Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozmowy o telefonach - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Rozmowy o telefonach (/Temat-Rozmowy-o-telefonach-38179)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34


RE: Htc Desire Z czy Iphone 4 - mikolaj90 - 29-06-2011 17:57

Mi się właśnie wydaje, że on tanieje ale mogę się mylić. Co do niego to nie wiem po co Samsung rzucił się na głęboką wodę i dali mu 1gb ramu oraz procek Dual Core 1,2 GHz...
Do aplikacji, które będą potrzebowały 2 rdzeniowego procesora jeszcze długa droga. Z resztą ciekawe co to za aplikacje będą i kto ich będzie używał. Najbardziej rozśmieszyło mnie hasło jednego kolesia na obrazku (było to chyba na stronie Samsunga): ,,Samsung Galaxy S II - tak szybki, że nie muszę się już spieszyć". A jaki dobry smartphone Sony Ericssona, Noki, HTC itp. jest wolny ? Wiadomo, że SGSII ma dual core 1,2 GHz, ale nie odczuwa się tej szybkości aż tak. Nie myślcie, że uważam iż to zły telefon bo jest bardzo dobry tylko na co komu taka maszyna ? Boję się co to będzie za kilka lat. Telefony z 8 rdzeniowymi procesorami, po 4gb ramu, aparaty po 20 megapixeli. Cena oczywiście z 5000 zł lub więcej za co możemy kupić sobie samochód, dobry komputer lub przeznaczyć na inny cel. Takie jest moje zdanie i tak myślę, że może być bo skoro Samsung zrobili SGSII, Apple zapowiedziało Iphone 5 i tak w kółko będą się prześcigać.


RE: Rozmowy o telefonach - Daminn - 30-06-2011 12:17

Jest tak jak piszesz. Samsung nie wiem dlaczego chce prześcignąć Apple. Dlaczego, po co? Zrobili mocny tel, przyoszczędzili na średniej jakości obudowie, a to wszystko przez androida który nie ogarnia i nie może wykożystać mocy tego telefonu. Imo jest on na wyrost narazie. Wiadomo wszystko idzie na przód, ale OS w tym przypadku nie dogania. Apple zapowiedziało, że w Iphonie 5 będzie 2rdzeniowy to i samsung musiał wydać szybko coś takiego, tyle że Apple ogarnie OS i da elegancką obudowę, a i cene jaka na Apple przystaje.

Mam nadzieje, że wyjdzie jakaś optymalizacja Androida pod SGSII, bo teraz mimo pro dwóch rdzeni są spadki animacji w np. przejściach między ekranami. Samsung wysłał sgs'y do ziomków od Cyanogenmod'a więc mam nadzieje że ładnie go ogarną.


RE: Rozmowy o telefonach - fannome - 30-06-2011 14:46

calkiem niezla jest nokia x8


RE: Rozmowy o telefonach - mikolaj90 - 30-06-2011 16:46

To co ma być w Iphone 5:

1. Dwurdzeniowy procesor A5 taki jak w iPadzie 2 - Nie wiem na co komu taki procesor i do czego się przyda
2. Większa ilość pamięci operacyjnej - To samo co wyżej
3. Lampa LED po drugiej stronie obudowy lub nawet dwie lampy LED - Mogą być
4. Wersja o pojemności 64GB - Ciekawe kto to zapełni
5. Aparat tylny 8 Mpx i filmy 1080p - Do filmów 1080p służą kamery
5. Większy wyświetlacz - Wyświetlacz większy może być
6. Inna konstrukcja - Może być
7. Brak przycisku HOME - Mi to lotto
8. I jeden punkt ode mnie - Cena i chyba każdy się z tym zgodzi.

Jednak prawdę mówiąc musi tak być bo po prostu tu chodzi o coraz lepszy sprzęt.


RE: Rozmowy o telefonach - Daminn - 30-06-2011 20:32

1. Do gier i aplikacji ;]
2. Coraz bardziej rozbudowane gry i programy będą zajmowały coraz więcej zasobów.
4. Kilka filmików w HD gry/app i zapełnisz.
5. Kamery nie masz zawsze pod ręką, a fajnie coś nagrać niespodziewanego w drodze do szkoły i móc to obejrzeć w normalnej jakości.
Cena? Strach się bać xD


RE: Rozmowy o telefonach - mikolaj90 - 30-06-2011 20:36

Zgadzam się, no ale jakie to mogą być aż tak wymagające aplikacje i ciekawe ilu ludzi będzie ich używać Smile To samo z grami, myślę, że mało ludzi gra na telefonie lecz mogę się mylić. A co do 720p a 1080p aż tak wielkiej różnicy nie ma czy jest ? No wiadomo, że na 1080p ładniej wygląda ale ogółem jest wielce zauważalna różnica ? Cenę Iphona 5 obstawiam na około 3000 zł co jest dla mnie głupotą hehe.


RE: Rozmowy o telefonach - Daminn - 01-07-2011 12:04

Kiedyś był mit że nie ma wielkiej różnicy między hdready a fullhd. Ja różnicę widzę, szczególnie jak telewizor ma 32"+. Na ekranie telefonu nie odczujesz różnicy, ale fajnie jest jak nie musisz kompresować filmu aby go otworzyć na telefonie. Oj dużo osób gra na telefonach, szczególnie na jabłkach, dojdą lepsze tekstury i już zamulą tel jak będzie słabszy.


RE: Rozmowy o telefonach - mikolaj90 - 01-07-2011 21:12

Patrzyłem dzisiaj na allegro na SGSII i znalazłem nowego za 1650 zł. Jak spadnie cena do września to będę mocno zadowolony ;]


RE: Rozmowy o telefonach - Daminn - 02-07-2011 14:47

Tak pooglądałem jeszcze recenzje HTC EVO 3D i HTC Sensation vs. SGSII, ciekawie ciekawie jednak wciąż obstawiałbym SGSII bo jest po prostu tańszy i trochę wydajniejszy, a brak nagrywania w 3D da się przeżyć. No i Wyświetlacze, Samsung ma żywsze kolory i lepszą czerń.


RE: Rozmowy o telefonach - mikolaj90 - 02-07-2011 16:56

Czytałem komentarze o SGSII i znalazłem komentarz, w którym właściciel SGSII pisze, że mocno się nagrzewa ten smartphone. Czasem ekran wręcz parzy.