Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zostałem oszukany na kwotę 137zł. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+--- Wątek: Zostałem oszukany na kwotę 137zł. (/Temat-Zostalem-oszukany-na-kwote-137zl-37277)

Strony: 1 2


Zostałem oszukany na kwotę 137zł. - Lukasz16 - 18-05-2011 17:02

Witam aż wstyd mi się przyznać, ale zostałem oszukany na kwotę 137zł

Koleś podawał się za Killera z tego forum . Do transakcji doszło około godziny 16 umówiliśmy się, że ja mu wyślę środki na Ap a on mi wyśle na PP. Z mojej strony wszystko przebiegło ok. On grał na zwłokę broniąc się, że wysłał pieniądze i mówił, że właśnie dzwoni do Paypala żeby wyjaśnić tą sprawę.
Mój błąd, że nie sprawdziłem jego tożsamości przyznaję, że postąpiłem jak frajer dlatego oszczędźcie sobie słowa krytyki bo nie po to założyłem wątek, ale po to żeby odzyskać moje pieniądze dlatego chcę żeby mi ktoś pomógł.
Z tego co wiem to nie jednego już usera oszukał na większe kwoty. Na konkurencyjnym forum były to kwoty nieraz przekraczające 200zł.
Koleś jest zaawansowanym oszustem bo omotał naiwnych użytkowników na kwotę około 2-3 tysiące złotych.
Pytanie jak sprawdzić jego IP? podobno nazywa się Kamil K. mam jego numer konta do AlertPay i numer GG ale myślę, że numer GG tutaj nic nie da bo już prawdopodobnie usunął konto. Jak zgłosić zeznanie, żeby policja nie traktowała tego typa obojętnie tylko zaczęła działać.

Proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuję


Jeśli też zostałeś oszukany podobnie i czytasz ten wątek to napisz do mnie na PW. Sam mogę nie wiele zdziałać natomiast jeśli bedzie nas więcej to policja prędzej czy później oszusta złapie i bedzie siedzieć!
trzeba mieć nadzieje razem mozemy wiele.


RE: Zostałem oszukany na kwotę 137zł. - Mateusz5511 - 18-05-2011 17:26

skasowane


RE: Zostałem oszukany na kwotę 137zł. - Morfit - 18-05-2011 18:00

1. KoGi został przeze mnie zgłoszony na policję.
2. Zmień sobie jego imię i nazwisko na Kamil K. bo znowu się dzieciak przyczepi o wykorzystywanie danych.
3. Jeśli zostałeś oszukany na jedynie 137zł to nic nie zrobisz, bo próg od jakiego można zgłaszać kradzieże to chyba 180zł ( albo 170, nie jestem pewien ).

@edit : literówka ;p


RE: Zostałem oszukany na kwotę 137zł. - Lukasz16 - 18-05-2011 20:29

morfit ciebie tez oszukal? kiedy zgłosiłeś to dzisiaj? ale mysle ze oni tej sprawy tak nie zostawią bo nie jednego oszukał... badzmy dobrej mysli im wiecej sie nas zglosi tym wieksze szanse ze kase otrzymamy ludzie nie bójcie się.


RE: Zostałem oszukany na kwotę 137zł. - Morfit - 18-05-2011 21:42

Prawdę mówiąc to tak - oszukał mnie. Sprawy nie zostawią, ale policja nie przyjmie Ci kradzieży poniżej 170-180zł. Prawdopodobnie kasy nie zobaczycie więcej ( chociaż nie jestem pewien ), ale KoGi na pewno dostanie to na co czekał.


RE: Zostałem oszukany na kwotę 137zł. - AkaPrawnik - 07-11-2011 19:12

Po 1. To chyba nieodpowiedni dział.

1. Zgłosić sprawę na policje, która zacznie dochodzenie. Ewentualnie skieruje sprawę do prokuratury, która przyjdzie do naszego administratora o wszystkie bilingi i IP, zajmie się namierzaniem tego oto człowieka. Po tym jeśli to osoba pełnoletnia odpowiada za to, jeśli zaś niepełnoletnia zapraszam do tematu:

http://zarabiam.com/Temat-Czy-niepelnoletnia-osoba-odpowiada-za-swoje-czyny-45633

lub też Smile

http://zarabiam.com/Temat-Jak-odzyskac-pieniadze-od-dluznika-45632


RE: Zostałem oszukany na kwotę 137zł. - Morfit - 07-11-2011 19:24

@UP: Kurcze, ja rozumiem, chcesz pomagać. Ale patrz na daty postów :/ Te sprawy na pewno się już przedawniły :/

@down: w takim razie przepraszam. po prostu często zdarza się, że ludzie odświeżają tematy z takiego odstępu czasu, po to żeby coś dodać, a temat jest przedawniony.


RE: Zostałem oszukany na kwotę 137zł. - AkaPrawnik - 07-11-2011 19:27

Zostałem poproszony NA GG przez tego użytkownika przed momentem.

Nie odmówiłem.


RE: Zostałem oszukany na kwotę 137zł. - Youtuber - 07-11-2011 19:34

Morfit sprawa ulega przedawnieniu po roku od daty popełnienia przestępstwa.


RE: Zostałem oszukany na kwotę 137zł. - Morfit - 07-11-2011 20:36

Nie chodzi mi o to. Chodzi mi o to, że 90% osób, powie: KoGi, dzisiaj ide na policje, chyba, że zwrócisz pieniądze. - chodzi mi tylko o takie pomówienia