Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Forum z linkami - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Forum z linkami (/Temat-Forum-z-linkami-36403)



Forum z linkami - Jagoda3 - 02-05-2011 18:22

Witam. Mam taki dylemat. Chciałbym ze znajomymi założyć forum gdzie umieszczalibyśmy linki do plików na piggyshare. Tylko że oczywiście jasne jest, że nie upilnuje wszystkich użytkowników. Pytanie: czy w takim wypadku mogę ponosić winę w wypadku nielegalnego oprogramowania?


RE: Forum z linkami - Jaskrawy - 21-05-2011 12:19

Jak dla mnie to jesteś czysta, no i musisz mieć hosting za granicą - piggyshare się nadaje. Dodatkowo zaznaczyć na stronie że nei odpowiadasz za działalność ludzi.


RE: Forum z linkami - Jagoda3 - 22-05-2011 11:08

Ale jakąś odpowiedzialność ponoszę. Nie chce mieć zamkniętego forum po pół roku uzytkowania... Ktoś inny odpowie?


RE: Forum z linkami - Admin - 23-05-2011 08:51

Jaskrawy się myli, Jagoda ponosisz pełną odpowiedzialność za treści publikowane.
Pierwszy co powinneś/naś zrobic to stwierdzić czy serwis narusza porządek danego kraju.
Przepisy są wszystkim znane, jednak gwarantuje Ci że nikt w sieci (ja też nie) nie da Ci jednoznacznej odpowiedzi...
"Odsiebie" miało wiele problemów, "darkwarez" póki co nie ma żadnych, polskie prawo jest w tej kwestii dosyć hmm zagubione?
Dodam że czyn zabroniony uważa się za popełniony w momencie, w którym sprawca działał lub zaniechał działania - chyba nie muszę tłumaczyć, że tworząc serwis z nielegalnymi plikami, zachęcasz innych do ich ściągnięcia.


PS. a dopiski typu :
Na tej stronie nie są umieszczone żadne pliki, a jedynie informacje na ich temat (opis, długość, kodek, typ, rodzaj kompresji, suma kontrolna itp.).
Pamiętaj, że pliki objęte prawem autorskim wolno zgrywać z sieci jedynie, jeżeli posiada się w domu ich oryginalną wersję, a ściągniętą kopię będzie się traktować jako zapasową.

nie mają żadnej mocy prawnej.

Pamiętaj o odpowiedzialności za pomocnictwo w łamaniu tego prawa, może podam dosyć banalny przykład - jesteś kierowcą podjeżdżasz pod pizzerie czarnym mercem z samochodu wyskakuje 3 twoich kumpli rabują pizzerie kradnąc 10 x capricossa , 10 x margarita + 3 beczki sosu czosnkowego, wsiadają do auta i odjeżdżacie, mimo że to nie Ty dopuściłeś się kradzieży to jesteś współwinnym - mam nadzieje że moja metafora jest trafna Wink

Oczywiście moją teorie opierałem na serwisie typu warez, polecam też poczytanie o deep linkach.
Jako dygresje dodam że odpowiedzi na to pytanie jest tyle co liter w tym poscie, dlatego dosyć ciężko się na cokolwiek powołać.


RE: Forum z linkami - Jagoda3 - 24-05-2011 10:53

A mimo to takie serwisy istnieją i organy władzy średnio się za nie biorą.