Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
cło ważne - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+---- Dział: Lockerz (/Forum-Lockerz-285)
+----- Dział: Pytania dotyczące Lockerz.com (/Forum-Pytania-dotyczace-Lockerz-com-4)
+----- Wątek: cło ważne (/Temat-clo-wazne-35529)

Strony: 1 2


cło ważne - kolix - 19-04-2011 13:29

Siema dziś dostałem list z urzędu celnego w Warszawie i z polmeru. Zadzwoniłem i powiedzieli ze podałem za niską wartość paczki. I z polemru i tez przyslo ze oni to odbierają ta paczke. Paczke wyslalem droga morska przez PE. W PE zaplacilem 240zl. Moje pytania:
1.Jak wartos wipsac zeby nie bylo cla? (wartos zawartosci to jakies 260$)
2.Jak wyslalem do PE to dlaczego polmer odbiera?
3.Ile moge zaplacic cła??
4. Czy jak podam nizsza wartosc i sie dowiedza ze jest ona wyzsza wartos to czy moge poniesc jaka kare??


RE: cło ważne - pitfromhell - 19-04-2011 15:29

1) mniej niż 50 dolarów, napisz 39.99$
2) nie wiem
3) 23 % VATu powyżej kwoty 50 dolarów oraz parę procent cła powyżej kwoty 150$
4) Były sytuacje gdzie celnicy się łapali, wtedy po prostu naliczali vat + cło. Ale mogą Ci sprawę założyć za próbę oszustwa itp. wtedy zapewne zapłacisz jakąś karę. Ale wątpię Big Grin


RE: cło ważne - kolix - 19-04-2011 18:06

Ja wyslalem z USA z firmy PE i polmer do mnie wyslal ze zanizylem wartosc i mam uzupelnic takie papiery np: upowaznienie że przekazuje paczke do wyslania polmerowi (ja jak wyslalem z PE to wpisalem wartosc 35$). Z tych papierow wynika ze oni rozpakowali zawartosc bo wiedza co jest w srodku. Co mam wpisac??


RE: cło ważne - Bolt - 19-04-2011 18:38

to niemożliwe by polamer przejął twoją paczkę. Na bank nie wysyłałeś nic polamerem? Bo to dla mnie z deka nielogiczne


RE: cło ważne - Lubelak - 19-04-2011 19:25

Weź gościu opisz to dokladnie w punktach bo nie idzie się doczytać
o CO TOBIE CHODZI


RE: cło ważne - Porządnyfacet - 21-04-2011 09:38

Jak mógł przejąć polamer to nie logiczne wogóle


RE: cło ważne - kolix - 21-04-2011 10:09

1. Wysłałem paczkę morska z PE do PL.
2. Dziś przyszedł list: cennikiem usług agencji celnej Polmer, instrukcja, oświadczeniem z urzędu celnego w Warszawie, upoważnienie do udziału w formie przedstawiciela bezpośredniego z Polmera i jakimś kwitkiem i tam napisane jest co jest w paczce.
Pytania:
1.Jak wartos wipsac zeby nie bylo cla? (wartos zawartosci to jakies 260$)
2.Jak wyslalem do PE to dlaczego polmer odbiera?
3.Ile moge zaplacic cła??
4. Czy jak podam nizsza wartosc i sie dowiedza ze jest ona wyzsza wartos to czy moge poniesc jaka kare??


RE: cło ważne - Lukasek95 - 21-04-2011 11:07

Czytając ten wątek wogóle już się pogubiłem... Przecież na stronie LOCKERZ jest napisane, że oni pokrywają cło :/


RE: cło ważne - Lubelak - 21-04-2011 11:41

Pytania:
1.Lepiej podał prawdziwą
2.Też chciałbym to wiedzieć
3.Napisz co dokładnie jest w środku
4.Podobno tak ,ale tego nie potwierdzam bo tak twierdzi tomko


RE: cło ważne - Grabowkers - 21-04-2011 12:08

(21-04-2011 11:07)Lukasek95 napisał(a):  Czytając ten wątek wogóle już się pogubiłem... Przecież na stronie LOCKERZ jest napisane, że oni pokrywają cło :/

Chyba kpisz /kidding
Niby gdzie to wyczytałeś?