Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
zad z matmy:/ - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: zad z matmy:/ (/Temat-zad-z-matmy-34551)



zad z matmy:/ - mateja11 - 03-04-2011 15:41

Siema.
Mam problem z zadanie z matmy.
Może by ktoś rozwiązał..
Kwadraatową kartkę o polu powierzchni równą 256cm2. karol zgioł tak że otrzymal model graniastosłupa prawidłowego czworokatnego bez podstaw. Następnie z innej kartki wyciol podstawy i dokleił. Oblicz objętość i pole powierzchni calkowitej powstałej bryły.


Wiem, że to nie zadane.pl, trudne itp.. Już tam dałem to zadanie ale narazie nik nie rozwiązał... Mam nadzieje że ktoś tu je rozwiąze

Za rozwiązanie daje + oczywiście, wiem że to nie dużo...
Pozdro


RE: zad z matmy:/ - Jumper002 - 03-04-2011 16:06

najpierw wyciagasz pierwiatek z 256 i wychodzi ci, ze jest to kartka papieru 16x16cm potem dzielisz 16/4 i wychodzi ci, ze kazdy bok graniastoslupa ma pole powieszchni 16x4=64, a podstawy maja wymiary 4x4 czyli calkowite pole powierzchni wynosi 64x4+16x2=256+32=288cm2, a objetosc jesli dobrze pamietam to sie liczylo axbxc, czyli 16x4x4[cm3]


RE: zad z matmy:/ - mateja11 - 03-04-2011 16:24

dobrze + leci dzięki i temat do zamknięcia