Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
[Odpowiedzi Take A Gift] [1] [Pulsar]-Co jest źródłem regularności błysków pulsarów? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+---- Dział: Takeagift (/Forum-Takeagift-45)
+----- Dział: Takeagift Odpowiedzi (/Forum-Takeagift-Odpowiedzi-73)
+----- Wątek: [Odpowiedzi Take A Gift] [1] [Pulsar]-Co jest źródłem regularności błysków pulsarów? (/Temat-Odpowiedzi-Take-A-Gift-1-Pulsar-Co-jest-zrodlem-regularnosci-blyskow-pulsarow-29886)



[Odpowiedzi Take A Gift] [1] [Pulsar]-Co jest źródłem regularności błysków pulsarów? - Roben - 09-03-2011 13:10

Cytat:Pulsar jest rodzajem gwiazdy neutronowej wyróżniającym się tym, że wysyła w regularnych, niewielkich odstępach czasu impulsy promieniowania elektromagnetycznego (najczęściej promieniowanie radiowe). Gwałtowne zapadnięcie się jądra gwiazdy musi prowadzić do znacznego wzrostu natężenia pola magnetycznego, ze względu na konieczność zachowania strumienia magnetycznego podczas powstawania pulsara. Dodatkowo znacznie zwiększa się tempo rotacji gwiazdy, zgodnie z zasadą zachowania momentu pędu. Zakładając, że w chwili wybuchu gwiazda supernowa ma przeciętne pole magnetyczne i przeciętną prędkość obrotu, możemy oczekiwać, że wyłaniająca się z eksplozji gwiazda neutronowa będzie miała pole magnetyczne rzędu 108 T (1012 Gs) i okres obrotu rzędu jednej setnej sekundy. Pulsary są bardzo wydajnymi energetycznie źródłami promieniowania emitowanego w periodycznie powtarzających się impulsach. Amplituda oraz kształt impulsów zmieniają się znacznie z każdym następnym cyklem emisji, jak też w ciągu dłuższych okresów. Z tego względu impuls pulsara może być parametryzowany przez średnią wartość parametru, jeżeli ta jest stabilna w czasie. Ta uśredniona wielkość impulsu ulega czasem, co kilka tysięcy impulsów, radykalnej zmianie. Regularność błysków pulsarów ma swoje źródło w regularności okresu obrotowego gwiazdy neutronowej.
Co jest źródłem regularności błysków pulsarów?
regularność okresu obrotowego gwiazdy neutronowej
Jakim rodzajem gwiazdy jest pulsar?
gwiazdy neutronowej
Jakie pole magnetyczne będzie miała gwiazda neutronowa wyłaniająca się z eksplozji gwiazdy supernowa o przeciętnym polu magnetycznym i przeciętnej prędkości obrotu?
108 T


[Odpowiedzi Take A Gift] [1] [Pulsar]-Co jest źródłem regularności błysków pulsarów? - Marello - 11-03-2011 19:30

Wątek zostaje zamknięty, ponieważ moderator uznał że temat został wyczerpany bądź rozwiązany. Jeśli posiadasz nowe pytania prosimy o założenie kolejnego tematu.