Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wymiana uszczelki... - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Wymiana uszczelki... (/Temat-Wymiana-uszczelki-28054)

Strony: 1 2


Wymiana uszczelki... - nickluk - 05-02-2011 09:45

Witam na pewno na forum znajdą się znawcy motoryzacyjni Smile mam pytanie bo chce sobie kupić motor i gość sprzedaje Hondę Nsr 125 jc 20 i gościa pytałem czy była palona guma w nim itp. to on dziwnie się tłumaczył motor jest do naprawy , trzeba wymienić ustrzelkę pod głowicą czy wymiana tej uszczelki jest następstwem palenia gumy??
czy taki motor jakby było ze palił gumę jak kupi to pojeździ jeszcze?? jak poznać w takim motorze czy był dobijany przez kierowce??

za wszystkie sensowne odpowiedzi +


pozdrawiam Tongue


RE: Wymiana uszczelki... - DDK - 05-02-2011 10:34

Raczej nie jest to następstwo palenia gumy albowiem może Smile. Co do motoru to owszem pojeździ. Pęknięta uszczelka nie jest tragedią Tongue A co do katowania motoru to możesz poznać po poobijanej ramie, krzywiźnie na wahaczu, wypalony chrom, przede wszystkim malowany ponownie ( lakier jest nieco inny kolorystycznie lub ma minimalne dołeczki w lakierze jak taki nalot z piasku ), nie trzyma obrotów jak sie rozgrzeje ( obroty latają góra - dół ), dymi na niebiesko ( bierze olej, a więc zużyte pierścienie tłokowe lub uszczelniacze ), stuki z silnika ( sprawdzaj na rozgrzanym bo na zimno olej jest gęstszy i bardziej wypełnia przestrzeń między panewką, a wałem ) - sprawdzaj na wysokich obrotach i trzymaj. To chyba tyle Tongue


RE: Wymiana uszczelki... - nickluk - 05-02-2011 11:53

A jeszcze jedno... Jak jest motor 17 letni nsr w idealnym stanie to pojeździ jeszcze na tym?? Smile


RE: Wymiana uszczelki... - Lubelak - 05-02-2011 12:34

Pojeździ ;D
ale radzę ci weź jakiegoś mechanika ,kolege z sobą
bo jak się nie znasz to kupisz gówno


RE: Wymiana uszczelki... - nickluk - 05-02-2011 12:39

Ale jak on to sprawdzi jak ten motor nie działaSad bo uszczelka do wymiany :/ czy dobry mechanik pozna na zewnątrz??


RE: Wymiana uszczelki... - DDK - 05-02-2011 16:28

Nie działający motor też można ocenić Smile


RE: Wymiana uszczelki... - Daminn - 05-02-2011 16:50

Jeśli uszczelka jest do wymiany to albo zwyczajnie pękła/sparciała ze starości lub silnik się zagotował i ją stopiło (np. od palenia gumy)


RE: Wymiana uszczelki... - nickluk - 06-02-2011 10:58

Fotki NSR 125!! wygląda idealnie tylko na jednym widać że plastiki poszłySmile koło prawej lampy i po prawej stronie jak zdjęcie z siedzenia Sad Zobaczcie Tongue


RE: Wymiana uszczelki... - Barthez - 06-02-2011 11:05

(05-02-2011 10:34)DDK napisał(a):  Raczej nie jest to następstwo palenia gumy albowiem może Smile. Co do motoru to owszem pojeździ. Pęknięta uszczelka nie jest tragedią Tongue A co do katowania motoru to możesz poznać po poobijanej ramie, krzywiźnie na wahaczu, wypalony chrom, przede wszystkim malowany ponownie ( lakier jest nieco inny kolorystycznie lub ma minimalne dołeczki w lakierze jak taki nalot z piasku ), nie trzyma obrotów jak sie rozgrzeje ( obroty latają góra - dół ), dymi na niebiesko ( bierze olej, a więc zużyte pierścienie tłokowe lub uszczelniacze ), stuki z silnika ( sprawdzaj na rozgrzanym bo na zimno olej jest gęstszy i bardziej wypełnia przestrzeń między panewką, a wałem ) - sprawdzaj na wysokich obrotach i trzymaj. To chyba tyle Tongue


Y może nie jestem jakimś specjalistom ale przecież z tego co wiem to jest 2T i to zawsze będzie dymić a olej musi brać...


RE: Wymiana uszczelki... - nickluk - 06-02-2011 11:21

Yyy bo piszę z gościem i piszę że były problemy otóż przegrzewał sięSad ale jak to napisał: przegrzewał sie
wiec sądze ze to wina uszczelki poniewaz na uszczelka nie izlowała dobrze iwylewalo

czy to jest możliwe??