Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak przerobić PSP - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+---- Dział: Lockerz (/Forum-Lockerz-285)
+----- Dział: Boty, Makra, Autouzupełnienia (/Forum-Boty-Makra-Autouzupelnienia-83)
+------ Dział: Poradniki ! (/Forum-Poradniki-14)
+------ Wątek: Jak przerobić PSP (/Temat-Jak-przerobic-PSP-279)

Strony: 1 2 3 4


Jak przerobić PSP - Verudi - 07-12-2009 21:21

[Obrazek: 1_1242483696_sony_psp.jpg]

Sporo osób zamówiło psp model 3k niestety nie da go się przerobić trwale tzn:

Cytat: Co to jest przeróbka nietrwała ? ( PSP z lockerz bedzie można przerobić tylko i wyłącznie nietrwale ). Jest to tak przeróbka kiedy po całkowitym wyłączeniu PSP (po przytrzymaniu przez minimum 5 sekund guzika Power), lub po rozładowaniu sie konsoli, PSP zachowuje się jak przed przerobieniem naszej konsoli, i powraca oficialne oprogramowanie.

Jak przerobić PSP nietrwale?


1.wkładamy karte pamięci do czytnika kart.
2.Pobieramy soft 5.03. http://downloads.exophase.com/119/psp-firmware-503/
3.Rozpakowujemy i plik EBOOT.pbp przenosimy go do PSP/GAME/UPDATE (jezeli nie macie folderu PSP to go tworzycie, w tym folderze tworzymy kolejny folder GAME i w tym folderze robimy ostatni folder GAME do którego kopiujemy EBOOT.pbp)
4.Pobieramy ChickHena http://downloads.exophase.com/pub/506
5.Rozpakowujemy i otwieramy folder SLIM
6.Z folderu SLIM kopiujemy folder ChickHEN do PSP/PHOTO (jezeli nie masz w PSP folderu PHOTO to go tworzymy).
7.Jeszcze raz rozpakowujemy ChickHena i wrzucamy na root karty plik h.bin
8.Ściągamy http://z3.przeklej.pl/przs4958/e0690a380...54550ad346
5.03GEN
9.wypakowujemy i do folderu PSP/GAME wrzucamy folder 5.03 GEN-B
10.wyjmujemy kartę pamięci i włączamy PSP
11.Wchodzimy w PHOTO/Memory Stick. Najeżdżamy na folder ChickHEN i wciskamy X. nastęnie jak najszybciej schodzimy na sam dół i zatrzymujemy się na pliku slim, nic nie naciskamy. W tym momencie na całym ekranie pojawią się kreski i psp sie zrestartuje.
12.wchodzimy w GAME/Memory Stick , i odpalamy X Qucik Updater
5.03GEN-B.
13.Wyświetli sie nam czarne tło a na nim angielski tekst. wciskamy ponownie X i zaczyna sie instalować Gen. Trwa to bardzo krótko, i po tej instalacji mamy już przerobione PSP


Przy każdym wyłączeniu PSP (naciśnięciu POWER przez minimum 5 sekund) lub przy rozładowaniu, będziemy musieli powtarzać ponownie te czynności, ponieważ jak już wspomniałem tąwersje jak narazie da sie przerobić nietrwale.
Gdy rozładuje nam sie PSP lub naciśniemy power przez minimum 5 sekund (jeżeli nie chcesz od początku powtarzać tych czynnosci do hibernuj psp naciskając przycisk power przez 1-2 sekundy) trzeba będzie od początku wchodzić w ChickHENA, żeby pokazały sie kreski, oraz ponownie wchodzić w Gena i go tylko włączać (bez ponownej instalacji).


Korzystając z HENa nie możesz:
-grac w gry z PSX
-wgrać pluginow
uruchamiać programów
ingerujących w flash! GROZI TO BRICKIEM CZYLI NASZA KONSOLA BĘDZIE BEZUŻYTECZNĄ CEGIEŁKĄ.


Przerabiając swoje PSP robisz to tylko na własną odpowiedzialność


RE: Jak przerobić PSP od Lockerz - Admin - 07-12-2009 21:23

reput odemnie ! wczoraj zamowiłem psp na allegro mam nadzieję że dojdzie jutro/pojutrze (kurier)
wiec tutek mi sie przyda


RE: Jak przerobić PSP od Lockerz - Verudi - 07-12-2009 21:25

Cieszy mnie to Smile

P.S. Mój kolega przerabiał swoje PSP tym sposobem i wszystko śmiga ładnieWink


RE: Jak przerobić PSP - Kleszczman - 07-12-2009 23:25

No tutek pierwsza klasa ale ja sam bym się za to nie brał. W niedoświadczonych rękach może to się tylko skończyć serwisem Sad
Ja już wole jechać do wawy do pewnego "punktu" gdzie nam na pewno pomogą Tongue


RE: Jak przerobić PSP - Verudi - 07-12-2009 23:29

Dlatego zamieściłem na samym dole że robicie to na własną odpowiedzialność, żeby potem nie było płakania że PSP się zj**ało a to moja wina.


RE: Jak przerobić PSP - jacekchr4 - 07-12-2009 23:41

Akurat tym sposobem to nie ma co się martwić (sam nim robiłem), i chciał bym wspomnieć, że 15 grudnia wyjdzie nowa przeróbka.


RE: Jak przerobić PSP - Verudi - 08-12-2009 07:27

Wierz jak postępujesz dokładnie tak jak napisałem to nie ma strachu Smile
Ale jak ktoś coś zrobi źle, a o wszystko obwini mnie i chcę tego uniknąć.


RE: Jak przerobić PSP - `NN - 08-12-2009 08:20

(07-12-2009 23:41)jacekchr4 napisał(a):  Akurat tym sposobem to nie ma co się martwić (sam nim robiłem), i chciał bym wspomnieć, że 15 grudnia wyjdzie nowa przeróbka.


W moje urodziny? JupiBig Grin


RE: Jak przerobić PSP - Verudi - 08-12-2009 10:21

Widzisz jak prezent dostaniesz Tongue


RE: Jak przerobić PSP - d4ri0s3k - 08-12-2009 11:35

No ladnie ladnie szkoda tylko, ze gdzies widzialem identyczny poradnik... Jak sobie przypomne to na pewno napisze ;p

@Edit
[wymoderowana+ warnik]

Kojarzysz cos z tego? ...