Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czy Was też oszukują na prądzie ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Czy Was też oszukują na prądzie ? (/Temat-Czy-Was-tez-oszukuja-na-pradzie-27830)

Strony: 1 2


Czy Was też oszukują na prądzie ? - mikolaj90 - 01-02-2011 21:20

Mam dziwne pytanie, ale chcę o to się zapytać Big Grin Oszukują Was na prądzie ? Bynajmniej ja myślę, że mnie oszukują.

Wszędzie w domu mam zamontowane żarówki energooszczędne, więc powinny być oszczędności. Tymczasem gdy miałem zwykłe żarówki przychodzi bardzo wysoki rachunek, powiem jedynie, że były to stówki. Z żarówkami energooszczędnymi przychodzi TAKI SAM JAK Z ŻARÓWKAMI ZWYKŁYMI ! Przecież to niemożliwe !

Do moich sąsiadów, którzy MIESZKALI obok mnie nadal przysyłają rachunki z tej samej firmy, chociaż oni nie mieszkają już tam od 3 miesięcy ! Dom pusty, nic nie działa, wszystko powyłączane a dalej przysyłają rachunki, raz przyszedł 60, 00 zł a nic nie działa jak wspomniałem.

Co zrobić w mojej sytuacji ? Da się coś zrobić, jakoś sprawdzić czy nie jestem oszukiwany ?

Ps: W domu nie chodzi dużo urządzeń elektronicznych, wszystko to samo co u normalnego człowieka Smile


RE: Czy Was też oszukują na prądzie ? - adik0070 - 01-02-2011 21:30

Te 60zł u sąsiada to chyba za "dostarczanie"..
A jak sprawdzić nie wiem.


RE: Czy Was też oszukują na prądzie ? - JereManU - 01-02-2011 21:41

Wszystko zależy od sposobu używania tych żarówek. Jeśli są często włączane i wyłączane to wykorzystują sporo prądu, oszczędności można zauważyć przy długim korzystaniu bez jakichkolwiek przerw.


RE: Czy Was też oszukują na prądzie ? - mikolaj90 - 01-02-2011 21:52

No właśnie u mnie są często włączane i wyłączane, no ale w sumie nie będą chodziły w kółko... No i może dlatego takie same rachunki przychodzą...


RE: Czy Was też oszukują na prądzie ? - omisiu - 01-02-2011 22:03

Powiem tak jedynie mogą coś zachachmęcić przy spisywaniu coś dodać odjąć i bedzieSmile Co do żarówek to tylko jest mówione, że energooszczędne ale nikt tego nie widział Smile


RE: Czy Was też oszukują na prądzie ? - zioomek65 - 01-02-2011 22:16

(01-02-2011 21:52)mikolaj90 napisał(a):  No właśnie u mnie są często włączane i wyłączane, no ale w sumie nie będą chodziły w kółko... No i może dlatego takie same rachunki przychodzą...

I tu tkwi twój problem. Żarówka energooszczędna najwięcej prądu pobiera podczas uruchamiania, częste włączanie i wyłącznie takiej żarówki powoduje dużą stratę energii oraz skraca żywotność takiej żarówki. W rezultacie płacisz tyle samo za prąd Smile


RE: Czy Was też oszukują na prądzie ? - Burned - 01-02-2011 22:25

No jak włączysz żarówkę energooszczczędną to zostaw zapaloną a nie wyłaczaj zaraz. Zwykła żarówka zużywa 3x więcej prądu, wiem bo na pracowni elektrycznej sprawdzałem Big Grin Pamiętaj o wyłączaniu zbędnych urządzeń.


RE: Czy Was też oszukują na prądzie ? - mateja11 - 02-02-2011 12:58

(01-02-2011 21:30)adik0070 napisał(a):  Te 60zł u sąsiada to chyba za "dostarczanie"..
A jak sprawdzić nie wiem.

No właśnie chyba za dostarczenieTongue
Jak ich nie mam to powinna przychodzić tylko stała opłata za utrzymanie podłączenia czy jakoś takTongue a ta opłata wynosi jak się nie myle 9zł a nie te 60 dych:Tongue może ktoś do sąsiadów się "podłączył"


RE: Czy Was też oszukują na prądzie ? - adik0070 - 02-02-2011 13:08

(01-02-2011 21:41)JereManU napisał(a):  Wszystko zależy od sposobu używania tych żarówek. Jeśli są często włączane i wyłączane to wykorzystują sporo prądu, oszczędności można zauważyć przy długim korzystaniu bez jakichkolwiek przerw.

Nieprawda!
Na discovery w "Pogromcach mitów" testowali i obalili, ostatecznie wyszło, że zapalanie i gaszenie to bardzo groszowe sprawy, tylko żarówki się szybciej zużyją.


RE: Czy Was też oszukują na prądzie ? - Lubelak - 02-02-2011 14:40

Groszowe sprawy ,ale przez miesiąc się trochę nazbiera ;D