Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sprzedaż domeny. Co i jak? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Obrót domenami (/Forum-Obrot-domenami-253)
+---- Dział: O domenach (/Forum-O-domenach-241)
+---- Wątek: Sprzedaż domeny. Co i jak? (/Temat-Sprzedaz-domeny-Co-i-jak-26983)

Strony: 1 2


Sprzedaż domeny. Co i jak? - fadziq_1 - 01-03-2010 01:46

Witam,
mam kilka domen do sprzedania ale nie jestem pewny tego tak to ma wyglądać...
Wiem, że trzeba zrobić cesje... No ale wole zapytać kogoś kto już to robił w życiu i ma jakieś doświadczenie.
Więc co i jak mam robić?

Za pomoc z góry dziękuje.


- marin - 01-03-2010 20:26

Na początku ogólnie powiem, że mało kto powie Ci jak sprzedać domenę, ponieważ stwarzasz konkurencje. Jako, że nie jestem z tej branży mogę Ci powiedzieć, że warto podpisać umowę z osobą, z która nawiązujemy kontakt do sprzedaży.
Następnie wystarczy przetransferować domenę, czy też ją oddać. Jeżeli jednak chcesz się zajmować sprzedażą domen to powinieneś wiedzieć jak to wszystko przebiega.

Nie wiem czy chociaż trochę pomogłem, ale liczą się chęci Wink


- BizNET - 01-03-2010 21:05

Żadna konkurencja, niby dlaczego? Każda domena jest indywidualna.

Myślę że nie warto stwarzać sobie problemy z cesjami. Jeśli masz domeny w PPD.pl gdzie polecam je mieć. To wyciągasz kod AuthInfo klikając myszką i wysyłasz go klientowi. Następnie potwierdzasz chęć przeniesienia jej klikając w link.

To wszystko. W przypadku nazwa.pl, home sprawa wygląda inaczej, prawdopodobnie za pośrednictwem cesji


- fadziq_1 - 01-03-2010 21:13

Mi chodzi o to jak wygląda przebieg sprzedaży domeny a nie jak i gdzie sprzedać - to już nie problem dla mnie Smile

Ja chce się dowiedzieć jak to ma wyglądać prawnie....

Mam domene w AZ.pl

Fajnie by było gdyby tylko miałbym tem kod przesłać bo nie bardzo chce mi się wysyłać pocztą jakiś papierów....


- marin - 01-03-2010 22:59

BizNET, Dokładnie tak to wygląda.

Jeżeli ktoś kupuje u Ciebie domenę, przelewa pieniądze, wysyłasz ten kod, potwierdzasz i po kłopocie.

Cesja to właśnie w przypadku tych firm typu home.pl. Niestety jak to jest w az.pl nie wiem, bo nigdy nie korzystałem.


- koli - 02-03-2010 00:20

Zaloguj się i sprawdź czy nie ma AuthInfo bo wydaje mi się że oni też mają AuthInfo ... (Chodź Sam tam żadnej domeny nie mam i nie mam możliwości sprawdzenia.)

Jedynie co ze strony głównej wyczytałem to transfer do AZ który właśnie przebiega z wykorzystaniem AuthInfo więc dla użytkowników też powinna być taka opcja.


- fadziq_1 - 02-03-2010 02:00

Koli jest ujawniony ten kod.
Więc obejdzie się bez przesyłania tych papierów ? Big Grin


- koli - 02-03-2010 22:24

Ktoś usunął moją wiadomość ? podałem linka do tego : http://www.az.pl/help_x_jak,przeprowadzic,transfer,wewnetrzny,w,az,pl,_cmd_q_q_245.html

Tak jeżeli masz kod to czekasz na pieniądze i wysyłasz kod. No chyba że sprzedajesz jako firma to faktury itd.


- fadziq_1 - 03-03-2010 00:01

Dzięki Smile
Kurde to tak. Jak kiedyś pisałem z Supportem z Az.pl to osoba pisala mi ze musze cos tam placic i jakies wlasnie papiery wysyłać...


- koli - 03-03-2010 20:51

Nom kiedyś jak rozmawiałem jak to wygląda to trzeba było wysyłać papiery niezliczone :/
A tak na marginesie co za domenke masz xD ?