Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czy router przyspiesza internet ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Czy router przyspiesza internet ? (/Temat-Czy-router-przyspiesza-internet-2523)

Strony: 1 2


Czy router przyspiesza internet ? - Szymik - 28-02-2010 22:00

Na ostatnim restocku nie wygrałem ponieważ miałem za wolnego neta.Więc postanowiłem zakupić router, ale czy on przyspiesz internet ??


RE: Czy router przyspiesza internet ? - Omnixxx - 28-02-2010 22:06

Wątpię, on jest do rozdzielania sygnału na parę komputerów, dołączania drukarek itp.


RE: Czy router przyspiesza internet ? - denoder - 28-02-2010 22:26

Do nie wiem czy dobrym tropem idziesz, niemożna winić swojego internetu znam osobę która ma 6 mb/s i też nic nie wygrała na restocku. Według mnie trzeba winić lockerz za złe przygotowanie serwerów lub porostu za złe servorum które nie wytrzymały.


Pozdrawiam Denoder


RE: Czy router przyspiesza internet ? - sn@kesc - 28-02-2010 22:37

Zakupienie routera raczej nic nie pomoże, a wręcz pogorszy szybkość internetu. Sam mam kompa podłączonego do neta przez router i z 25 mb/s na kompie 1, na kompie 2 mam tylko 6 mb/s. Router to fajna rzecz jeśli nie chcemy "ciągnąć" kabli przez całe mieszkanie, tylko po to by podłączyć danego kompa do neta. Smile


RE: Czy router przyspiesza internet ? - Magnus - 28-02-2010 23:01

Router sie kupuje po to aby pare kompów miało neta więć można powiedzieć ze wbrew przeciwnie .... heh Smile


RE: Czy router przyspiesza internet ? - Daminn - 02-03-2010 15:05

(28-02-2010 22:37)sn@kesc napisał(a):  Zakupienie routera raczej nic nie pomoże, a wręcz pogorszy szybkość internetu. Sam mam kompa podłączonego do neta przez router i z 25 mb/s na kompie 1, na kompie 2 mam tylko 6 mb/s. Router to fajna rzecz jeśli nie chcemy "ciągnąć" kabli przez całe mieszkanie, tylko po to by podłączyć danego kompa do neta. Smile

Jak się nie umie skonfigurować to i takie efekty. Router ani nie pogorszy, ani nie polepszy twojego łącza.


RE: Czy router przyspiesza internet ? - sn@kesc - 02-03-2010 16:20

(02-03-2010 15:05)Daminn napisał(a):  
(28-02-2010 22:37)sn@kesc napisał(a):  Zakupienie routera raczej nic nie pomoże, a wręcz pogorszy szybkość internetu. Sam mam kompa podłączonego do neta przez router i z 25 mb/s na kompie 1, na kompie 2 mam tylko 6 mb/s. Router to fajna rzecz jeśli nie chcemy "ciągnąć" kabli przez całe mieszkanie, tylko po to by podłączyć danego kompa do neta. Smile

Jak się nie umie skonfigurować to i takie efekty. Router ani nie pogorszy, ani nie polepszy twojego łącza.

Hmmm...może źle skonfigurowałem i dlatego taki efekt, ale kiedyś poprosiłem pewną osobę, która bardziej orientuje się w tych tematach by to sprawdziła. I dowiedziałem się że mam to wszystko dobrze skonfigurowane. Ale nie mówię że nie mogłem źle skonfigurować, ani że ta osoba nie mogła się pomylić. Smile


RE: Czy router przyspiesza internet ? - Zythus - 02-03-2010 17:55

Myślę, że Daminn ma rację Smile
To nie poprawi ani nie pogorszy.
Po prostu musisz być szybki na restocku, tyle Big Grin


RE: Czy router przyspiesza internet ? - Akate - 02-03-2010 20:29

Powiem tak, router dzieli internet na urządzenia podłączone do niego, ale jeżeli włączysz opcję, że nie wysyła sygnału jeżeli nie jest włączony komputer, to w tedy cały internet jest na jednym komputerze, na przykład:

Prędkość internetu: 10mB/s
Podłączone komputery: 2
Jeżeli są włączone oba komputery, to prędkość internetu na każdym to 5mB/s.
Jeżeli włączony jest jeden, to prędkość jest maksymalna, czyli 10mB/s.

No i jeżeli router wysyła sygnał bezprzewodowy to sie przyda jakieś zabezpieczenie, bo w tedy łatwiej się włamać, poza tym ktoś opracował wirusa który atakuje właśnie routery, a nie komutery.
Jestem posiadaczem routera więc wiem. Tongue


RE: Czy router przyspiesza internet ? - mikolaj90 - 02-03-2010 21:49

Ja mam routher, mam 2 mb i net rozdzielony jeszcze na laptopa. Net na kompie chodzi jeszcze szybciej niż 2 mb, a na laptopie zauważyłem, że szybciej niż dotychczas, kiedy nie miałem routhera.