Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Komunikat w AlertPay - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Konta Bankowe (/Forum-Konta-Bankowe-449)
+--- Dział: Systemy Płatności Internetowych (/Forum-Systemy-Platnosci-Internetowych-206)
+---- Dział: Payza (/Forum-Payza-332)
+---- Wątek: Komunikat w AlertPay (/Temat-Komunikat-w-AlertPay-24933)

Strony: 1 2 3 4


- Damien - 07-11-2008 14:43

Da ci pewnie kase jak mu odblokuja konto:-)
Mi tez tak obiecal


- Bloodme - 07-11-2008 14:53

Powiedziałem wyraźnie dam jak odblokują konto, jeśli nie odblokują to jak mam dać? :evil2:


- ReXXX - 07-11-2008 15:09

Bloodme, jak nie odblokują to nie :mrgreen:


- markonix - 07-11-2008 18:27

Przecież jak Ci ktoś zaoferował zapłatę to nie mogłeś wiedzieć z jakiego źródła są te środki...
Kurde zaczyna się to co w PP..


- Bloodme - 07-11-2008 18:41

Niestety :-x Sam bym ich zjechał od góry do dołu(tzn wyjaśniłbym sprawę :-) ) ale nie znam za dobrze angielskiego i mogę, tylko prosić o pomoc w tłumaczeniu :-P Jak odzyskam tą kasę, to zapłacę komu trzeba i kończę z wymianami ;-)


- ReXXX - 08-11-2008 10:40

Bloodme, tak jak mówiłem jak masz problem pisz na PW to po tłumaczę wszystko :->


- Bloodme - 08-11-2008 11:47

Już problem jest nie w tłumaczeniu, tylko w tym co by im tu napisać, bo widzę, że nic do ich pustych łbów nic nie wchodzi :-P


- Quag88 - 11-11-2008 08:03

Hej, jak Ci już Bloodme pisałem na PW mam identyczny problem, ale dzisiaj dostałem maila, że konto mi odblokowali:-)
Wszystko pisałem w translatorze google, napisałem: że skąd mam wiedzieć, że pieniądze pochodzą z "czarnego" źródła, sprzedaję doładowania do telefonówWink i nie jestem w stanie sprawdzić czy kupujący jest uczciwy i skąd pochodzą pieniądze. I nie rozumiem ich polityki bezpieczeństwa, która rażąco uderza i nie pomaga sprzedającym. Jeżeli to wam pomoże to proszę usunąć pieniądze z niejasnych transakcji, resztę kwoty przesłać na moje konto XXX i usunąć konto w waszym banku.

Bardzo przepraszali i konto odblokowaliBig Grin


- Sniechu - 11-11-2008 08:08

Quag88, bo przesłałeś im bardzo dobrą odpowiedź, która może im przemówić do rozsądku :-)


- ReXXX - 11-11-2008 11:45

Sniechu, do nich nic nie dociera niedawno straciłem 50 $ powód ten sam co wyżej

Napisałem sam e-maila i okazało się że koleś od którego dostałem 1 $ był zgłoszony do AP :cry:
Quag88 gratuluje bo mi nie zwrócili do dzisiaj

Osobiście wole PP oni chociaż zwracają gotówkę na konto :-|