Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Komputer czy Internet? - problem - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Komputer czy Internet? - problem (/Temat-Komputer-czy-Internet-problem-24911)

Strony: 1 2


Komputer czy Internet? - problem - dzelagr - 28-10-2008 20:53

Mam problem. mam na nowo przeinstalowany komputer i do tego podłączony internet. Jak wchodzę na niektóre strony to zacina mi sie firefox i pisze brak odpowiedzi. A niektóre strony w ogóle się nie ładują, np. mapa na wp.pl DoCelu, większośc stron które wymagają logowania zacinają się (jedyne na co sie mogę zalogować to to forum i poczta, dlatego m. in. nie moge klikać w buxach, ptp i itp. ), czasami nawet google mi się zacina a czasami chodzi normalnie. Na przykład też niektóre tematy na tym forum też w ogóle mi sie nie otwierają, niby się coś ładuje ale jakbym zostawiła na cały dzień komputer to i tak by się nie załadowała ta strona. Czasami kilka razy odświeżę i się załaduje, czasami się zatnie firefox, a czasami to w ogóle nic nie pomaga i nie wchodzi w ogóle.

I nie wiem o co chodzi, czy to mój komputer tak robi, czy czegoś mu brakuje czy internet taki jest.

Internet mam kablowy, niby 2MB ale chodzi jak 0,5mega. W domu mam 1 mega z neostrady i na 3 komputerach chodzi bardzo szybko i bez zarzutu.

A i jeszcze jedno, strony zacinają się tak samo na firefoxie co i na internet explorerze więc przeglądarka raczej nie ma znaczenia. I nie wiem czemu mi się zacina.

I nie wiem o co chodzi. Może ktoś mógłby mi pomóc? Bo ja kompletnie nie wiem czemu to tak chodzi, pierwszy raz mi się to zdarzyło.

P.S. mam nadzieje że jasno to wytłumaczyłam ;p


- JereManU - 28-10-2008 21:10

Zrób formata dysku. Możliwe, że wirus.


- BizNET - 28-10-2008 21:16

Witaj!

Obawiam się że po "przeinstalowaniu" komputera czyli wykasowaniu poprzednich programów i wgraniu na nowo systemu operacyjnego zapomniałaś o jednym: Antywirusie!

Opisywane zachowania są typowe dla właśnie wirusów które zamulają nasz komputer a w szczególności łącze.


Może być też inna opcja: Antywirus ustawiony jest bardzo czule co spowalnia Twoje łącze. Chociaż ta ewentualność wydaje mi się być mało prawdopodobna.



Jeśli nie masz antywirusa jak opisałem w na początku należało by zrobić tak:
Prze formatować dysk na którym masz zainstalowany system operacyjny (standardowo partycja C:-) Po czym od nowa zainstalować system oper... i pierwsze co to wgrać antywirusa ;-)


Jeśli jednak nie trafiłem to napisz a pomyślimy nad kolejnymi opcjami


- dzelagr - 29-10-2008 18:34

mam Avasta i skanowałam nim cały komputer i nic nie wykryło (włączyłam gruntowny skan a nie standardowy).

Tak właśnie mi się też wydaje że to może być wirus którego avast nie wykrywa. A i mam go od początku wgranego. Ale w domu też mam Avasta i jest ok, bo teraz nie jestem w domu (tylko na weekendy przyjeżdżam) :evil2:

P.S. fajny ten robaczek w podpisie :->


- szymek00 - 30-10-2008 14:47

Hijack THis, ComboFix, Silent Runners - może coś znajdziesz...

Jaki masz komp? :->

Jak chcesz wal na GG :-o


- dzelagr - 30-10-2008 17:21

szymek00 napisał(a):Hijack THis, ComboFix, Silent Runners - może coś znajdziesz...

Jaki masz komp? :->

Jak chcesz wal na GG :-o

tylko ja najpierw musiałabym je sciagnac na komputer a to jest mało prawdopodobne zeby mi sie udało je sciagnac


- szymek00 - 30-10-2008 17:42

Wyślę ci pocztą ;-) A jaki masz komp i czy sys legalny? :-P


- JereManU - 30-10-2008 19:06

szymek00 napisał(a):A jaki masz komp i czy sys legalny? :-P

To nie ma praktycznie żadnego znaczenia...


- BizNET - 30-10-2008 19:28

szymek00, To jaki ma komp i czy sys legalny nie ma nic do pracy komputera.

Ja na Twoim miejscu zrobił bym FORMAT C:

I instalka na nowo... 95% że pomoże


- dzelagr - 31-10-2008 09:08

BizNET napisał(a):szymek00, To jaki ma komp i czy sys legalny nie ma nic do pracy komputera.

Ja na Twoim miejscu zrobił bym FORMAT C:

I instalka na nowo... 95% że pomoże

właśnie mam zamiar tak zrobić ;p bo już mnie denerwuje ten komputer powoli :-)

dzięki za wypowiedzi i zainteresowanie :*