Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Kilka nowych pomysłów dotyczących forum. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Kilka nowych pomysłów dotyczących forum. (/Temat-Kilka-nowych-pomyslow-dotyczacych-forum-24331)

Strony: 1 2


Kilka nowych pomysłów dotyczących forum. - Sniechu - 13-09-2008 19:10

Witam Was!

W związku z tym, że forum tworzone wspólnie przez nas wszystkich ostatnio bardzo się rozwija, chciałbym przytoczyć kilka moich pomysłów, co można by wprowadzić, aby nasze wspólne dzieło stało się jeszcze lepsze i przyciągnęło wielu nowych użytkowników oraz wprowadzenie w życie różnych pomysłów dotyczących forum. Najpierw jednak chciałbym pochwalić wszystkich użytkowników, którzy wsparli forum finansowo. Możecie być z siebie dumni, bo możliwe, że dzięki nam to forum stanie się jednym z najpopularniejszych forów dotyczących zarabiania w internecie.

Przechodząc do rzeczy, oto kilka moich pomysłów, co można by zmienić na forum:

1) Proponuję wprowadzenie działu "Pomysły i propozycje", w którym użytkownicy mogliby zakładać nowe tematy z własnymi pomysłami dotyczącymi forum. Mógłbym nawet zostać mini-modem takiego działu :idea:.

2) Proponuję zastąpienie starych i nieaktywnych (lub zbanowanych) moderatorów i VIP'ów, nowymi, ambitnymi, których na tym forum nie brakuje.

3) Myślę, że należałoby zmienić trochę system pożyczek i uzależnić go także od ilości komentarzy danego użytkownika. Np jeżeli użytkownik "abcedef" ma 2 pozytywne komentarze to dla bezpieczeństwa największą kwotą jaką można będzie mu pożyczyć będzie 4$. To jest tylko przykład, można wykorzystać ten pomysł zmieniając dane.

4) Myślę, że można by także zmodyfikować dział ofert refback, ponieważ panuje tam dosyć duży bałagan. Każdy użytkownik (lub moderator) powinien usuwać swoje nieaktywne oferty refbacku. W dziale tym powinien zapanować podobny porządek jak w dziale "Aukcje - sprzedaż".

To na razie tyle, jeśli na coś jeszcze wpadnę to napiszę w tym temacie.

Pozdrawiam!


- jozio94 - 13-09-2008 19:16

1) Zgadzam się
2) Bardzo dobry pomysł! (Sam bym się zgłosił :-P )
3) Tak.
4) Powiedzmy... :->


- Sniechu - 13-09-2008 19:33

I jeszcze jedno. Punkt 4) powinien dotyczyć także działów "za darmo" i "waluty". Wiem, że statystyki forum lepiej wyglądają jak jest więcej postów, ale nie można dopuścić do tego, by w dziale "Waluty" było 7 stron tematów, podczas gdy już na drugiej stronie są tematy do usunięcia z TAGIEM [NIEAKTUALNE]. Wiem, że nie jest to łatwe, ale może dobrym sposobem byłoby przydzielenie osobnego jednego, dwóch dodatkowych moderatorów, aby uporządkowali/pilnowali porządku w tych działach.


- Tomsh - 13-09-2008 19:43

1) Nie wiem po co taki dział, jeżeli ktos wpadnie na jakis pomysł raz na miesiąc ^^
2) Starzy odchodzą, nowi przychodzą. To już od modów i admina powinno zalezec, a nie od was/nas ^^ Powiem jeszcze: "Nie znasz dnia, ani godziny" :-)
3) To nic nie daje wg. mnie bo nikt nie sprawdzi jakimi kwotami się wymieniasz/pożyczaszt.Posiadanie kilku pozytywnych komentarzy, nie znaczy że ktoś jest uczciwy. Przykład: sami wiecie kto ^^
Zaużmy ze jakis cwaniak będzie Pożyczał niskie kwoty, aż otrzyma możliwośc pożyczania kilkuset$ i wtedy oszuka... Więc? To nic nie zmiani. Jak to kiedyś ktoś (^^) powiedział "Dobry zwyczaj, nie pożyczaj" i radzę się tego trzymac :-)
4) To może byłoby ok :-)

T tyle :-P


- Sniechu - 13-09-2008 19:46

Tomsh, Co do trzeciego punktu to chyba się zgodzę, ponieważ sam za bardzo nie wierzę, że uda się całkowicie wyeliminować oszustów, ponieważ jest to fizycznie niemożliwe, tylko trzeba byłoby coś zrobić w tym kierunku, bo jak pewnie wszyscy zauważyli znacznie wzrosła liczba oszustw i kradzieży.

Chciałbym jeszcze dodać, że według mnie powinno nie być czegoś takiego jak płatny zapis, ponieważ ostatnio na forum 9 z 10 zapisów okazało się oszustwami a kasy nikt nie zwróci, więc oszuści czują się bezkarnie. Myślę, że za klikanie powinno się płacić stopniowo, ale już po wyklikaniu. Np. jeśli umówiliśmy się na 400 klików za 2$, to po wyklikaniu 200 reklam powinniśmy zapłacić 1$. Mogłoby to zapobiec oszustwom na większe kwoty pieniężne.


- Marszalll - 15-09-2008 05:48

No ale zanim ktoś chce pożyczyć to niech napisze temat w spamie i powie poco mu ta kasa a inni może mu doradzą..... zrobić jakieś obliczenia i przypuszczenia.. (bo np. jeśli ktoś chce pożyczyć na inwestycje w scam to nie ma co mu pożyczać bo i tak nie odda bo nie będzie miał z czego ale) (Moim zdaniem pogrebniak też by pooddawał gdyby dostał tą kasęz 07bux czy jak tam to było)

A co do pierwszego pomysłu to taki dział niby nie miał by wiele tematów ale jakoś mógł by zmotywować użytkowników do nowych pomysłów.


- makaj - 15-09-2008 13:33

Mówicie mimo wszystko o zmianach kosmetycznych... Jeśli o takie chodzi to dodałbym działy "oferty - zapis" i "oferty - sprzedaż", bo w tym momencie pojawiają się takie posty w aukcjach, chociaż z aukcjami nic nie mają wspólnego... Może byłoby to czytelniejsze.
Odnośnie pożyczek to kto ile komu pożyczy to już wyłącznei sprawa pożyczającego, nie można przecież nikomu zakazać ryzykowania swoich pieniędzy... Problemu by to nie rozwiązało.

Ale teraz coś z grubej rury. Ponieważ jest to forum związane z pieniędzmi i niezmiennie uważam, że anonimowość jest tu jedynie źródłem nadużyć, proponuję wprowadzić status użytkownika - zweryfikowany. Funkcja oczywiście nieobowiązkowa, ale takie osoby miałyby dostęp do wielu funkcji, choćby do pożyczek już na większe kwoty, oferowania wymian kasy, refbacków... Ważne, żeby było wiadomo z kim ma się dokładnie doczynienia, tak, żeby osoby zweryfikowane były w pełni godne zaufania.
Na czym polegałaby weryfikacja? Np. coś w stylu AP: konieczność wysłania skanu dokumentu ze zdjęciem, posiadania zweryfikowanego konta AlertPay, można by nawet weryfikować adres zamieszkania poprzez wysłanie listu z kodem aktywującym (koszt coś koło 2zł pewnie, mógłby być pokrywany przez zainteresowanego). Tu pojawia się kwestia prawna kto może mieć dostęp do danych osobowych i kto może je gromadzić... jeszcze tego nie analizowałem, w każdym razie dane takie na pewno nie byłyby nikomu udostępniane, znane jedynie wąskiemu gronu zaufanych osób (~3) i wykorzystywane jedynie, gdyby było trzeba powiadomić organy ścigania. Tak by osoba zweryfikowana nie czuła się anonimowa i nie mogła ot tak po prostu zniknąć. :-P
Dodałbym do tego jakąś opłatę weryfikacyjną (np. 5zł).


- BizNET - 15-09-2008 14:31

makaj nie rozumiem po co to proponujesz? Skoro kilka tygodni temu mówiłem Ci że to będzie i jest w trakcie tworzenia.


Pytania:
Dział dla propozycji raczej odpada
Pożyczki dla osób nowych zabronione.
Dział ofert przydzielimy tylko dla osób ze stażem, nowym pisanie będzie nie dozwolone.


- makaj - 15-09-2008 14:48

Sprawdziłem i faktycznie pisałeś o tym :idea: Chyba jest źle ze mną (mało spałem). Nadal mam wrażenie, jakbym sam na to wpadł :idea: Ale to pewnie tylko jakieś przebłyski podświadomości,... zwracam ideę pomysłu właścicielowi :-)


- JereManU - 15-09-2008 15:31

BizNET napisał(a):Dział ofert przydzielimy tylko dla osób ze stażem, nowym pisanie będzie nie dozwolone.

Jest kilka osób z większym stażem i stosunkowo dużą ilością postów, ale wg mnie nie są zaufani, dlatego nawet dział Ofert (tutaj łatwo można oszukać mówiąc, że Admin skasował konto etc.) powinien być dla mniejszej grupy osób.

Pomysł ze zweryfikowanym kontem niewątpliwie świetny.