Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
UWAGA NA OSZUSTA - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+--- Wątek: UWAGA NA OSZUSTA (/Temat-UWAGA-NA-OSZUSTA-24127)

Strony: 1 2 3


- Damien - 29-08-2008 14:30

i "moody" pisał na gadu gadu...


- moody - 30-08-2008 17:38

Chyba wiem mniejwięcej o co tu chodzi. Wczoraj rano dostałem na gg wiadomość, że ktoś chce kupić na AlertPay 100$. Numer, z którego pisano to 13647265, osoba ta podawała się za Markonixa. Było to dla mnie korzystne, mogłem zarobić parenaście złotych, więc się zainteresowałem. Kasy na AP nie miałem, ale wiem, że wiele osób chce ją sprzedać, więc napisałem do Lolaszka, Xonica, Krolu, że chętnie kupię od nich kase, żeby potem sprzedać ją Markonixowi.
Na moje szczęście postanowiłem sprawdzić nr. gadu. Okazało się, że w katalogu publicznym nie ma żadnych informacji. Sprawdziłem również samego Markonixa i okazało się, że wszędzie podaje inny numer gg. Powiedziałem mu o tym, ale wytłumaczył się, że pisze z pracy. Mimo to, coś mi tu nie grało, tymbardziej, że mój rozmówca zaznaczył, że to ja mam 1 przesłać pieniądze. Zrezygnowałem z transakcji, powiedziałem, że nie mogę tego zrobić bo dostane bloka na AP, z powodu przekroczenia limitów (co jest prawdą). Poinformowałem o tym Xonica, ponieważ wiem, że chce się pozbyć AP.
Wydaje mi się, że ten "ktoś" podaje się za zaufane osoby, żeby wyłudzić wymianę i zniknąć z kasą. Wszystko by się zgadzało
Osoby, które wymieniłem mogą potwierdzić to co mówię, szkoda, że ucierpiała moja reputacja.

EDIT: przeczytałem jeszcze raz i nie rozumiem jednej rzeczy. Po co ktoś podał moje AP? Musi znać hasło, bo inaczej nic by z tego nie miał. Aha moge dać screeny wszytskich rozmów, o których mówiłem, jeśli ktoś mi nie wierzy


- JereManU - 30-08-2008 17:44

moody napisał(a):Wszystko by się zgadzało

Prócz adresu AP, więc sprawdza się moja teoria.


- BizNET - 30-08-2008 17:45

To typowy oszust który liczy la ludzką naiwność, głupotę. Nie dajcie się naciągnąć takim frajerom bo gorsze od straty pieniędzy może być myśl że daliśmy się naciągnąć takiemu psychopacie.

Zawsze sprawdzajcie czy podany numer gg zgadza się z tym na forum. Nigdy nie przesyłajcie całych kwot a np: w częściach.
Dla pewności można poprosić aby przesłał PW lub napisał posta (w celu sprawdzenia)


- moody - 30-08-2008 17:48

JereManU napisał(a):
moody napisał(a):Wszystko by się zgadzało

Prócz adresu AP, więc sprawdza się moja teoria.

Ale po co ktoś, kto zna mnie tylko przez internet chce mnie wrobić? Chyba, że np. wisi mi kase, a takie osoby są...


- BizNET - 30-08-2008 18:15

On nie chce nikogo wrabiać. Chce poprostu ukraść.


Podszywa się pod różne osoby tego forum


- JereManU - 30-08-2008 20:41

[quote:-|d088f056f="BizNET"]On nie chce nikogo wrabiać. Chce poprostu ukraść. [/quote:-|d088f056f]

To dlaczego podał adres AP moody'ego?


- BizNET - 30-08-2008 21:24

Hmm czy aby ten adres jest identyczny? często podają np: zmieniając jedną literkę itd.


- moody - 30-08-2008 22:16

Adres jest identyczny.
Rozmawiałem z Markonixem, nie pracuje, nie ma innego nr gg, pod niego też ktoś się podszywał i rozmawiał ze mną. Ktokolwiek to jest wybiera zaufane osoby więc proponuje uważać. Xonic, myślę, że pod ciebie też sie podszyje wkrótce.


- markonix - 30-08-2008 22:30

Moje gg najpewniej sprawdzić na stronie sejfik.com z prawej strony.
Nigdy nie używam innych gg w celach biznesowych z praktycznych powodów- wszystkie transakcje chce mieć udokumentowane w pliku archiwum komunikatora.

Gdyby już ktoś podszył się pod mój numer gg warto sprawdzić czy konta, która "ja" podaje są zgodne z tymi np. na sejfiku w dziale reklama.

Jak ktoś zostanie oszukany to tylko na własne życzenie.