Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
czy bog istnieje? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: czy bog istnieje? (/Temat-czy-bog-istnieje-22899)

Strony: 1 2


czy bog istnieje? - rafki - 18-06-2008 17:05

czy bog istnieje? wierzycie w boga?
ja nie wierze ani w boga, ani w zycie po smierci... bog to taka legenda, zeby straszyc ludzi ze jak sie nie bedzie dobrym to sie pojdzie do piekla... no i czy trzeba wierzyc w boga zeby byc dobrym i wspanialym?
mnie zniechecil kosciol i w pewnym sensie ''sam bog''.
1. kiedy mialem bierzmowanie [uu, pare ladnych lat temu] musialem sie przygotowywac na jakies testy, chodzic codziennie do kosciola, skladac kwiaty, byc ministrantem etc etc. czy zeby wierzyc w boga trzeba umiec to wszystko? to tylko teorie...
2. jeszcze przed bierzmowaniem wierzylem tak w boga ze codziennie po szkole kleczalem przy kosciele po 2godziny. modlilem sie, klepalem zdrowaski, uczesczalem 3x we mszy w niedziele, spowiadalem sie co tydzien, etc etc... w wieku 12lat bog zaczal mnie ''opuszczac'' aczkolwiek wczesniej nie bylo mi lepiej. zdazaly mi sie wypadki typu spadek z drabiny, polamanie nogi, reki itd. kiedy uslyszalem od lekarza ze 3palce w prawej rece moga byc amputowane, kompletnie zapomnialem o bogu. az do momentu rok - przed - bierzmowaniem...

to moja historia.

p.s. jestem ateista


- $_$ - 18-06-2008 17:10

To se bądź ja wierze :-| i wierzyć nie przestanę choćby napotkały mnie największe nieszczęścia i tragedie 8-) Pozdro !


- travispl - 18-06-2008 17:17

$_$, ja też wierze ;-)


- BloodAngels - 18-06-2008 17:19

Ja też wierze , ale kościół poprostu jest porąba... tylko im kasę dać na tace to cie kochaja a takto piep... głupoty...

Ja mam wiarę w samego Boga a nie kościół...
I mam teraz bierzmowanie i mnie ch.. strzela... :cry:


- $_$ - 18-06-2008 17:22

Ja już miałem tydzień temu bierzmowanie :-|


- travispl - 18-06-2008 17:23

BloodAngels, mnie też kościół dobija, tylko chodzić tam, bo trzeba i słuchać księdza i dawać kasę na ofiarę.

Ja osobiście idę do kościoła, jeśli jest lato to stoimy z kolegami przed kościołem i sobie rozmawiamy Tongue a jeśli zima to do kościoła. Osobiście pieniędzy na ofiarę nie wrzucam, bo kto z tego ma zysk?? odpowiedź jest prosta... Ksiądz!! A tak to przynajmniej tą złotówkę zachowam dla siebie :-> :->

Ja wierze w boga 8-)


- megorasz - 18-06-2008 17:26

ja wierzę...i chodzę do kościoła...dla mnie osobiście nie ma czegoś takiego jak "wierzący-niepraktykujący"...Jezus wymyślił Kościół więc powinno się do niego chodzic...a że księża są różni to fakt...ale fryzjerzy też i jak Was źle ostrzyże jakiś fryzjer to już nigdy do żadnego nie pójdziecie? nie - idziecie do innego...tak samo mozecie chodzić do innego kościoła i słuchać innego księdza...ja na swej drodze spotkałem kilku naprawdę fajnych księży...co do tacy to przecież nie ma obowiązku wrzucania pieniędzy na tacę...to jest "ofiara"

dla mnie "wierzący-niepraktykujący" to po prostu leniuch któremu nie chce sie ruszyc tyłka raz na tydzien do kościoła...nie mówie ze ja jestem idealny...wiele razy mi się nie chce...ale chodzę...

także: Bóg - tak; Kościół - tak

dodam tylko że nie popieram Rydzyka i Radia Maryja :idea:


- BloodAngels - 18-06-2008 17:28

travispl napisał(a):BloodAngels, mnie też kościół dobija, tylko chodzić tam, bo trzeba i słuchać księdza i dawać kasę na ofiarę.

Ja osobiście idę do kościoła, jeśli jest lato to stoimy z kolegami przed kościołem i sobie rozmawiamy Tongue a jeśli zima to do kościoła. Osobiście pieniędzy na ofiarę nie wrzucam, bo kto z tego ma zysk?? odpowiedź jest prosta... Ksiądz!! A tak to przynajmniej tą złotówkę zachowam dla siebie :-> :->

Ja wierze w boga 8-)

Dobre travispl ja też nie wrzucam kase ....
A jak jest zima to ide to Real jak do kościoła
Przecież było w jakieś gazecie czy tv że w markecie ma być kaplica więc czuje się jak u siebie 8-)


- tomciozet - 18-06-2008 18:36

Czy Bóg istnieje??
Wszyscy macie racje. I ci z was, którzy wierzą, i ci, którzy nie wierzą. Dlaczego? :-?
1) Boga NIE MA (tam, u góry, w miejscu zwanym niebem. To niebo to nie to samo, co RAJ. "To" niebo to po prostu ciało niebieskie, dlatego nie ma w nim Boga).
2) Bóg ISTNIEJE (w naszych sercach! Dlatego dla chcącego nie ma rzeczy niemożliwych! Kto wierzy, że potrafi, ten faktycznie potrafi! Na tym polega wiara w Boga, wierząc w siebie, wierzysz w Niego i... udaje Ci się. Nie wierzysz w siebie, to znaczy, że nie wierzysz w Niego, bo on jest w Tobie, a Ty nie wierzysz, że nie ma dla Niego rzeczy niemożliwych!


- kactuzz - 18-06-2008 20:34

BloodAngels napisał(a):ale kościół poprostu jest porąba
Ale nie uogólniaj. To, że tam Rydzyk czy inny udany wtyka nos tam gdzie nie trzeba to już inna sprawa.

Osobiście w Boga wierze, co tydzień do kościółka chodze, nawet lektorem jestem xD (a to, że mnie chcieli wykopać to już inna sprawa xD)