Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
podatki - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: podatki (/Temat-podatki-22214)

Strony: 1 2


podatki - mjs17 - 07-05-2008 16:40

widziałem na jednym forum temat podatków i też postanowiłem tu go poruszyć

a więc jak to jest czy z zarobków z get-paid trzeba odprowadzić podatek czy też nie


- Tomikus - 07-05-2008 16:44

jak zarobisz na tym wiecej jak 3k zł w ciągu roku, to tak :-)


- mjs17 - 07-05-2008 16:46

a na jakie zasadzie trzeba ten podatek odprowadzić

wiadomo ze w polskich firmach nie jesteś w stanie tego zarobić ale w zagranicznych typu bux itd to tak


- Tomikus - 07-05-2008 16:50

wg obecnego rządu 40% nie płaci wszystkich swoich podatków, więc wątpie aby Ktoś w ptc odprowadzał, ale teoretycznie musiał byś wydrukować wszystkie kwitki AP i odprowadzić w fakturce 7% :-)


- mjs17 - 07-05-2008 16:55

ja wiem ze pewnie nik nie odprowadza ale pytam z ciekawości


- BizNET - 07-05-2008 17:25

Witam

Jakoś patrząc wpadł mi ten temat w oko i pozwolicie iż się wypowiem ponieważ sprawy prawne są mi dobrze znane

Tomikus: Jeśli nie wiesz to nie udzielaj błędnych informacji!


Według polskiego prawa podatek powinien zostać odprowadzony od każdej kwoty! Bez względu jaka to transakcja (darowizna, wynagrodzenie, lub dzieło )

Jest coś takiego jak KWOTA WOLNA OD PODATKU (jak wspomniał Tomikus) ale nie polega to na tym iż nie musimy płacić podatków!!!
No więc płacąc podatki co miesiąc zbierają się jakieś tam kwoty i przykładowo zarobiliśmy w sumie (w całym bieżącym roku) 2500zł, za które zapłaciliśmy podatek. Teraz urząd skarbowy musi nam zwrócić ten podatek ponieważ ta suma jest objęta kwotą wolną od podatku! (W roku 2008 ta kwota to równowartość: 3 089,00zł)

Przeważnie zwroty dostaje się koło kwietnia (czyli około 4 miesiące czekania)

Podam kolejną sytuację:
W kolejnym roku zarobiliśmy 5000zł i oczywiście jak na obywatela przystało zapłaciliśmy podatek od tej kwoty.
I teraz skoro kwota wolna od podatku wynosi 3 089,00zł to urząd zwróci nam podatek właśnie od tej sumy pieniędzy. Zaś my zapłacimy podatek tylko od nadwyżki : 1911zł
(5000zł -3089,00zł = 1911)

Podatki wpłaca się w urzędzie skarbowym.

Co do kwot podatku podam tak orientacyjnie (mam nadzieję że dobrze pamiętam sumy)

-Więc jeśli prowadzisz firmę to potrącony zostanie Ci podatek VAT 22% oraz dochodowy 19% czyli w sumie mamy do zapłacenia 41% (jak dla mnie kosmiczna ilość)
Ale... ktoś kto jest "sprytny" :-P odlicza sobie "koszty", które po drodze ponosi by zdobyć ten dochód! Dzięki czemu możemy sobie odliczyć VAT od niektórych zakupionych produktów

-Dla osób fizycznych (takich jak my ;-) ) Jest to kwota bodajże 19% (pewny nie jestem)

To chyba wszystko... Jakieś pytania to piszczcie... Jak będę kiedyś po drodze to odpiszę ;-)


Pozdrawiam :-D


RE: podatki - cioci666 - 09-09-2013 07:27

witam wszystkich . Ostatnimi czasy dowiedziałem się że każda złotówka przelana na nasze konta bankowe musi być opodatkowana . Kwota wolna od podatku to 3092 zł ale tylko wtedy gdy pieniądze są przekazywane z ręki do ręki wtedy nas urząd nie widzi i nie ściga.
zarabiam na internecie może nie wielkie pieniąszki ale zawsze parę groszy wpadnie . ?Wytłumaczcie mi proszę jak to wygląda w waszym przypadku czy podajecie te zarobki na picie czy nie. Podam tylko dla ciekawostki że osoba która mnie uświadomiła posiada wysokie stanowisko w urzędzie wiec nie wiem czy się bać czy uciekać za granice heee.aha i dodała że to tylko szczęście że urząd mnie nie ścignął i to kwestia czasu4


RE: podatki - aero2 - 09-09-2013 07:58

Tak,tak, zarobię 3 zł z startera, oddam % i nie kupię chleba, bo jakiś urzędas nie ma na alkohol i dziwki.facepalm


podatki - ciamciaj - 09-09-2013 12:23

(09-09-2013 07:58)aero2 napisał(a):  Tak,tak, zarobię 3 zł z startera, oddam % i nie kupię chleba, bo jakiś urzędas nie ma na alkohol i dziwki.facepalm

Tak, oddasz, bo Twoja matka rodziła Cię w szpitalu, a nie na ulicy. Służbę zdrowia miała darmowa. Tak samo masz przystanki, chodniki, drogi rowerowe i wszystko. Państwo bez podatków nie działa....idiotyzm widzę sie szerzy.


RE: podatki - daniel42na - 09-09-2013 12:35

Nie była tam za darmo, ani tez sluzby zdrowia nie ma darmowej tylko za mały procent tego co wczesniej oddała Smile
Przy okazji płaci na alkoholików i ich renty, straż miejską, armie urzędników i inne zalety wspaniałego państwa Smile

Ale póki co podatki trzeba płacić, bo nie robienie tego niesie za sobą za duże ryzyko.
Poza tym nikt oficjajnie na forum nie napisze żeby ich nie płacić, nawet jeśli tak myśli Tongue