Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wyjaśnienie spraw z PE , Polamer i innych alternatyw -czyli clo podatki i te sprawy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+---- Dział: Lockerz (/Forum-Lockerz-285)
+----- Dział: Ogólnie o Lockerz (/Forum-Ogolnie-o-Lockerz-20)
+----- Wątek: Wyjaśnienie spraw z PE , Polamer i innych alternatyw -czyli clo podatki i te sprawy (/Temat-Wyjasnienie-spraw-z-PE-Polamer-i-innych-alternatyw-czyli-clo-podatki-i-te-sprawy-19951)

Strony: 1 2


Wyjaśnienie spraw z PE , Polamer i innych alternatyw -czyli clo podatki i te sprawy - cfaniak - 24-01-2011 08:26

DROGIE DZIECI!

Jako że większość z was mam problem z czytaniem ze zrozumieniem, więc rozumiem że również google to dla was zbyt wiele. Więc po krotce wyjaśnię.

CŁO na elektronikę ze stanów wynosi 4%
Paczki o wartości do 150 EURO nie są objęte cłem
Paczki o wartości do 45 EURO nie są objęte podatkiem.

I teraz najlepsze powyższe reguły dotyczą tylko i wyłącznie paczek wysłanych od osób trzecich, czyli NIE sklepów, NIE lockerzów, NIE itd. Czyli drogie dzieci nie płacimy cła i podatków tylko i wyłącznie wtedy jeżeli dostajemy paczkę na urodziny od cioci albo kumpla ze stanów której wartość wynosi mniej niż 45 EUro łącznie z kosztami wysyłki!

Więc drogie dzieci, nieważne jaki PE i inna alternatywa wyśle wam paczkę, im bardziej będzie znana dla celników tym macie większą szanse na podatki.
Oczywiście celnicy zesrali by się jak by mieli sprawdząć każdą paczkę dlatego im większym niszem idzie paczka tym łatwiej żeby sie udało i większa szansa że się "UDA"

i tu pojawią się teraz kolejność:
1. Zwykła poczta lotnicza -> bardzo duża szansa na uniknięcie podatków.
2. Zwykla poczta lotnicza z ubezpieczeniem paczki -> bardzo duża szansa na podatek od kwoty ubezpiecznia
3. Kurier EMS-Pocztex, nie tnąc z nimi w chuja można uniknąć podatków i cła ( ja ciąłem, 2 razy mi rewidowali paczke bez mojej zgody, raz dostalem pozew na "naruszenie praw własności intelektualnej" bo jakis chinczyk wyslal mi podróbki towaru)
4. DHL, UPS - wielokrotnie udało mi się uniknąć cła i podatków (podobno jestem wyjatkiem)
5. gls , tnt zawsze podatki i cło

Oczywiście w przypadku problemów z 4 ostatnimi kurierami, panowie z cłą dzwonią , wysyła im się na maila z faktura pro forma i placi sie podatki przelewem/przy odbiorze Smile Co do kontenerów - nigdy tak nie nic nie zamawiałem wiec nie wiem jaka jest praktyka w tym temacie.

Co do Paypali , bonów amazon itd.
Drogie dzieci tez powinniście płacić podatki, ponieważ jest to wasz DOCHÓD! Idzie się z taką informacją do urzędu skarbowego i mówi Pani w okienku ze sie ma taką sytuacje, ona wydaje kwit który wypełniamy i płacimy państwu.

Ponieważ drogie dzieci jak ktoś was podpierdoli to PODATEK od nie udokumentowanych DOCHODÓW wynosi 80%.

Łopatologicznie dodam jeszcze 2 punkty.
1. Lockerz powinno ale nie musi deklarować kosztów wysyłki
2. Koszt wysyłki według lockerz to 100$ (pewnie wybrali UPS bo był najtańszy) mój zaprzyjaźniony chińczyk nie okradając mnie na kosztach wysyłki bierze odemnie za 3 kg paczke 0,5x0,5x0,5m z chin do Polski kurierem DHL 28$. Czyli lockerz koszty zawyża abyśmy płacili duże podatki i mniej ich okradali.

Mam nadzieje ze wyczerpująco wyjaśniłem temat, jeżeli ktos ma jakieś pytania to walić, licze że admini nie są urażeni wulgarnym tonem i drwiacym akcentem wypowiedzi ale chyba inaczej sie nie dalo, posiadam 2 lata doswiadczenia w imporcie na teren uni głownie z chin aczkolwiek sciagam ze wsząd gdzie widzę pieniądze.

Ps. Panowie Admini na jaki kolor moge pokolorować wszystkie ważne NIE ?


WAŻNY EDIT po 10 postach:

"Nagrody z konkursów zagranicznych zaliczane są do przychodów z innych źródeł. Oznacza to, że co do zasady opodatkowane są według skali podatkowej i należy je wykazać w zeznaniu rocznym. Zawsze trzeba jednak sprawdzić postanowienia odpowiedniej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. " czyli robi się to tak . Nie mamy umowy o podwójnym opodatkowaniu.

KOLEJNY EDIT:
@BartuS :A Więc jeśli zarabiacie tylko na lockerz, oraz zarabiacie poniżej 3091zł / rok - nie musicie sie rozliczać.
(Ta kwota wolna od podatku zmienia się co rok: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwota_wolna_od_podatku)


RE: Wyjaśnienie spraw z PE , Polamer i innych alternatyw -czyli clo podatki i te sprawy - ketrab - 24-01-2011 09:16

Faktycznie cwaniak...


RE: Wyjaśnienie spraw z PE , Polamer i innych alternatyw -czyli clo podatki i te sprawy - Morgoth2 - 24-01-2011 13:44

W końcu ktoś wygarnął...


RE: Wyjaśnienie spraw z PE , Polamer i innych alternatyw -czyli clo podatki i te sprawy - DDK - 24-01-2011 14:06

+ ; )


RE: Wyjaśnienie spraw z PE , Polamer i innych alternatyw -czyli clo podatki i te sprawy - 123damian123 - 24-01-2011 14:42

może pytanie nie w temacie, ale czy mógłbyś napisać ile płacisz cła za towar z chin i oczywiście jakiego rodzaju to towar (ogólnie). ponieważ różne sprzeczne informacje są podawane.
oczywiście za post + leci.

co do opodatkowania nagród. jeśli jednorazowo suma wartości zebranych nagród nie przekracza 760zł to z tego co mi wiadomo nie trzeba płacić podatku od wygranej. jeśli przekracza płacimy 10% wartości.


RE: Wyjaśnienie spraw z PE , Polamer i innych alternatyw -czyli clo podatki i te sprawy - Dominator - 24-01-2011 14:44

3 reputy lecą


RE: Wyjaśnienie spraw z PE , Polamer i innych alternatyw -czyli clo podatki i te sprawy - Magnus - 24-01-2011 16:16

Dzięki Smile+2


RE: Wyjaśnienie spraw z PE , Polamer i innych alternatyw -czyli clo podatki i te sprawy - ronaldo23 - 24-01-2011 19:32

brawo,może w końcu będzie mniej spamu..


RE: Wyjaśnienie spraw z PE , Polamer i innych alternatyw -czyli clo podatki i te sprawy - adkam12 - 24-01-2011 19:35

Ja slyszalem ze te paypala to sie rozlicza z panstwem od 3080 zloty....


RE: Wyjaśnienie spraw z PE , Polamer i innych alternatyw -czyli clo podatki i te sprawy - WilkuNSX - 24-01-2011 21:02

Leci + Smile Dobre info.