Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Naprawa gwarancyjna telefonu.. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Naprawa gwarancyjna telefonu.. (/Temat-Naprawa-gwarancyjna-telefonu-19884)



Naprawa gwarancyjna telefonu.. - adik0070 - 22-01-2011 23:08

Telefon to Nokia N85 kupiona w Plusie w listopadzie 2009r. za około 560zł.

Sprawa wygląda tak:

Telefon zaczął się wyłączać i przestał działać bluetooth. Więc zaniosłem telefon do naprawy gwarancyjnej w punkcie Plusa(w tym go kupiłem). Babka spisała protokół i powiedziała, że jak to będzie tylko aktualizacja oprogramowania to potrwa to max do 2 tygodni.
Po 10 dniach telefon był do odebrania, odebrałem.
Na karcie naprawy napisali, że tylko wymienili oprogramowanie na wersję 31.002.
No myślę ok, telefon się nie wyłącza, jest git. A sprawdzę bluetooth - pomyślałem, sprawdziłem i mnie mało co.. Bluetooth nadal nie działa.
Teraz pytania:

-Co to jest ta cała "rękojmia"?
-Czy mogę zażądać wymiany telefonu?
-Czy mogę zażądać oddania telefonu?

Nie mam czasu latać i oddawać telefonu, co z tego, że dadzą w zastępstwie jakiś złom na który będę 5 dni kopiował kontakty, a następne 5 usuwał.. Telefon ma mi po prostu służyć.

Szukałem u wujka gógl, ale nic konkretnego nie znalazłem..


Z góry wielkie dzięki Smile


RE: Naprawa gwarancyjna telefonu.. - ambrell - 23-01-2011 01:10

Z tego co wiem wymiany telefonu możesz żądać tylko wtedy gdy oddałeś telefon 3 razy do serwisu z tym samym problemem.
Nie rozumiem ostatniego pytania? Piszesz, że dostałeś już telefon ale z nie sprawnym bt.
Na twoim miejscu oddałabym ponownie telefon na gwarancje jeśli bt jest dla ciebie nie zbędne. Trochę poczekasz ale innego wyjścia nie widzę (oczywiście popatrz dokładnie, popytaj na forach czy na pewno coś w tel jest zepsute).

Pozdrawiam


RE: Naprawa gwarancyjna telefonu.. - paskur - 23-01-2011 01:30

ja mialem w orange i tez najczesciej przeinstalowywali softa i oddawali...
za 2 razem na szczesnie naprawili, albo sam sie naprawil

wg. mnie musisz przycisnac babke co ma napisac w protokole, ze w dalszym ciagu telefon jest nie sprawny itd.


RE: Naprawa gwarancyjna telefonu.. - DDK - 23-01-2011 09:44

Jak wyżej Wink Nieś jeszcze raz i ciśnij babkę. Ja Samsunga D900i z niesprawną taśmą aparatu nosiłem 4 razy ;P


RE: Naprawa gwarancyjna telefonu.. - ciastkO - 23-01-2011 11:20

Idź jeszcze 2 razy jak nie naprawią to nowy telefonik Big Grin


RE: Naprawa gwarancyjna telefonu.. - adik0070 - 23-01-2011 12:09

(23-01-2011 01:10)ambrell napisał(a):  Nie rozumiem ostatniego pytania? Piszesz, że dostałeś już telefon ale z nie sprawnym bt.
Pozdrawiam

Chodziło mi tutaj o zwrot towaru ; ]

Kurczę.. chyba będę musiał się z nim rozstać na kolejne 10dni, jak nie więcej -.-


RE: Naprawa gwarancyjna telefonu.. - DDK - 23-01-2011 15:19

W moim przypadku dawali telefon zastępczy : P


RE: Naprawa gwarancyjna telefonu.. - adik0070 - 23-01-2011 21:36

@UP

Czytanie ze zrozumieniem się kłania Big Grin

(22-01-2011 23:08)adik0070 napisał(a):  Nie mam czasu latać i oddawać telefonu, co z tego, że dadzą w zastępstwie jakiś złom na który będę 5 dni kopiował kontakty, a następne 5 usuwał.. Telefon ma mi po prostu służyć.