Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Towar nie zgodny z opisem allegro - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Towar nie zgodny z opisem allegro (/Temat-Towar-nie-zgodny-z-opisem-allegro-18971)



Towar nie zgodny z opisem allegro - daniel14 - 03-01-2011 16:57

Wymieniłem się telefonem na cylinder i gaźnik. Cylinder i gaźnik miały być markowe, jednak okazało się że gaźnik taki nie jest. Ja o tym nic nie wiedząc, sprzedałem gaźnik za 120 zł, okazało się, że jest to podróbka kosztująca 60zł. Napisałem do tego z którym się wymieniałem, lecz on napisał, że jeśli towar jest nie zgodny to muszę mu go odesłać, a że już sprzedałem gaźnik to nie mam nic do gadania. Pomóżcie !!


RE: Towar nie zgodny z opisem allegro - cpr - 03-01-2011 17:24

To chyba dobrze ci odpisał. Normą jest wymiana towaru na nowy lub zwrot kasy, ale chyba normalnym jest, że musisz odesłać kwestionowany towar!


RE: Towar nie zgodny z opisem allegro - adik0070 - 03-01-2011 18:11

Trochę się namęczysz, rozumiem to tak:

Dajesz typowi telefon, a on w zamian daje Ci cylinder i gaźnik.
Znasz się na tym, czy aby na pewno ten gaźnik nie był oryginalny, czy też może ten któremu go sprzedałeś próbuję wcisnąć Ci kit?
Jeżeli jednak gaźnik nie był oryginalny to ten który go od Ciebie go kupił musi Ci go odesłać, następnie Ty musisz odesłać go do typa z którym się zamieniłeś w celu reklamacji.


RE: Towar nie zgodny z opisem allegro - daniel14 - 03-01-2011 19:37

teraz to będzie dużo kombinowania, bo musiałbym oddać pieniądze kupcowi i zapłacić za 2 wysyłki a to troche waży