Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Muzyka użyta do filmu na kanale non profit - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: SocialMedia (/Forum-SocialMedia-451)
+--- Dział: YouTube (/Forum-YouTube-454)
+--- Wątek: Muzyka użyta do filmu na kanale non profit (/Temat-Muzyka-uzyta-do-filmu-na-kanale-non-profit-177424)



Muzyka użyta do filmu na kanale non profit - osobistyb - 04-09-2024 11:29

Witam. Stworzyłem własny filmik i chciałbym wrzucić go publicznie na Youtube. Jednak muzyka w nim użyta jest objęta prawami autorskimi. I tu pojawia się moje pytanie - jeżeli profil nie jest zarobkowy a ja sam nie będę czerpał korzyści majątkowych z filmu to czy mogę zostać oskarżony o prawa autorskie? Film ma charakter promocyjny. Czy ew. jest możliwość wrzucenia tego filmu na facebooka? Dodam, że konto YT jest kontem rządowym - zmontowałem film strażacki z naszych akcji w jednostce i wrzucilibyśmy go na konto naszej komendy powiatowej.
Link do muzyki użytej w filmie https://www.youtube.com/watch?v=pTWQypfasuw


RE: Muzyka użyta do filmu na kanale non profit - Shimeon - 04-09-2024 13:10

W opisie filmu, który wysłałeś widnieje notka, że powinieneś najpierw się skontaktować z autorami przez e-mail lub na ich oficjalnej stronie. Wink


RE: Muzyka użyta do filmu na kanale non profit - osobistyb - 04-09-2024 18:32

Ok, czyli nie da się tego przeskoczyć. Po napisaniu do nich dostałem odpowiedź, że mogą mi udzielić praw autorskich za 450 funtów... A czy są strony z piosenkami bez praw autorskich albo jakiś wykaz tytułów? Nie chodzi mi o typowe podkłady bez polotu tylko jednak muzyka, która wpada w ucho i można ją wrzucić bez problemu do filmów non profit...


RE: Muzyka użyta do filmu na kanale non profit - itmaster - 04-09-2024 19:31

A z tych piosenek, które Youtube zapewnia za darmo w edytorze nic sobie nie wybierzesz? Trochę tam tego jest i co najważniejsze można używać do woli w filmach publikowanych na YT. Czy gdzieś indziej to nie jestem pewien, by trzeba sprawdzić.

Możesz też zobaczyć na Pixabay, tam jak ze zdjęciami (z czego portal jest bardziej znany) można używać za darmo muzyki - https://pixabay.com/pl/music/
Może coś dobierzesz odpowiedniego do filmu Wink


RE: Muzyka użyta do filmu na kanale non profit - osobistyb - 04-09-2024 20:36

Właśnie trochę pogrzebałem i się zniechęciłem, bo nic takiego ciekawego nie maUndecided. W większości to są instrumentale albo no jednak piosenki bez szału. No nic będę szukał.


RE: Muzyka użyta do filmu na kanale non profit - Shimeon - 04-09-2024 22:25

(04-09-2024 18:32)osobistyb napisał(a):  mogą mi udzielić praw autorskich za 450 funtów...

Lol

Na twoim miejscu po prostu olałbym tę sprawę i wykorzystał utwór, ale rób jak chcesz...


RE: Muzyka użyta do filmu na kanale non profit - TakieŻycie - 05-09-2024 19:48

Zamiast pytać o prawa autorskie ja bym proponował przybajerować że bardzo Ci się podoba ich muzyka itp zaznaczyć że jest to kanał non profit, że bardzo chętnie dodasz w opisie wykonawcę i nazwę albumu a może i jakiś link do jego kupna itp w dużym skrócie żeby z okazji na zarobek zobaczyli okazję na reklamę, nawet jeśli nie masz jakiś super zasięgów to reklama za darmo to uczciwa cena.