Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Maszyny sprzedające - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Pomysły na biznes (/Forum-Pomysly-na-biznes-444)
+--- Wątek: Maszyny sprzedające (/Temat-Maszyny-sprzedajace-177262)



Maszyny sprzedające - Arcanv92 - 08-07-2024 21:30

Witam,

Za około miesiąc ruszam ze swoim pierwszym biznesem - maszyny sprzedające. Na start zaczynam od maszyn sprzedających zabawki w kapsulach, zrobiłem research i w moim średniej wielkości mieście jest sporo nie zagospodarowanych miejscówek gdzie przewija się sporo dzieciaków, wiec moze sie udac.

Pierwszy zestaw 5 automatów już stoi i czeka, z biegiem czasu mam zamiar zrobic ekspancje na maszyny sprzedajace przekaski i napoje i zobaczymy jak to wyjdzie.

I tutaj moje pytanie - czy ktos zajmuje się lub zajmował podobnym tematem? Jakie porady, na co uwazac, skad najlepiej i jakie kupywac zabawki? Co ogólnie myslicie o takim biznesie?


RE: Maszyny sprzedające - Arcanv92 - 08-09-2024 10:52

@Odświeżenie tematu

Widzę zerowy odzew, czy naprawdę nikt nie miał z czymś podobnym do czynienia?

Ogólnie to miesiąc temu udało się dogadać z galerią handlową i postawić pierwszą maszynę, wynik okazał się więcej niż zadowalający - bo na czysto zarobiłem 250zł, a była to realnie godzinka-dwie pracy w miesiącu. Jako, że to pierwszy miesiąc to oczywiście wiązało się to przywiezieniem i postawieniem tej maszyny, ale już kolejne miesiące to tylko uzupełnienie towaru raz na 3-4 tygodnie co zajmuje juz nie cała godzinke (łącznie z dojazdem)


RE: Maszyny sprzedające - itmaster - 08-09-2024 12:31

Te maszyny kupiłeś czy od kogoś wynajmujesz/dzierżawisz? Droga taka maszyna?

Tam to musi być przebitka, jakiś mała zabaweczka warta z kilkadziesiąt gr jeśliby kupił kontener z chin, a dzieciaki muszą wrzucać 2 lub 5 zł żeby to sobie wyciągnąć. A z obserwacji widzę, że zainteresowanie jest, bo się wykłócają z rodzicami o drobne potemBig Grin


RE: Maszyny sprzedające - Arcanv92 - 08-09-2024 21:46

Maszynę (w zasadzie zestaw 5 maszyn - 3 małe, 2 większe przytwierdzone do jednego stojaka) kupiłem nowe i dałem za to 2.800zł.

Przebitka owszem jest spora bo za zabawkę która sprzedaje za 2zł płace średnio 50gr, a za zabawkę sprzedawaną za 5zł, płace średnio 1,50zł.

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że jakbym kupował bezpośrednio chińszczyznę to przebitka byłaby jeszcze większa, ale trochę poszperałem i o dziwo, nie tak łatwo znaleźć takie zabawki, zazwyczaj są to jakieś nijakie badziewia, a w sklepie w którym kupiłem maszyny zabawki już są naprawdę z głową wyselekcjonowane/kuszące dla dzieciaków i ładnie schodzą.

Zainteresowanie owszem jest, zanim postanowiłem sam spróbować zrobiłem research wśród znajomych i każdy kto ma mniejsze dzieciaki jednoznacznie stwierdza, że nie ma szans obok takich automatów przejść obojętnie Big Grin Ogólnie mam słabą skalę porównawczą bo dopiero minął mi pierwszy miesiąc na jednym punkcie, ale sprzedało mi się 300 sztuk zabawek, wiec według mnie to bardzo dobry wynik. W tym miechu dokupuje kolejny taki zestaw maszyn i ruszam na łowy kolejnej lokalizacji i zobaczymy co będzie.


RE: Maszyny sprzedające - TakieŻycie - 09-09-2024 00:51

Jestes w stanie podzielić sie tu lub na pw jak to wygląda w kwestii prawnej ? Tzn podatki VAT itp tak samo interesują mnie koszta dzierżawy/najmu


RE: Maszyny sprzedające - Arcanv92 - 09-09-2024 09:12

@TakieŻycie

Kwestia Prawna - Zależy od skali, pierwsze kilka maszyn/miejscówek można śmiało prowadzić na nierejestrowanej działalności gospodarczej bo przychód nie przekracza wyznaczonego progu. Na te chwile tak właśnie działam, w takiej formie będę mógł to jeszcze spokojnie jakiś czas prowadzić. Jak już się trochę wyskaluje i przekroczę próg to z pozostaje przejść na JDG.

Koszty Dzierżawy - Tutaj mam znikomą wiedzę, bo zapewne galeria handlowa w centrum tam gdzie mam właśnie postawione swoje jedyne maszyny weźmie znacznie więcej niż np. sala zabaw na uboczu. Na ten moment w galerii handlowej w centrum płace 200zł + VAT


RE: Maszyny sprzedające - radek0389 - 09-09-2024 13:30

A skąd kupowałeś maszyny?


RE: Maszyny sprzedające - Arcanv92 - 09-09-2024 20:21

Sklep Dippen24