Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Blog o finansach, rozwoju osobistym i psychologii - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Blog o finansach, rozwoju osobistym i psychologii (/Temat-Blog-o-finansach-rozwoju-osobistym-i-psychologii-177245)



Blog o finansach, rozwoju osobistym i psychologii - Arcanv92 - 01-07-2024 17:27

Cześć,

Dziennik ten będzie miał na celu przypominać mi o celach związanych z prowadzeniem bloga, oraz o uzyskaniu od was porad co można by poprawić. Mój blog obracać się będzie w okól finansów osobistych, zarabiania, oszczędzania i rozwoju osobistego. Blog prowadzę w dwóch językach. Aktualne cele:

1) Systematyczne dodawanie po 2 posty tygodniowo. Aktualnie tematów starczy mi na co najmniej pół roku. Jak skończą mi się tematy z "rezerwy" to mam zamiar próbować na własnej skórze i opisywać szczegółowo różne sposoby na zarabianie (np. zostanie tajemniczym klientem, bawienie się w fotografie i sprzedawanie zdjęć na stokach itp.)

2) Dostanie się do AdSense.

3) Co miesięczna aktualizacja statystyk obu blogów w której znajdą się:

-Łączna ilość odwiedzin w danym miesiącu

-Łączny zarobek z AdSense w danym miesiącu

-Łączny zarobek z innych źródeł poprzez bloga, jeżeli takowe się pojawią

-Dajcie jakieś sugestie co jeszcze można by tu co miesiąc śledzić?

Zerknijcie proszę na oba i dajcie znać czy jest coś do poprawy? Jestem w temacie totalnie zielony, po prostu spisuje sobie zdobytą wiedzę na tematy które mnie interesują, ale może jakiś doświadczony Bloger podzieli się wartościowymi "tips&tricks". Pozdrawiam Smile

http://drogowskazsukcesu.blogspot.com/ - POL

http://signposttosuccess.blogspot.com/ - ENG

Statystyka z Czerwca:

-Łączna ilość wyświetleń PL - 527

-Łączny zarobek AdSense PL - 0zł

-Łączny zarobek z innych źródeł PL - 0zł

-Łączna ilość wyświetleń ENG - 115

-Łączny zarobek AdSense ENG - 0zł

-Łączny zarobek z innych źródeł ENG - 0zł


RE: Blog o finansach, rozwoju osobistym i psychologii - itmaster - 02-07-2024 07:51

Powodzenia w prowadzeniu blogów.

Co do uwag, to może ten wpis "Wstęp oraz spis treści", dałbym jako strona statyczna, gdzieś w jednym dobrze widocznym miejscu. Bo tak to wygląda jak jakiś stary (30 maj) artykuł na samej górze. Za pół roku z tą datą będzie jeszcze starzej wyglądało Wink

W artykułach proponuje dać jeśli to możliwe jakieś zdjęcia, grafiki - fajniej to wygląda.


RE: Blog o finansach, rozwoju osobistym i psychologii - SuperPartners.pl - 03-07-2024 22:07

Fajny blog, ale mam wrażenie że brakuje w nim 'duszy'. Chodzi o jakieś unikalne cechy po których można zidentyfikować blog, czyli logo które można zapamiętać albo zdjęcie autora jak u Szafrańskiego. Jak są same stockowe zdjęcia, bez charakterystycznych elementów to blog nie zostaje w pamięci.


RE: Blog o finansach, rozwoju osobistym i psychologii - Katarzyna74! - 04-07-2024 08:05

Witam poszukuję grę Tomfarm.3 dni temu miałam ale zmieniłam telefon i nie mam kontaktu do osoby co mnie wprowadziła.


RE: Blog o finansach, rozwoju osobistym i psychologii - v889 - 06-07-2024 21:59

Bardzo fajny blog. Na pewno będę obserwował. Czy ktoś już zarejestrował się z refów które masz na blogu?


RE: Blog o finansach, rozwoju osobistym i psychologii - Arcanv92 - 07-07-2024 12:00

Nikt jeszcze się nie zarejestrował


RE: Blog o finansach, rozwoju osobistym i psychologii - Czaq - 09-07-2024 12:53

@[Arcanv92]
Szczerze mówiąc blogi nie są prowadzone regularnie. To pierwsza zależność w której widze brak postępu.
Kolejna kwestia to poleganie na samoistnym ich rozwoju mija się z celem. Jeśli zamierzasz zarabiać z tych blogów to regularność, dodatkowe miejsca wartościowej reklamy (przykładowo z ciekawym contentem) w social mediach będzie konieczna. W innym przypadku nie będzie miało to większego sensu i twój zapał lub motywacja w końcu wygaśnie przez brak efektywności i progresu.

Polecam też pomyśleć o postawieniu blogów na własnej domenie i ciekawszej szacie graficznej. Dzięki temu przy odrobinie zainteresowania pozycjonowaniem w wyszukiwarkach trafisz na dodatkowe pozycje dające ci realny ruch i uzytkowników którzy będą nie tylko odwiedzać stronę, czytać wpisy ale i też pozwolą ci zarabiać.


RE: Blog o finansach, rozwoju osobistym i psychologii - Arcanv92 - 01-08-2024 00:20

Update. AdSense dalej odrzuca. Zauwazylem za to delikatny wzrost odwiedzin z innych zródeł niż te forum i innych stron gdzie wspominalem o BLogu, tzn częśc osób realnie musi trafiac do mnie z wyszukiwarki Google.

Statystyka z Lipca:

-Łączna ilość wyświetleń PL - 891

-Łączny zarobek AdSense PL - 0zł

-Łączny zarobek z innych źródeł PL - 0zł

-Łączna ilość wyświetleń ENG - 172

-Łączny zarobek AdSense ENG - 0zł

-Łączny zarobek z innych źródeł ENG - 0zł


RE: Blog o finansach, rozwoju osobistym i psychologii - Arcanv92 - 31-08-2024 23:50

Update. AdSense sumiennie dalej odrzuca Pododawałem trochę grafiki dzięki czemu blog jest chociaż trochę przyjemniejszy dla oka. Efekty zerowe, jednak dalej sprawia mi to przyjemność, a więc nie zważając na negatywy, jedziemy dalej. Kilka pytanek:
1) Apropo grafik, czy uwazacie, że taka jedna grafika pasująca do tematyki posta wystarczy, czy lepiej żeby również kilka obrazków znalazlo sie w srodku posta?

2) Ktoś z autopsji jest w stanie rzucic jakąś porade aby zwiększyć szanse na dostanie sie do AdSense? Osobiscie uwazam, że grafiki moga w tym pomóc, ale moze ktos z autopsji zna coś co w jego przypadku zadziałało?







Statystyka z Sierpnia:

-Łączna ilość wyświetleń PL - 1058

-Łączny zarobek AdSense PL - 0zł

-Łączny zarobek z innych źródeł PL - 0zł

-Łączna ilość wyświetleń ENG - 203

-Łączny zarobek AdSense ENG - 0zł

-Łączny zarobek z innych źródeł ENG - 0zł


RE: Blog o finansach, rozwoju osobistym i psychologii - itmaster - 01-09-2024 09:22

(31-08-2024 23:50)Arcanv92 napisał(a):  1) Apropo grafik, czy uwazacie, że taka jedna grafika pasująca do tematyki posta wystarczy, czy lepiej żeby również kilka obrazków znalazlo sie w srodku posta?

2) Ktoś z autopsji jest w stanie rzucic jakąś porade aby zwiększyć szanse na dostanie sie do AdSense? Osobiscie uwazam, że grafiki moga w tym pomóc, ale moze ktos z autopsji zna coś co w jego przypadku zadziałało?

1. Jedna grafika to wg. mnie obowiązek, chociażby dlatego żeby coś się wyświetlało, jak udostępnisz swój artykuł na jakich kontach społecznościowych. Wtedy wpis jest bardziej atrakcyjny. Natomiast czy więcej, to powinno wynikać z kontekstu, żeby nie napchać grafik za dużo i bez sensu.

2. Co do Adsense, to warto by było sprawdzić czy blog spełnia wszystkie wymagania programu - https://support-google-com.translate.goog/adsense/answer/9724?hl=en&_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=rq