Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zapłaciłem za dużo do US - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Zapłaciłem za dużo do US (/Temat-Zaplacilem-za-duzo-do-US-177017)



Zapłaciłem za dużo do US - cezar78 - 16-05-2024 19:48

Rozliczam się z afiliacji jako najem prywatny. Jedną wypłatę z programu partnerskiego z przełomu marca i kwietnia opodatkowałem 2 razy bo zapomniałem że już w kwietniu opłaciłem podatek za marzec.Teraz w maju przez pomyłkę znowu policzyłem ten dochód bo był na przełomie miesięcy. Na domiar złego wysłałem 2 przelew podatkowy w maju żeby wyrównać niezapłacony podatek (który był zapłacony ale zapomniałem o tym).
Czy teraz urząd wezwie mnie w sprawie nadpłaconego podatku? Czy dopiero dowiedzą się o nadpłacie kiedy zajrzą mi na konto?

Pal licho te 80zł, wolałbym uniknąć wezwania do US bo to potężny stres.


RE: Zapłaciłem za dużo do US - Gremquen - 17-05-2024 09:02

zadzwoń do swojego US, nie są tacy straszni jak normalnie zagadasz, a nie przychodzą do Ciebie bo sąsiad doniósł. Tym bardziej, że to 80zł i wrażenia na Pani Asi nie zrobi Big Grin


Ja można powiedzieć też nadpłaciłem podatek, bo przelałem powiedzmy 3k dwa razy, bo ponawiałem przelew i zamiast na kolejny, to nie zmieniłem miesiąca za który płacę i wyszło powiedzmy dwa razy opłacone za luty - zadzwoniłem, pani bardzo miła, mowi ze fajnie ze dzwonie, oczywiscie przeksieguje go na kolejny miesiąc itp.
Może twoje 80zł też przeksięgują w ramach rozliczenia kolejnych miesięcy i tyle, bez spiny, nie przyjdą do Ciebie o 6 rano, tym bardziej, że właśnie świecisz przykładem i nawet z małych kwot sie rozliczasz. Potknąłeś się, to wyjdź Ty z inicjatywą naprostowania.