Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czy to naciąganie ludzi? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Czy to naciąganie ludzi? (/Temat-Czy-to-naciaganie-ludzi-176519)



Czy to naciąganie ludzi? - maxikaz - 07-01-2024 22:55

Postanowiłem zrobić taki case study pewnej pani która chwali się że po roku w afiliacji zarabia 50k/miesiąc, co już budzi podejrzenia, ale nie jest oczywiście niemożliwe. Ja jestem 15 lat w tym biznesie i wiem jak trudno jest zarabiać taki hajs. Natknąłem się na jej film na youtube. Trudno, zrobię jej zasięg tym postem ale może ktoś już zna schemat jej działania , ogólnie to łapie refów przez swoje social media, głównie dziewczyny. Myślę że to będzie ciekawy post odkrywający schemat działania polegający na pokazywaniu bogactwa i łapaniu dzików którzy dadzą się omamić. (Podobnie robi Andrew Tate ze swoimi poradnikami które są ogólnie dostępną wiedzą skopiowaną z internetu) Ja założyłem nawet konto z jej refa i wysłałem wiadomość udając amatora, jednak mnie zlała - czemu? Wyjaśnię poniżej





Dziewczyna chwali się że zarabia 50k/miesiąc aktualnie za wypełnione wnioski za zakładanie kont bankowych w programie money2money. Nie podaje żadnych konkretów, zero merytoryki, zwykłe ogólne gadanie na YT jak wspaniała jest afiliacja. Tzw łowienie napalonych. Wydaje mi się że jej schemat działania wygląda tak:
Ludzi chętnych odsyła do kontaktu na swoim Fb albo instagramie. Dlaczego chce się kontaktować tam? Ponieważ jak ktoś do niej napisze to może sobie odfiltrować osoby z małą ilością followersów/znajomych. Mnie olała bo napisałem z fakeowego konta bez znajomych.
Prosi o ID z money2money na dowód że zarejestrowałeś się z jej refa. Jak wyślesz jej ID to ma napisać ci co dalej, Jak już wyżej napisałem, mnie olała bo nie miałem znajomych na Fb, ale ma całą armię wyznawczyń w komentarzach IG które działają tak jak ona - ten sam landing page, na nim te same "pozytywne" komentarze od zadowolonych ludzi którzy odmienili swoje życie dzięki afiliacji. Na ich IG oczywiście screeny z zarobków i ta sama bajka - napisz do mnie DM a nauczę cię zarabiać

Porejestrowałem się u jej wyznawczyń żeby poznać jej system i czekam na odpowiedzi. Ta jej sekta jest naprawdę liczna, wszystkie mają ten sam LP w subdomenie na xaa.pl co ambitniejsze mają wykupione domeny

[Obrazek: 1.png]


[Obrazek: 2.png]

Jedna osoba z komentarzy odezwała się do mnie i napisała że pani ta kazała jej założyć konto bankowe z jej refa żeby przejść do dalszej części szkolenia, więc już chyba kumam o co tu chodzi:

Pokażę ci jak zarabiać miliony, tylko załóż najpierw konto bankowe. Typowy ruch motywowany. Dodatkowo jak zaczniesz werbować innych to ja dostanę 5% od twoich zarobków.
Tak mi się oczywiście wydaje, poczekam jak odpowiedzą mi jej wyznawczynie i wkleję tu rozmowy z IG. Wkrótce update i dowiemy się jak to działa w celach edukacyjnych oczywiście.


RE: Czy to naciąganie ludzi? - kniew - 07-01-2024 23:58

metoda stara i wszystkim dobrze znana.
1. rejestrujesz się pod nią w pp
2. podsyła ci listę kont które masz założyć z jej ref
3. następnie mówi ci żebyś szukał podobnych jeleni którzy założą konta z twojego ref

i tak to się kręci Wink


RE: Czy to naciąganie ludzi? - maxikaz - 08-01-2024 11:32

No jest prośba o rejestrację z refa:

[Obrazek: 1.png]


A następnie jakaś tajemnicza rozmowa przez telefon która ma mi dać 1000zł zarobku:

[Obrazek: 2.png]


RE: Czy to naciąganie ludzi? - maxikaz - 12-01-2024 08:17

No i wiadomo o co chodzi, załóż kilka kont bankowych a przejdziesz do następnego etapu. Najlepsze jest to że te dziewczyny nauczone jednego sposobu powtarzają go jak małpy i nazywają sie ekspertkami od afiliacji.
Przypomina mi to działania amway, młodsi z was mogą tego nie pamiętać ale to taki program afiliacyjny wielopoziomowy z lat 90 tylko że offline gdzie sekta się spotykała co jakiś czas i ci na górze mydlili oczy o bogactwie tym świeżakom na dole


RE: Czy to naciąganie ludzi? - matek697 - 12-01-2024 12:57

(12-01-2024 08:17)maxikaz napisał(a):  Przypomina mi to działania amway, młodsi z was mogą tego nie pamiętać ale to taki program afiliacyjny wielopoziomowy z lat 90 tylko że offline gdzie sekta się spotykała co jakiś czas i ci na górze mydlili oczy o bogactwie tym świeżakom na dole

te dzisiejsze sekty online typu duolife też mają spotkania offline i mydlą


RE: Czy to naciąganie ludzi? - xdax1 - 12-01-2024 15:35

Mnóstwo tego ofert w sieci, dużo jest tego w ofertach pracy jako "praca zdalna" itd.
Metoda znana od lat, jak widać nadal działa.