Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Szara strefa, a działalność nierejestrowana - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Szara strefa, a działalność nierejestrowana (/Temat-Szara-strefa-a-dzialalnosc-nierejestrowana-176403)



Szara strefa, a działalność nierejestrowana - Ardej - 08-12-2023 18:27

Witam, z racji że zbliża się koniec roku, zainteresowałem się rozliczeniem z US i mam trochę nietypową sytuacje. Działam w ramach działalności nierejestrowanej.
Moje źródła zarobku i wartość przychodu z głównych gałęzi działalności:

-sprzedaż produktów "mocno inspirowanych" innymi markami - około 1500-2000 zł.
-freelancing przez fiverr - około 5-6 tysięcy zł.
-ewhoring - 1500 zł na przestrzeni ostatnich 3 tygodni
-sprzedaż okazyjna (gadżety, mała elektronika) - około 1000 złotych

Ewhoring jak i sprzedaż "mocno inspirowanych" ubrań jest powiązana bezpośrednio lub pośrednio z moim kontem bankowym, ale mimo tego z oczywistych powodów nie chciałbym ich deklarować w PIT, więc zastanawia mnie czy mogę ich poprostu nie wspominać w deklaracji, czy może lepiej je zadeklarować. Tylko wtedy mierzę się z ryzykiem kontroli z urzędu, a nie do końca wiem jakbym miał ten przychód wytłumaczyć. Czy powinienem się takiej kontroli obawiać? A jeżeli bym tego przychodu nie zadeklarował to czy muszę mierzyć się z jakąś karą biorąc pod uwagę zwolnienie z podatku dla osób do 26 roku życia?

PS. Skończyłem z ewhoringiem jak i handlem takimi ubraniami, chcę tylko zamknąć ten rozdział


RE: Szara strefa, a działalność nierejestrowana - Hoolig4n - 09-12-2023 00:16

(08-12-2023 18:27)Ardej napisał(a):  Ewhoring jak i sprzedaż "mocno inspirowanych" ubrań jest powiązana bezpośrednio lub pośrednio z moim kontem bankowym

Czekaj... co? beka