Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Problem z Google Fonts - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Problem z Google Fonts (/Temat-Problem-z-Google-Fonts-175879)



Problem z Google Fonts - Entero - 18-07-2023 18:49

Cześć,
Mam problem ma stronie z Google Fonts. Podczas analizy na Speed Insights czy GTmetric w zasobach opóźniających renderowanie strony, wczytywanie "czcionek" od Google zajmuje aż 700 ms. W momencie kiedy wyłączam je w zaawansowanych ustawieniach Elementora strona niesamowicie przyspiesza, chociaż oczywiście wygląda paskudnie z podstawowymi czcionkami.
Jednak dziwi mnie to, że chociaż jest jakościowa poprawa PageSpeed Insights czy GTmetric wciąż pokazują podobne choć odrobinę wyższe opóźnienie na poziomie 800 ms...tym razem winny jest Elementor.
Stąd moje pytanie, dlaczego strona wzięła sobie zamiennik i z czego on wynika? No i przede wszystkim jak zoptymalizować Google Fonts, żeby tak bardzo nie opóźniały strony?
Nie wiedziałem w jakim dziale wkleić temat, jednak szybkość ładowania strony i UX są bardzo mocno związane z SEO, stąd ten wybór. Dzięki za wszystkie odpowiedzi ?


Problem z Google Fonts - Hybrid1990 - 20-07-2023 21:31

Wątek został przeniesiony do kosza.
Prawdopodobne przyczyny :

1. Temat jest niezgodny z regulaminem.
2. Podobny temat znajduje się już na forum.
3. Wątek nie jest już aktualny.
4. Autor prosił o jego przeniesienie.
5. Temat został wyczerpany bądź rozwiązany.

Pozdrawiamy
Administracja Forum.