Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wiatrak laptopa zaczyna hałasować jak odejdę od kompa - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Wiatrak laptopa zaczyna hałasować jak odejdę od kompa (/Temat-Wiatrak-laptopa-zaczyna-halasowac-jak-odejde-od-kompa-175737)



Wiatrak laptopa zaczyna hałasować jak odejdę od kompa - cezar78 - 10-06-2023 22:47

Komputer dziwnie się zachowuje od tygodnia. Kiedy na nim pracuje wszystko jest ok, wiatrak jest cichy. Kiedy odejdę od kompa, włączy się wygaszacz ekranu wiatrak zaczyna szumieć na maksymalnych obrotach. Kiedy szybko włączę menadżera zadań, jest niemal zerowe obciążenie procesora. Wiatrak zaraz przestaje hałasować. Tak jakby ktoś buszował na moim laptopie jak jest w bezczynności. Już 3 razy w tym roku zmieniłem pastę termo-przewodzącą i czyściłem go, nie ma opcji żeby chłodzenie było słabe, zresztą zostawiam go bez jakichkolwiek włączonych programów ktore mogłyby obciążać procesor. Skanowałem go pod kątem malware, nic nie ma. Co tu jest grane?


RE: Wiatrak laptopa zaczyna hałasować jak odejdę od kompa - gacek017 - 11-06-2023 07:02

Jeśli to jest win 10 lub 11 to zapewne on coś "robi" korzystając z okazji bezczynności kompa Tongue są programy,jakieś rejestry zdarzeń ale doprowadzi Cie to najpewniej tylko do procesu który się uruchamia wtedy, oczywiście systemowego


RE: Wiatrak laptopa zaczyna hałasować jak odejdę od kompa - itmaster - 11-06-2023 07:40

Prześledź sobie dokładnie procesy programem Process Explorer - https://learn.microsoft.com/pl-pl/sysinternals/downloads/process-explorer

Jjeśli nie ma nic podejrzanego, to tak jak kolega wyżej pisze windowsy 10 i 11 potrafią masę rzeczy wysyłać do MS.
Dlatego proponuję wejść w Ustawienia -> Prywatność i powyłączać wszystko co niepotrzebne, żeby jak najmniej wysyłał różnych danych diagnostycznych i innych dupereli.