Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Problem z zaindeksowaniem podstrony - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pytania i Problemy dotyczące SEO (/Forum-Pytania-i-Problemy-dotyczace-SEO-400)
+--- Wątek: Problem z zaindeksowaniem podstrony (/Temat-Problem-z-zaindeksowaniem-podstrony-175414)



Problem z zaindeksowaniem podstrony - itmaster - 17-03-2023 09:42

Mam problem z jedną podstroną z artykułem na mojej stronie.
Wszystkie inne się ładnie zaindeksowały i są widoczne w wyszukiwarce, a ten jeden nie chce już od ponad dwóch miesięcy.
Sprawdzałem już wszystko duplicate content, linkowanie, szybkość wczytywania i co mi tam przyszło na myśl i nie mogę dojść co się w tej podstronie goglowi się nie podoba.

Macie jakieś sposoby, żeby weryfikować takie sytuacje dlaczego tak się dzieje, albo wymusić indeksacje?


RE: Problem z zaindeksowaniem podstrony - Oskarqq - 17-03-2023 13:58

Ja bym kilka rzeczy jeszcze sprawdził:

- Czy strona ma poprawnie ustawiony canonical, warto sprawdzić całą ścieżkę również z "/"
- Czy strona nie ma dodane noindex
- Wrzucić w GSC dany URL i sprawdzić czy Google jest wstanie ją zaindeksować, po przemieleniu przez google warto sprawdzić też podgląd kodu tej strony, czy google z jakiegoś powodu nie ucina części/całości kodu strony
- Czy URL jest podlinkowany wewnętrznie z innych podstron? Najlepiej z tych już zaindeksowanych i/lub często odwiedzanych przez roboty google, np. na jakiś czas dodać linka ze strony głównej
- Czy na tej podstronie nie ma jakiegoś JSa który by blokował roboty google? Np. jakiś loading, albo jakiś innych skrypt w head lub na początku body, który mógłby zablokować roboty
- Warto również spróbować podlinkować tą podstronę
- Jeśli nic nie będzie działało, nie jest to thin content, to może na koniec warto też spróbować skorzystać z jakiegoś indeksera


RE: Problem z zaindeksowaniem podstrony - itmaster - 20-03-2023 09:10

Dzięki Oskarqq, poleciałem punkt po punkcie i rzeczywiście znalazłem błąd w kodzie, być może to blokowało robota, dodatkowo podlinkowałem wew. i zew. i zobaczę jak teraz.

Co do thin content to jeśli nie jest to duplikate i art z sensem co prawda krótki ale ponad 2500 znaków chyba styka?


RE: Problem z zaindeksowaniem podstrony - Oskarqq - 20-03-2023 11:32

Ta, tak naprawdę to i puste strony z samym tytułem potrafią się indeksować, także ten podpunkt to bym powiedział zapobiegawczo Big Grin


RE: Problem z zaindeksowaniem podstrony - itmaster - 06-04-2023 21:18

(17-03-2023 13:58)Oskarqq napisał(a):  - Jeśli nic nie będzie działało, nie jest to thin content, to może na koniec warto też spróbować skorzystać z jakiegoś indeksera

Trochę wracam do tematu, bo wcześniej zapomniałem dopytać, jakie polecasz indekser/y?
Chodzi mi o coś skutecznego i szybkiego.


RE: Problem z zaindeksowaniem podstrony - Oskarqq - 06-04-2023 22:12

Nie korzystam w ogóle z indekserów, więc nie mogę nic polecić niestety Wink


RE: Problem z zaindeksowaniem podstrony - itmaster - 07-04-2023 08:24

Dlaczego?