Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Kupno mieszkania na wynajem - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Kupno mieszkania na wynajem (/Temat-Kupno-mieszkania-na-wynajem-175233)

Strony: 1 2


RE: Kupno mieszkania na wynajem - Admin - 30-04-2023 23:20

(29-04-2023 22:17)kniew napisał(a):  Ja niecałe dwa lata temu kupiłem 38m2 2 pokoje w mieście 20k mieszkańców. Dałem 145k + 35k remont i umeblowanie. Obecnie jest warte około 220-230k.

Mam już trzecich lokatorów, z jednym miesiącem przestoju (nie licząc remontu). U mnie niestety zainteresowanie wynajmem drastycznie spadło, na pewno nie mogę sobie robić castingów, tak jak pisze @[Admin] bo by stało puste. Widać nawet po ogłoszeniach, że jest coraz więcej i w coraz niższych cenach. Tak więc przed zakupem warto sprawdzić jak to wygląda w twojej miejscowości.

Jako zabezpieczenie gdyby ktoś chciał mieszkać i nie płacić, umowę podpisuję na wynajem jednego pokoju wraz z dostępem do części wspólnej (kuchni, łazienki, przedpokoju). Nie tracisz wtedy dostępu do mieszkania, w razie problemów z lokatorem możesz dokwaterować kogoś kto ten problem rozwiąże.

@[kniew]
z ciekawosci - w jakim mieście to mieszkanie? albo chociaż województwo i ilość osób zamieszkujących miasto


RE: Kupno mieszkania na wynajem - kniew - 01-05-2023 00:08

Przasnysz w mazowieckim


RE: Kupno mieszkania na wynajem - Krzychu87 - 03-05-2023 15:23

Jeśli chodzi o wynajem mieszkania to trzeba też dodać że sporo ludzi to brudasy. W internecie wstawione piękne zdjęcia, wymalowana panna, wypachniona, a jak idziesz odebrać mieszkanie po wynajmie to jeden wielki syf zostawiony. I dochodzi wówczas kolejny koszt - odświeżenie mieszkania.


RE: Kupno mieszkania na wynajem - Ascoran - 12-05-2023 23:17

(03-05-2023 15:23)Krzychu87 napisał(a):  Jeśli chodzi o wynajem mieszkania to trzeba też dodać że sporo ludzi to brudasy. W internecie wstawione piękne zdjęcia, wymalowana panna, wypachniona, a jak idziesz odebrać mieszkanie po wynajmie to jeden wielki syf zostawiony. I dochodzi wówczas kolejny koszt - odświeżenie mieszkania.

Jest coś takiego jak kaucja i ubezpieczenie Smile
Nawet jak doprowadzą mieszkanie do ruiny to oni za to zapłacą i ubezpieczyciel Tongue


RE: Kupno mieszkania na wynajem - growmi - 14-05-2023 14:02

(29-04-2023 22:17)kniew napisał(a):  Ja niecałe dwa lata temu kupiłem 38m2 2 pokoje w mieście 20k mieszkańców. Dałem 145k + 35k remont i umeblowanie. Obecnie jest warte około 220-230k.

Mam już trzecich lokatorów, z jednym miesiącem przestoju (nie licząc remontu). U mnie niestety zainteresowanie wynajmem drastycznie spadło, na pewno nie mogę sobie robić castingów, tak jak pisze @[Admin] bo by stało puste. Widać nawet po ogłoszeniach, że jest coraz więcej i w coraz niższych cenach. Tak więc przed zakupem warto sprawdzić jak to wygląda w twojej miejscowości.

Jako zabezpieczenie gdyby ktoś chciał mieszkać i nie płacić, umowę podpisuję na wynajem jednego pokoju wraz z dostępem do części wspólnej (kuchni, łazienki, przedpokoju). Nie tracisz wtedy dostępu do mieszkania, w razie problemów z lokatorem możesz dokwaterować kogoś kto ten problem rozwiąże.

Umowy o najem okazjonalny nie rozważałeś ? wtedy nie musisz się martwić o osoby nie płacące czynszu


RE: Kupno mieszkania na wynajem - kniew - 14-05-2023 20:01

@[growmi] no co ty. przy najmie okazjonalnym co prawda sprawa nie musi iść przez sąd ale i tak swoje trwa. wypowiedzenie umowy, złożenie sprawy u komornika, później termin wyprowadzki, termin egzekucji. i tak mijają ci 2-3 miesiące za które nikt nie zapłaci.

a przy wynajmie pokoju, wystarczy że dokwaterujesz odpowiednią osobę, z którą wspólne mieszkanie nie będzie przyjemne. zresztą w praktyce sama taka umowa już wystarczająco odstrasza oszustów.


RE: Kupno mieszkania na wynajem - osk4rr - 14-05-2023 23:09

(14-05-2023 20:01)kniew napisał(a):  @[growmi] no co ty. przy najmie okazjonalnym co prawda sprawa nie musi iść przez sąd ale i tak swoje trwa. wypowiedzenie umowy, złożenie sprawy u komornika, później termin wyprowadzki, termin egzekucji. i tak mijają ci 2-3 miesiące za które nikt nie zapłaci.

a przy wynajmie pokoju, wystarczy że dokwaterujesz odpowiednią osobę, z którą wspólne mieszkanie nie będzie przyjemne. zresztą w praktyce sama taka umowa już wystarczająco odstrasza oszustów.

Masz może wzór takiej umowy? Smile


RE: Kupno mieszkania na wynajem - growmi - 15-05-2023 05:44

(14-05-2023 23:09)osk4rr napisał(a):  
(14-05-2023 20:01)kniew napisał(a):  @[growmi] no co ty. przy najmie okazjonalnym co prawda sprawa nie musi iść przez sąd ale i tak swoje trwa. wypowiedzenie umowy, złożenie sprawy u komornika, później termin wyprowadzki, termin egzekucji. i tak mijają ci 2-3 miesiące za które nikt nie zapłaci.

a przy wynajmie pokoju, wystarczy że dokwaterujesz odpowiednią osobę, z którą wspólne mieszkanie nie będzie przyjemne. zresztą w praktyce sama taka umowa już wystarczająco odstrasza oszustów.

Masz może wzór takiej umowy? Smile


https://www.wonder.legal/pl/modele/umowa-najmu-okazjonalnego?gclid=CjwKCAjwjYKjBhB5EiwAiFdSfjWCD14NJDao_6e2GsGglTcvqIvZLnvkuBHX​cut3lRLtArPv1xTcqxoCbuwQAvD_BwE