Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak skutecznie promować ebook w sieci? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Jak skutecznie promować ebook w sieci? (/Temat-Jak-skutecznie-promowac-ebook-w-sieci-175197)



Jak skutecznie promować ebook w sieci? - janeczka585 - 30-01-2023 16:38

Chcę wydać ebooka. Wszystko prawie gotowe, teraz zamierzam oddać to w ręce panwydawca.pl, może będzie jeszcze książka. Na tą chwilę zastanawiam się, jak go wypromować??? Artykuły sponsorowane kosztują. Komentarze? Może to jakaś droga. Chcę się zająć tym sama, bo mam czas i mogę go poświęcić na promocję ebooka, ale najważniejsze pytanie, jak to zrobić, żeby miało to sens!?


RE: Jak skutecznie promować ebook w sieci? - Konradoo - 30-01-2023 18:51

Tak właściwie masz kilka opcji. Po pierwsze social media, głównie instagram i tiktok. Jak będziesz dodawać ciekawe i wartościowe treści zbudujesz wizerunek eksperta w danej niszy przez co ludzie chętnie kupią od ciebie książkę. Kolejna opcja to płatne reklamy na facebooku i google. Kilka poradników, trochę przepalonych pieniędzy i efekty powinny być dobre. Trzecia opcja to spam na tematycznych grupach facebookowych. Czwartą opcją jest rozwinięcie bloga. Może uchylisz rąbka tajemnicy i napiszesz o czym jest ten ebook? Według mnie się za to trochę źle zabrałaś. Promocja książki, jeśli nie robi za ciebie tego wydawnictwo to drugie tyle pracy co jej napisanie, więc o takich rzeczach się myśli na samym początku.


RE: Jak skutecznie promować ebook w sieci? - iksde - 30-01-2023 22:01

płatne reklamy, kosztują ale jak sprzedajesz ebooka to praktycznie nie ponosisz już więcej jego kosztów więc masz budżet na reklamę


RE: Jak skutecznie promować ebook w sieci? - kniew - 30-01-2023 22:10

Napisz na priv jaka branża, może będę mógł pomóc w sprzedaży za określony procent Wink


RE: Jak skutecznie promować ebook w sieci? - janeczka585 - 27-02-2023 14:18

Dzięki za podpowiedzi. Problem w tym, że kiepsko czuję się w social mediach;/ tik-tok, IG czarna magia. Ebook to bajki. Jestem po konsultacji z panwydawca.pl i robią też marketing. Czekam na ostateczną wycenę. Powiem szczerze chciałabym sama coś zrobić w kwestii promocji. Dzięki za dobre pomysły, faktycznie muszę pomyśleć o blogu, może tam zamieszczałabym fragmenty bajek... Oprócz tego mogłabym rozwijać tematykę dziecięca. Macie racje, powinnam zacząć od kwestii promocji, bloga, a później ebook. Natomiast jakoś się tak stało, że powstał pierwszyWink


RE: Jak skutecznie promować ebook w sieci? - wrzochal11 - 27-02-2023 19:42

Zacznij od stworzenia dobrej oferty, czyli strony sprzedażowej. Trzeba dokładnie opisać co daje Twój produkt, dlaczego ktoś miałby to kupić, wypisać korzyści, pokazać opinie, może dorzucić bonusy itd.

Do tego warto mieć lejek sprzedażowy, bo nie każdy od razu kupi, dlatego warto mieć kontakt do klientów, np. poprzez listę mailingową lub media społecznościowe. Po za tym z doświadczenia wiem, że fajnie jest zaproponować dodatkowy produkt, gdy ktoś kupuje pierwszy produkt. Może to znaczenie zwiększyć wartość zamówienia i tym samym opłacalność Twoich działań, np. nagle płatna reklama zacznie się zwracać.

Dopiero na końcu generowanie ruchu. Metod jest wiele, płatnych i bezpłatnych. Jednak bez atrakcyjnej oferty produktu i lejka sprzedażowego ciężko będzie przełożyć ruch na klientów.


RE: Jak skutecznie promować ebook w sieci? - rachman - 28-02-2023 02:19

Bajki? To od razu na myśl przyszły - fora i grupy dla mam itp. Bez natarczywości jak dasz znać, że napisałaś baje to jakiś odzew będzie. Na start to jeden z szybszych sposobów bezpłatnych. A w między czasie szukać kolejnych...