Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Chat Openai i generowanie treści - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Uploading (/Forum-Uploading-282)
+--- Dział: Wszystko o blogach PPA (/Forum-Wszystko-o-blogach-PPA-343)
+--- Wątek: Chat Openai i generowanie treści (/Temat-Chat-Openai-i-generowanie-tresci-175110)

Strony: 1 2


Chat Openai i generowanie treści - K4_86 - 14-01-2023 20:33

Cześć ostatnio dosyć popularny w sieci jest chat od Open Ai. Co myślicie na temat treści generowanych przez bota na Bloga? Unikniemy bana google? Jakie jest wasze zdanie na temat takiego podejścia przy tworzeniu własnego bloga, zaplecza itp?

Pozdro.


RE: Chat Openai i generowanie treści - Gremquen - 15-01-2023 10:11

Imho nie powinnismy używać tekstów od openai w celach SEO - Google Będzie je traktował jako spam. Są już narzędzia typu „openai checker” itp które sprawdzają czy tekst jest napisany przez AI - a jeśli są takie narzędzia to i w algorytmach wyszukiwarki nie będzie problemu ich wdrożyć Smile

Z drugiej strony natomiast te teksty są lepsze i bardziej „ludzkie” niż od niejednych copywriterów.

Ja uważam, ze należy się skupiać na specjalistycznych wysokiej jakości tekstach, z reszta tak jak mówią ostatnie update’y, a takiego bota można użyć nie tyle nawet na zaplecze jakieś duze, ale pod tekst do np. Profilu na forum w BIO, jakiegos katalogu itp


RE: Chat Openai i generowanie treści - K4_86 - 15-01-2023 12:23

Pytam z ciekawości bo sam chciałem użyć takich tekstów i zastanawiam się jak to odbierze google. Bo zaraz się okaże, że praca nad zapleczem pójdzie na marne bo google go nie zobaczy Smile


RE: Chat Openai i generowanie treści - Oskarqq - 15-01-2023 14:24

(15-01-2023 10:11)Gremquen napisał(a):  Imho nie powinnismy używać tekstów od openai w celach SEO - Google Będzie je traktował jako spam. Są już narzędzia typu „openai checker” itp które sprawdzają czy tekst jest napisany przez AI - a jeśli są takie narzędzia to i w algorytmach wyszukiwarki nie będzie problemu ich wdrożyć Smile

Póki co nie widziałem żadnego case, gdzie serwisy z tekstami AI oberwały, wręcz przeciwnie, widziałem sporo gdzie potrafili generować miliony wyświetleń miesięcznie. Sam google kilka dni temu powiedział, że póki teksty AI są pomocne użytkownikom, karać za nie będzie.

Co przyniesie przyszłość? Cieżko powiedzieć.

Osobiście używam teksty z open AI, żadnych rewelacji nie ma, ale też jest to świeża domena, praktycznie bez linków i 0 historii, za parę miesięcy będzie pora na wnioski. Raczej skłaniałbym się do używania AI do tekstów informacyjnych, gdzie tekstu nie stworzysz jakoś specjalnie kreatywnego, bo tak czy siak a to a, a 3 to 3.


RE: Chat Openai i generowanie treści - naki27 - 15-01-2023 18:39

Widziałam w internetach reelsy, że większość narzędzi do sprawdzania plagiatu oznacza teksty stworzone przez OpenAI jako 80-90 % plagiat. Więc ja bym ich raczej nie używała na stronach pod SEO.

A im dłużej OpenAI będzie dostępne, tym więcej tego będzie w Internetach, bo założę się, że nie jedna osoba już wykorzystała teksty stworzone przez AI. W popularnych niszach wątpię, że każda odpowiedź czatu będzie unikalna, nawet sama próbowałam mu kilka razy zadać to samo pytanie i zaczynał się powtarzać.


RE: Chat Openai i generowanie treści - K4_86 - 15-01-2023 19:20

(15-01-2023 18:39)naki27 napisał(a):  Widziałam w internetach reelsy, że większość narzędzi do sprawdzania plagiatu oznacza teksty stworzone przez OpenAI jako 80-90 % plagiat. Więc ja bym ich raczej nie używała na stronach pod SEO.

A im dłużej OpenAI będzie dostępne, tym więcej tego będzie w Internetach, bo założę się, że nie jedna osoba już wykorzystała teksty stworzone przez AI. W popularnych niszach wątpię, że każda odpowiedź czatu będzie unikalna, nawet sama próbowałam mu kilka razy zadać to samo pytanie i zaczynał się powtarzać.



To racja powtarza się, jakieś konkretne nisze może być problem, ale jakieś nie wiem przepisy kulinarne, wypunktowania różnego rodzaju, czy jakieś krótkie opisy to myślę nie będzie google brało pod uwagę za bardzo bo to jest dosłownie kilka słów. Z drugiej strony tego jeszcze nikt nie wie jak się zachowa. Zaraz się okaże, że 50% internetu ma bana bo ktoś im pisał teksty przez AI Smile


RE: Chat Openai i generowanie treści - grajek8989 - 16-01-2023 11:46

Wszystko zależy od szczegółów. Jak dla mnie ma to dużo sensu, ale obecnie samo OpenAI by zrobić kopiuj - wklej to za mało. Warto otrzymany tekst dopracować chociażby przez surferseo. Czy finalnie skończy się banem? Wątpię. Wszystko finalnie zależy od tematyki i co najwyżej otrzymamy miej "punktów" od google za jakość tekstu


RE: Chat Openai i generowanie treści - K4_86 - 16-01-2023 12:48

Na chwilę obecną ładnie mi indeksuje wszystko Smile


RE: Chat Openai i generowanie treści - precell - 16-01-2023 17:54

Z Chat GPT, jak z każdego narzędzia trzeba korzystać z głową a nie bezmyślnie kopiować, jak wspomniał grajek8989 można wygenerowany tekst obrobić w surferseo lub winnym tego typu narzędziem.


RE: Chat Openai i generowanie treści - xdax1 - 16-01-2023 18:31

Dokładnie, z samego chatai od razu kopiować nie warto, ale wystarczy tekst ponownie "obrócić" w innych programach i już będzie bardziej unikalny, no ale nie stworzy to czegoś nowego a jedynie bazuje na tym co już znajdzie.