Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
E-commerce, sprzedaż własnych e-produktów, kryptowaluty... - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: E-commerce, sprzedaż własnych e-produktów, kryptowaluty... (/Temat-E-commerce-sprzedaz-wlasnych-e-produktow-kryptowaluty-175049)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: e-commerce - sprzedaż własnych e-produktów i nie tylko ;) - kniew - 20-07-2023 17:49

(20-07-2023 08:51)itmaster napisał(a):  
(20-07-2023 07:35)kniew napisał(a):  
(18-07-2023 18:20)dvwid676 napisał(a):  @kniew co oznacza płatna reklama na już istniejących grupach? Chyba coś przeoczyłem facepalm
@[dvwid676] posty reklamowe na grupach które nie należą do mnie Wink

Kupujesz je na jakiś platformach reklamowych, czy bezpośrednio dogadujesz się z właścicielami tych grup?
bezpośrednio


RE: e-commerce - sprzedaż własnych e-produktów i nie tylko ;) - Entero - 20-07-2023 18:42

Jest jeszcze trzeba opcja. Spam postami na chama ;p z tym, że trochę godzi to w wizerunek, ale przynajmniej jest darmowo Big Grin


RE: e-commerce - sprzedaż własnych e-produktów i nie tylko ;) - kniew - 09-09-2023 19:55

HEJ! lato przemija, czas wziąć się do roboty Smile W okresie wakacyjnym przeważnie odpuszczam i kręci się tylko to co działa na automacie. Strasznie ciężko mi się zebrać i jeszcze full czasu marnuję ale w końcu trzeba. Sporo mam do nadrobienia no i trzeba zacząć już myśleć o żniwach w ecommerce - czyli okresie świątecznym Smile Jak będą chętni to może też to dodam do dziennika.

W tym dzienniku opisywałem dwa projekty i na razie przy tych dwóch zostaniemy.

#1
Pierwszy sklep (od którego zacząłem ten dziennik) trochę zaniedbałem, choć od czasu do czasu cały czas coś przy nim działam. Na ten widoczność wygląda następująco:

[Obrazek: lX3MKmp.png]


Dla przypomnienia jest to sklep i blog z branży gastronomicznej, produkty pół na pół dropshipping/stan magazynowy + docelowo kurs. Niestety kurs cały czas jest jeszcze na etapie "planów" (czyt. nawet się za niego nie zabrałem). Czasem zabieram się za zbyt dużo rzeczy na raz i niektóre sprawy muszą "dojrzeć" Smile

Bawienie się z wysyłaniem drobnicy zajmuje za dużo czasu, prawdopodobnie ograniczę się do dropshippingu a produkty ze stanu magazynowego będę wysyłać tylko w większych zestawach.

Ruch na ten moment to około 4 000 unikalnych wejść miesięcznie. W 100% organiczny. W planach jest też ruszenie socjali... no ale podobnie jak z kursem, to jeszcze przede mną Smile

Sprzedałem kilka płatnych artykułów, obecna cena to 250zł netto. Całkowity przychód przekroczył 30 000 zł. Biorąc pod uwagę, że specjalnie pod ten sklep wyremontowałem piwnicę i zrobiłem studio do nagrań (zdjęcie na 2 stronie dziennika) oraz nakupowałem sprzętu.. to jest jeszcze potężny MINUS Big Grin Ale jestem spokojny, to projekt długoterminowy.



#2
Projekt nr dwa był takim sprawdzianem ile można zarobić na wirtualnym produkcie zaczynając kompletnie od zera. Głównym założeniem było działanie po najmniejszej linii oporu i poświęcając na to minimum czasu.

No i wynik jest taki, że można zarobić naprawdę przyzwoite pieniądze Wink

Podsumowując. Produktem był e-produkt stworzony w 100% przez ChatGPT. A w zasadzie dwa produkty, drugi, tańszy był proponowany jako cross-selling przy formularzu płatności. Nisza, którą zainteresowanie ludzi z każdym miesiącem spada, ze sporą konkurencją - kompletnie nic odkrywczego. Bo takie było założenie - po najmniejszej linii oporu.
  • Łączny przychód od 18.05.23 do 09.09.23 wynosi - 13 704 zł
  • Najwyższa dniówka jaką udało się osiągnąć - 1 440 zł
  • Całkowity czas pracy przy tym projekcie - 13 godzin
  • Koszt płatnego ruchu - 112 zł

[Obrazek: McrOsJR.png]

Większość zamówień wpadała pełnym automatem. Zresztą jak widać po powyższym wykresie cały czas wpada, choć nisza jest już mocno wyeksploatowana. Grupę rozwijałem w 100% organicznie od zera i za darmo, na ten moment ma prawie 12k członków.

Co dalej? Jak już pisałem w poprzednim wpisie, na tej stronie uruchomię sprzedaż kolejnych wirtualnych produktów. W zasadzie miałem już to uruchomić dawno ale przyszło lato no i wiadomo, musiało dojrzeć Big Grin Tym razem nie robię nic po łepkach, landing page dopracowałem na 100%. Został mi do zrobienia drugi mniejszy produkt do cross - sellingu. Sposoby promocji mam już jakieś w głowie ale o nich i od razu o efektach będę pisał na bieżąco. Na pierwszy rzut (od jutra) pójdą opłacone posty na tematycznych grupach na fb.

Tutaj będę też chciał ugryść trochę ruchu organicznego z Google ale trochę mniej standardowo, bez pakowania kasy w linki. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.


RE: e-commerce - sprzedaż własnych e-produktów i nie tylko ;) - SEOmocni.pl - 13-09-2023 11:02

Tylko takie liczenie tych godzin pracy trochę bez sensu bo zarobienie tych 13 tyś trwało 4 miesiące wiec nie zarobiles tego w ciagu 13 godzin.


RE: e-commerce - sprzedaż własnych e-produktów i nie tylko ;) - kniew - 13-09-2023 13:20

No nie zgodzę się, idea polegała na pokazaniu realnego czasu pracy. Jeśli pracujesz w firmie i realizujesz jakiś projekt to też jesteś rozliczany z czasu jaki przy nim pracowałeś a nie z tego ile czasu dany projekt działa.

Jak widzisz wystarczyło 13 roboczo-godzin aby stworzyć prawie pasywne, dodatkowe źródło dochodu. Jeśli miałbym ciśnienie na to aby wyciągnąć z tego jak najwięcej w jak najkrótszym czasie to zamiast darmowego źródła ruchu cisnąłbym reklamy.
No ale wtedy już nie jest pasywnie i długofalowo Wink


RE: e-commerce - sprzedaż własnych e-produktów i nie tylko ;) - kniew - 14-09-2023 11:52

Aktualizacja po uruchomieniu sprzedaży nowego produktu. Cena wynosi poniżej 40 zł + 14 zł dodatkowy mikro produkt.

Sprzedaż rozpocząłem w poniedziałek.
Poniedziałek - 180 zł
Wtorek - 127 zł
Środa - 335 zł
Czwartek - 199 zł (stan o godzinie 12:00)

Koszt pozyskania ruchu - zero. Smile Produkt jak widać ma potencjał a jak na razie wykorzystałem 1/10 planowanych metod zdobycia ruchu Smile
Co więcej, wcale nie trzeba generować nie wiadomo jakiego ruchu i sprzedaży żeby osiągnąć dniówkę na poziomie średniej krajowej. Wystarczy minimum zaangażowania i kreatywności. To niewątpliwie jeden z największych atutów e-produktów - raz wykonujesz pracę a później nie ponosisz żadnych kosztów.

[Obrazek: WunUxhH.png]

PS. Jeszcze jeden mały sukces, udało mi się dzisiaj sprzedać jeden ze sklepów (dropshipping) za całkiem niezłą sumkę. Dobrze się zaczyna powrót do pracy! Smile

[Obrazek: XhxAGH7.jpg]


RE: e-commerce - sprzedaż własnych e-produktów i nie tylko ;) - 00blaze - 24-09-2023 19:42

Świetnie ci idzie. Tez jestem w trakcie tworzenia projektu Big Grin. Podpowiesz mi tylko czy lepiej stworzyć stronę z typowym loyoutem pod sprzedaż produktu czy blog + odnośniki do zakładki np z e produktem. W sumie artykuły dają wypozycjonowanie no ale.. trzeba sie natrudzić. A taki loyout i promocja odrazu pod sprzedaz to napewno duzo mniej roboty.


RE: e-commerce - sprzedaż własnych e-produktów i nie tylko ;) - kniew - 28-09-2023 22:18

(24-09-2023 19:42)00blaze napisał(a):  Świetnie ci idzie. Tez jestem w trakcie tworzenia projektu Big Grin. Podpowiesz mi tylko czy lepiej stworzyć stronę z typowym loyoutem pod sprzedaż produktu czy blog + odnośniki do zakładki np z e produktem. W sumie artykuły dają wypozycjonowanie no ale.. trzeba sie natrudzić. A taki loyout i promocja odrazu pod sprzedaz to napewno duzo mniej roboty.

ale jedno nie wyklucza drugiego


RE: e-commerce - sprzedaż własnych e-produktów i nie tylko ;) - krypto_nim - 01-10-2023 11:09

Zajebiste wyniki, czekam na kolejne wpisy!

rozważasz może prowadzenie mentoringu?? napewno kilka chętnych osób by się znalazło


RE: e-commerce - sprzedaż własnych e-produktów i nie tylko ;) - wolf25ss - 01-10-2023 12:08

Jak w to robicie na bank tu już chyba trzeba być infirmatykiem żeby takie zarobki mieć