Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
sitemap.xml - warto? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pytania i Problemy dotyczące SEO (/Forum-Pytania-i-Problemy-dotyczace-SEO-400)
+--- Wątek: sitemap.xml - warto? (/Temat-sitemap-xml-warto-175039)



sitemap.xml - warto? - itmaster - 02-01-2023 11:20

Mam jedną stronę statyczną z kilkaset podstron. Nie mam do niej pliku sitemap.xml. Najpewniej bym musiał jakimś generatorem sobie stworzyć, to nie problem.

Ale mam pytanie do kolegów specjalizujących się w seo, czy warto mieć ten plik na serwerze? Jakie są Wasze doświadczenie, wpływa jakoś pozytywnie na pozycjonowanie czy szybkość indeksacji strony, czy gra nie warta świeczki?


RE: sitemap.xml - warto? - K4_86 - 02-01-2023 11:29

Tak GSC szuka właśnie sitemap'y Smile Po niej dużo łatwiej indeksuje strony w google.


RE: sitemap.xml - warto? - Oskarqq - 02-01-2023 11:57

Warto


RE: sitemap.xml - warto? - rachman - 05-01-2023 20:59

Jeśli nie będziesz robić tego ręcznie - to warto Wink


RE: sitemap.xml - warto? - itmaster - 05-01-2023 21:02

Nie no są generatory, więc nie problem. Ręcznie byłoby to raczej karkołomne Big Grin


RE: sitemap.xml - warto? - rachman - 05-01-2023 21:31

Wiem wiem Wink Bardziej mi chodzi o to - że "jeśli zakres włożonej pracy przekraczałby korzyści - wtedy sobie daruj", inaczej tak - sitemap warto dodać. Chociaż miałem nie jedną stronę bez i też śmigała. Jak automatiko - to warto Wink


RE: sitemap.xml - warto? - kopolko123 - 06-01-2023 14:59

Trzeba, nie ma dyskusji Cool


RE: sitemap.xml - warto? - s_matysik - 18-03-2023 12:48

(02-01-2023 11:20)itmaster napisał(a):  Ale mam pytanie do kolegów specjalizujących się w seo, czy warto mieć ten plik na serwerze?

Zdecydowanie warto mieć, ale co ważne dodatkowo zgłosić go w GSC w dziale Mapy witryn. Dodanie tam sitemap potrafi w kilka tygodni zaindeksować wiele podstron, nawet na nowej domenie.