Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jaki najlepszy portal do sprzedaży nieruchomości? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Jaki najlepszy portal do sprzedaży nieruchomości? (/Temat-Jaki-najlepszy-portal-do-sprzedazy-nieruchomosci-175016)



Jaki najlepszy portal do sprzedaży nieruchomości? - itmaster - 31-12-2022 10:00

No właśnie, może ma ktoś doświadczenie w tym temacie, bo sprzedawał mieszkanie lub inną nieruchomość.

Portali ogłoszeniowych jest masa, ale który według Waszego doświadczenia jest najskuteczniejszy, żeby szybciej sprzedać nieruchomość?

Olx, otodom czy jeszcze jakieś inne polecacie?


RE: Jaki najlepszy portal do sprzedaży nieruchomości? - K4_86 - 31-12-2022 10:33

Sprzedawałem mieszkanie rok temu. Wystawiłem na promowanych OLX, otodom, nieruchomości online

Odzew był spory.


RE: Jaki najlepszy portal do sprzedaży nieruchomości? - rachman - 05-01-2023 21:09

Deko z innej beczki, ale może Ci się przyda info. Taki dodatek do własnych działań...
Możesz dać ofertę do biura nieruchomości - oni mają automaty (wrzuca ogłoszenie na większość portali ogłoszeniowych).
Tak, możesz bez prowizji - jak nie zechcą nie muszą się godzić na taki warunek, znajdziesz inne biuro. Jak kieeedyś pracowałem to po prostu brało się wtedy prowizję od kupującego.
Nie podpisuj umowy na "wyłączność", dzięki temu sam możesz reklamować gdzie chcesz i nic im do tego. Wyłączność jak nazwa wskazuje... Zależnie od biura - nawet żadnej umowy nie musisz podpisywać do czasu kupna przez ich klienta.


RE: Jaki najlepszy portal do sprzedaży nieruchomości? - Hoolig4n - 05-01-2023 21:12

Ja też polecam sprzedaż za pośrednictwem biura nieruchomości. W 99% ich prowizję pokrywa kupujący, więc sytuacja win-win między Tobą, a biurem. W swoim mieście na 100% masz co najmniej kilka takich biur Smile


RE: Jaki najlepszy portal do sprzedaży nieruchomości? - K4_86 - 05-01-2023 21:17

Ja akurat nie polecam, zdziery jako mało.


RE: Jaki najlepszy portal do sprzedaży nieruchomości? - rachman - 05-01-2023 21:19

Jak większe miasto to może i kilkadziesiąt ... a nawet kilkaset biur Wink
Kwestia prowizji to sprawa umowna. NIE ma żadnych ustaleń. Jedynie ich wewnętrzne i tzw. zwyczajowe. Niemniej sprzedający zawsze może się uprzeć, że nie płaci. Najwyżej pójdzie gdzie indziej lub będą go namawiać by cenę zostawił jaką chce, a oni dodadzą do niej swoją kwotę na prowizję. Różne akcje już widziałem Wink