Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sprzedaż ebooka - blog - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Sprzedaż ebooka - blog (/Temat-Sprzedaz-ebooka-blog-174988)



Sprzedaż ebooka - blog - Z3N - 26-12-2022 21:11

Cześć! Jak myślicie, czy jest sens tworzenia artykułów na bloga, które będą miały tylko jeden cel - wypromować ebooka, który znajduje się na tej stronie? Czy jest to gra nie warta świeczki, a artykuły nie napędzą mi sprzedaży?


RE: Sprzedaż ebooka - blog - buciu52 - 26-12-2022 21:32

Moim zdaniem na plus. Blog = więcej słów kluczowych - pozytywny wpływ na SEO. Większe prawdopodobieństwo, że trafi do Ciebie ktoś z wyszukiwarki. Oczywiście efekty nie są widoczne po paru dniach, to długotrwały proces.


RE: Sprzedaż ebooka - blog - Z3N - 27-12-2022 18:33

No to nie pozostało mi nic innego jak zabrać się do roboty. Dzięki Wink


RE: Sprzedaż ebooka - blog - mysc - 28-12-2022 15:15

Artykuły mają za zadanie:

- napędzać ruch z SEO
- uwiarygadniać Twoją wiedzę którą przekazujesz w ebooku
- budować Twoją markę jako autora
- odsyłać do LP sprzedażowego

LP sprzedażowy powinien też linkować do artykułów - żeby osoby które trafiły bezpośrednio na niego, widziały że to część większej całości - z blogiem, autorem, wiedzą.

Co do sprzedaży, to bezpośrednie napędzanie sprzedaży ebooków to przede wszystkim reklamy na FB i INSTA Wink Blog stanowi dla nich uwiarygodnienie, ale z czasem (gdy pozycje skoczą) - oczywiście też zacznie generować zyski.

.


RE: Sprzedaż ebooka - blog - Z3N - 28-12-2022 19:23

Właśnie miałem odpalone reklamy na fb ale niestety sprzedaż wyrównywała się z wydatkami na reklamy ale pewnie coś źle robiłem. Szukam dla tego innych miejsc gdzie mogę się reklamować i wpadło mi do głowy właśnie stworzenie bloga. Temat jednak dosyć mocno oblegany więc też może być ciężko się przebić.


RE: Sprzedaż ebooka - blog - thomasward - 28-12-2022 23:23

Zdecydowanie warto, ale trzeba to mądrze zaplanować. Kluczem jest wysoka jakość treści plus odpowiednie linkowanie (wewnętrzne i zewnętrzne). Ale artykuły nie wystarczą, musisz też zadbać o SEO strony, w tym o pozyskiwanie dobrej jakości linków, najlepiej powiązanych tematycznie.


RE: Sprzedaż ebooka - blog - SEOmocni.pl - 03-01-2023 03:11

jeszcze zależy jaka tematyka tego ebooka - jeśli coś tak konkurencyjnego jak marketing/zarabianie/inwestowanie to moim zdaniem szkoda czasu i pieniędzy, nie przebijesz się.

jedynie tak jak @mysc napisał, może to być forma ukazania ciebie jako eksperta. ale znowu duża konkurencja = drogi koszt adsów. i koło się zamyka.