Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Duplicate content w przypadku zdjęć - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pozycjonowanie i Optymalizacja (/Forum-Pozycjonowanie-i-Optymalizacja-341)
+--- Wątek: Duplicate content w przypadku zdjęć (/Temat-Duplicate-content-w-przypadku-zdjec-174749)



Duplicate content w przypadku zdjęć - itmaster - 30-10-2022 10:55

Mam pytanie, tak się zastanawiam nad jedną kwestią.

Czy google w przypadku zdjęć stosuje coś podobnego do duplicate content, który występuje w przypadku tekstów?

Np. Mam autorskie zdjęcie w jakimś wpisie na blogu i potem ładnie mi się ono indeksuje i wyświetla w wyszukiwarce google -> zdjęcia.
I teraz po jakimś czasie wrzucam to samo zdjęcie na portal typu pinterest czy instagram.
Czy w tym przypadku google może uznać, że to zdjęcie występuję już w internecie (np. po rozmiarze) i utnie jego wyświetlanie w google zdjęcia z któregoś ze źródeł?
Zagłębiał się ktoś kiedyś w ten temat?


RE: Duplicate content w przypadku zdjęć - hubson16 - 11-11-2022 15:20

Z moich obserwacji wynika że tak.
Na domenie na której zostanie na start zaindeksowane to znaczy że to zdjęcie ty zrobiłeś. Przyciac zasięgi może tylko kolejnym ze stron.