Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czy link w komentarzu ucina zasięg? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: SocialMedia (/Forum-SocialMedia-451)
+--- Dział: Facebook (/Forum-Facebook-452)
+--- Wątek: Czy link w komentarzu ucina zasięg? (/Temat-Czy-link-w-komentarzu-ucina-zasieg-174646)



Czy link w komentarzu ucina zasięg? - wysoki01 - 04-10-2022 19:20

Mam dziwną sytuację na swoim fanpage'u...
Dodaję post i przez jakieś pierwsze 2 minuty ładnie lecą reakcje (potrafi wpaść nawet kilkadziesiąt), a później jakby ktoś zaciągnął ręczny at 1-2 reakcje na minutę...
Czy to może przez to, że daję komentarz z linkiem do sklepu? Jak go dodam to ucina zasięg?
Chyba, że mam jakąś inną blokadę... Undecided


RE: Czy link w komentarzu ucina zasięg? - piotrgk4 - 04-10-2022 22:26

@[wysoki01]

Hej
Widzę że na facebooku nic się nie zmienia Wink

Nic złego nie robisz po prostu facebook ma masę ukrytych mechanik które nie są jawne. W dodatku wiele bazuje na przypuszczeniach.
Kiedyś testowałem dawanie linków do komentarzy i nigdy nie powodowało to spadku zasięgu na postu.
Jeżeli tak robisz warto by osobne konto dawało post i osobne konto do dodawania komentarzy(ponieważ może wykrywać to jako spam).
Prawdopodobnie na konto facebookowe został nałożony filtr który nie jest widoczny i charakteryzuje się uwalonym zasięgiem po kilku minutach. Najlepiej to widać na linkach z podłączonym analitykiem. Ilość kliknięć w link magicznie się zmiejsza o 50-80% po tych 5 minutach.

Co możesz zrobić:
Z mojego doświadczenia wynika że do postowania najważniejsze jest konto. Niestety jest to bardzo losowe które konto nadaje się do postowania. Dla mnie(16-32 linki dziennie x kilka fanpagów) nie ma znaczenia czy konto jest stażowe czy nowe. Nie umiem określić z jakiego powodu dla niektórych kont zasięg dla linku/postu jest większy a dla innych nie. Jest to moja osobista teoria podparta 5 letnim doświadczeniem postowania 16-32 linków dziennie na 5-30 fanpagów(rocznie daje olbrzymie liczby).

Jeżeli masz budżet zalecam potestować różne konta i zobaczyć jak będzie się rozkładać ruch. Polecam przetestować te 5-10 różnych kont i zobaczenie czy to nie wina konta.


RE: Czy link w komentarzu ucina zasięg? - wysoki01 - 04-10-2022 22:49

@[piotrgk4]

Tylko to nie jest jakiś fanpage do spamowania, a dość mocno wyrobiona marka w świecie moto.

https://www.facebook.com/tylkoklasyki

Niestety od jakiegoś czasu mam wrażenie, że posty gdzie daję komentarz z linkiem do sklepu mają mało reakcji, a te bez znaczenie więcej.
Może być blokada na konkretny link?
Jak daję odnośnik do innej strony to chyba wtedy nie przycina...

Myślisz, że jak zrobię drugie konto i podepnę je jako admin do fanpage'a to wyniki będą lepsze?