Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Prywatna opieka medyczna - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Prywatna opieka medyczna (/Temat-Prywatna-opieka-medyczna-174476)

Strony: 1 2


Prywatna opieka medyczna - itmaster - 22-08-2022 11:58

Koledzy korzystacie może z usług (ale abonamentowych) prywatnej opieki medycznej?

Znam Luxmed i S7Health, chociaż wiem że są i inne. Czy korzystacie z któreś i moglibyście polecić które warto, bo np. sami korzystacie?


RE: Prywatna opieka medyczna - Sakla13 - 12-09-2022 10:41

Hej, ja też chętnie się dowiem, którą firmę polecacie? Od znajomych słyszałem o kilku, ale raczej nie były to pochlebne opinie


RE: Prywatna opieka medyczna - itmaster - 12-09-2022 11:31

(12-09-2022 10:41)Sakla13 napisał(a):  ale raczej nie były to pochlebne opinie

Dlaczego nie pochlebne, jakie argumenty wysuwali?

Jak tylko spotkałem się z taka opinią, że w obecnych czasach, gdzie dużo przedsiębiorstw zapewnia prywatną opiekę medyczną dla swoich pracowników w pakiecie, to już nie ta jakość i też jest zapchana, tyle że może nie aż tak jak z NFZ.


RE: Prywatna opieka medyczna - Oskarqq - 12-09-2022 13:08

Dziewczyna korzysta z luxmedu i ma złą opinię. Często brakuje terminów, historię krążą, że luxmed od jakiegoś czasu specjalnie ukrywa terminy w pakietach medycznych, żeby ludzie wykupywali dodatkowe wizyty, no ale kij wie jak jest naprawdę Big Grin Dodatkowo w sumie dość mało jest placówek ze specjalistycznymi lekarzami. Np. do ortopedy musiała jechać 30km, na prześwietlenie podobnie. Także warto najpierw sprawdzić jak to jest u Ciebie w mieście.

Osobiście korzystam z pzu zdrowie i jestem zadowolony, chociaż zbyt dużo jeszcze nie korzystałem. Ogólnie placówek jest dość dużo i wydaje mi się, że dużo więcej niż w luxmedzie.


RE: Prywatna opieka medyczna - itmaster - 12-09-2022 17:48

Dzięki za namiar, nie wiedziałem że PZU zajmuje się też tego typu usługami, a jakby nie patrzeć nie jakaś firma krzak.


RE: Prywatna opieka medyczna - PremAccHack - 12-09-2022 17:58

(12-09-2022 17:48)itmaster napisał(a):  Dzięki za namiar, nie wiedziałem że PZU zajmuje się też tego typu usługami, a jakby nie patrzeć nie jakaś firma krzak.

Miałem to w firmie przez 3 lata i nie skorzystałem ani razu. Często wizyty są w odległych placówkach żeby dochować terminu. Jeśli chcesz stomatologa to też nie jest kolorowo jakieś dofinansowanie na podstawowe zabiegi, chyba że masz jakiś najwyższy pakiet wtedy może ma to ręce i nogi.

Ogólnie jak masz level 35+ pracodawca Ci jeszcze do tego dopłaca to człowiek jakieś badania zrobi za darmo czy w przypadku choroby szybciej znajdzie lekarza.

Jak jesteś młody to tak średnio tym bardziej prywatnie bym nie zapłacił za to.

PS. Zwróć uwagę jaki pakiet też bierzesz i co w nim jest zawarte. Są limity na specyjalistów i badania. Miałem ten najwyższy pakiet PZU i bieda była chyba do roku można było 4 razy się umówić do lekarza za free i oni to musieli załatwić w ciągu tygodnia wizytę od zgłoszenia.


RE: Prywatna opieka medyczna - Oskarqq - 12-09-2022 20:48

(12-09-2022 17:58)PremAccHack napisał(a):  Miałem to w firmie przez 3 lata i nie skorzystałem ani razu. Często wizyty są w odległych placówkach żeby dochować terminu. Jeśli chcesz stomatologa to też nie jest kolorowo jakieś dofinansowanie na podstawowe zabiegi, chyba że masz jakiś najwyższy pakiet wtedy może ma to ręce i nogi.

No ja mam najwyższy pakiet, jakieś badania + bezpośrednio do internisty i laryngologa się umawiałem, to bez problemu żadnego. Do laryngologa zapisywałem się wieczorem, nie było terminu więc wybrałem placówkę gdzie nie było terminu pokazanego tylko coś w stylu "pierwszy wolny termin" - zapisałem się wieczorem, rano telefon z pzu, że tam dopiero za 4 dni by mnie przyjęli, więc zaproponowali mi inną placówkę z terminem na już. Ja co prawda mieszkam w Gdyni, więc pewnie przez to też placówek jest od groma, dlatego najpierw warto sprawdzić w okolicy kto co oferuje.

(12-09-2022 17:58)PremAccHack napisał(a):  PS. Zwróć uwagę jaki pakiet też bierzesz i co w nim jest zawarte. Są limity na specyjalistów i badania. Miałem ten najwyższy pakiet PZU i bieda była chyba do roku można było 4 razy się umówić do lekarza za free i oni to musieli załatwić w ciągu tygodnia wizytę od zgłoszenia.

Ja mam limit tylko na domową wizytę (bodajże 2 w roku) i płatne specjalistyczne zabiegi stomatologiczne (bodajże -50% czy coś takiego), reszta za free i bez limitu


RE: Prywatna opieka medyczna - itmaster - 13-09-2022 09:06

A ile kosztuje ten najwyższy pakiet?


RE: Prywatna opieka medyczna - sheko12 - 13-09-2022 12:19

Ja mam luxmed służbowy. W sensie, pracodawca opłaca.
Nie mam problemu z większością lekarzy, aczkolwiek to też pewnie kwestia, iż mało korzystam.
Względem placówek i dostępności - zazwyczaj duże miasta mają ten plus, gdzie dostępność lekarzy jest znacznie większa, aniżeli w mniejszych miejscowościach.


RE: Prywatna opieka medyczna - Oskarqq - 14-09-2022 07:23

(13-09-2022 09:06)itmaster napisał(a):  A ile kosztuje ten najwyższy pakiet?

Ja mam akurat za darmo, na koncie mi wyskakuje, że 45zł/msc, które opłaca pracodawca. A jak to wychodzi w opcji indywidualnej to nie mam zielonego pojęcia