Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak działa shortowanie na giełdach?? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Jak działa shortowanie na giełdach?? (/Temat-Jak-dziala-shortowanie-na-gieldach-174330)



Jak działa shortowanie na giełdach?? - Darven - 12-07-2022 11:31

Dużo czytam o inwestowaniu bo mnie to interesuje i mam pytanie odnośnie jednej kwestii.

Jak wiemy, możemy grać na wzrosty (longi) i spadki (shorty). I tu pytanie, dlaczego na takim xstadion, platforma na której mam założone konto demo, nie mam możliwośći shortowania takich indeksów jak nasdaq, DAX czy wig20?? Od czego to zalezy, że można coś shortować a innym razem nie?? Bo wszędzie czytam o zasadach grania na giełdzie, nawet oficjalne poradniki xstadion jak zakładać pozycje długie/krótkie, ale nigdzie nie ma wyjaśnienia od czego to zalezy, że granie na spadki nie zawsze jest możliwe??