Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Polskie świderki podbiją DUbaj? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Polskie świderki podbiją DUbaj? (/Temat-Polskie-swiderki-podbija-DUbaj-174230)



Polskie świderki podbiją DUbaj? - sipaszi - 14-06-2022 18:19

Przygody Przedsiębiorców oraz ich prowadzącego Adriana Gorzyckiego śledziłem od kilku lat.

Od kilku miesięcy miałem w głowie jedno z jego stories na Instagramie gdzie relacjonował, jak będąc w Dubaju nagle zauważył ogromną kolejkę do jednego z punktów.

Pierwszym szokiem było, że ludzie stoją w kolejce po… świderki.

Drugim, że punkt prowadzą Polacy.

Okazało się, że pomysł, wobec którego nie było szczególnych oczekiwań okazał się strzałem w dziesiątkę generując olbrzymie zyski.

Było to dla mnie tak odjechane, że jakoś nie mogło mi to wyjść z głowy.

Jakże się ucieszyłem kiedy miesiąc temu na kanale pojawił się kolejny wywiad, tym razem z jednym z pomysłodawców tego biznesu.

Po jego odsłuchaniu byłem oczarowany, jednocześnie z poczuciem, że jest to “zbyt piękne”.

Równocześnie z tym wywiadem ruszyła zbiórka “crowdfundingowa” gdzie kupując tokeny możemy czerpać dywidendę z przychodów z każdego sprzedanego loda.

Właściciele widząc potencjał oraz hype na ich produkt postanowili zakasać rękawy i od razu ruszyć szerzej.

Jak mówiłem, było to dla mnie zbyt piękne dlatego postanowiłem wpłacić trochę pieniędzy aby po prostu obserwować co się będzie działo. Nie żal było mi tych pieniędzy, po prostu chciałem sprawdzić jak będzie zachowywał się “tłum” inwestorów kiedy hype minie i pojawi się rzeczywistość oraz jak z tym poradzi sobie Adrian (który wszedł do zarządu) oraz reszta.

Po miesiącu dokupiłem kolejne tokeny, 5x więcej niż w pierwszym rzucie.

Bardzo podoba mi się transparentność właścicieli, którzy na bieżąco informują o postępach prac, o negocjacjach, otwieranych nowych punktach. Jeśli pojawiają się uwagi co do założeń projektu, są dyskutowane tak, aby relacja zarząd-tokenariusze było WIN:WIN. Po prostu świetnie się to ogląda od środka i autentycznie jestem pod wrażeniem tego jak będąc w początkowym chaosie organizacyjnym potrafią trzymać tak dobry PR. Oglądanie od środka jak buduje się biznes w Dubaju również jest bardzo ciekawe.

Osobiście trzymam kciuki. Sama koncepcja inwestowania w tokeny jest dla mnie na tyle nowatorska, że uznam potencjalny zysk za miłą niespodziankę (która z każdym tygodniem staje się jednak coraz bardziej realna), a po prostu cieszę się, że mogę brać udział w tak ciekawym projekcie dobrze się bawiąc na grupie w Telegramie oraz podglądając jak robią biznes mądrzejsi ode mnie.

Od początku zbiórki (1,5msc) otworzyli dwa nowe punkty, jeden w Dubaju, a drugi w Abu Dabi (jeśli nie pomieszalem). Opócz tego obecnie w Bydgoszczy, w restauracji La Rosa, której właścicielem jest Tomasz (pomysłodawca) stoi jedna z tych maszyn i bodajże 25.06 ma być zorganizowana kolacja i osoby zainteresowane będą mogły przyjść, pogadać, spróbować lodów.

Zbiórka trwa do 7.07 i do tej pory udało się zebrać 173% zakładanej minimalnej kwoty, 728k dolarów
Link do wywiadu z pomysłodawcą


WhitePaper czyli podstawowe założenia znajdziecie tutaj
Jest tam również symulacja zwrotu inwestycji przy danej liczbie działających punktów sprzedaży


Tutaj link do strony projektu (afiliacyjny, nic nie tracisz)
Czysty


Dajcie znać co sądzicie Smile Ryzyko oczywiście jest stosunkowo duże ale jeśli ktoś ma wolne środki i chce spróbować czegoś nowego to czemu nie


RE: Polskie świderki podbiją DUbaj? - Admin - 21-07-2022 16:15

Jak Gorzyckiego sobie ogladam tak nie zaufałbym mu w interesach, dla mnie krasomówca i bajkopisarz - worek piasku jest w stanie opakować w pudełko, wstążeczkę i sprzedać z zyskiem, ale dzięki temu też spoko się ogląda ten jego kanał mimo że on nie ma jakiejś specjalistycznej wiedzy - kanał bazuje na gościach. W końcu to specjalista od budowania marek piaru, a nie dobry inwestor.

Co do samych świderków to temat ciekawy ale tak jak wspomniałeś o sporym ryzykiem, póki co obserwuje z ciekawością, choć raczej jestem bardziej sceptyczny przy każdym projekcie promowanym przez influ bez sukcesów.


RE: Polskie świderki podbiją DUbaj? - sipaszi - 21-07-2022 20:45

zbiórka przedłużona do końca sierpnia, niebawem ma się otworzyć kilka nowych punktów. jak coś da znać.
tokenariusze na grupie wyliczyli, że przy 2 punktach pracujacych bodajże połtorej miesiąca zysk dla tokenariusza to około 1% na kwartał/4% rocznie. im wiecej punktów-wiekszy zwrot


RE: Polskie świderki podbiją DUbaj? - Admin - 27-07-2022 21:23

(21-07-2022 20:45)sipaszi napisał(a):  zbiórka przedłużona do końca sierpnia, niebawem ma się otworzyć kilka nowych punktów. jak coś da znać.
tokenariusze na grupie wyliczyli, że przy 2 punktach pracujacych bodajże połtorej miesiąca zysk dla tokenariusza to około 1% na kwartał/4% rocznie. im wiecej punktów-wiekszy zwrot

przy inflacji 16% oraz fakcie że na głupich obligacjach skarbu państwa dostajesz na dzień dobry 6% bez praktycznie żadnego ryzyka, a jeśli założyłeś je w ubieglym roku na conajmniej 4 lata to za ten rok będziesz dostawać około procent 15%+ (przed belką) to średnio to wygląda.


RE: Polskie świderki podbiją DUbaj? - sipaszi - 28-07-2022 06:43

To jest zwrot przy 2 punktach. Im wiecej punktów=wiecej sprzedanych lodów=wiecij pieniedzy do podziału. Od czasu tego posta otworzyły się kolejne 3 punkty, obecnie jest ich pięć. Do końca roku celują w 20. Jak będzie? Zobaczymy Smile
Jest to na pewno innego typu inwestycja niż obligacje, nie ma co porównywać


RE: Polskie świderki podbiją DUbaj? - itmaster - 28-07-2022 06:49

A czemu nie sprzedają po prostu akcji spółki, a nie jakieś tokeny?


RE: Polskie świderki podbiją DUbaj? - karuzel - 28-07-2022 06:57

Sądzę, że pomysł jak każdy inny. Nie ma w tym nic szczególnego.
Trzymajmy się faktów. Napisałeś, że ,,pomysł...generuje olbrzymie zyski". Zatem proszę podaj nam link do rachunku zysków oraz strat spółki tj. jakie miała spółka przychody oraz zysk ze sprzedaży za ostatni kwartał/rok.
Przedstaw jakieś dane poparte faktami, a nie opinie innych osób, że spółka ,,generuje olbrzymie zyski", jeżeli działa od niedawna albo, że ,,inwestorzy na grupie telegramowej wyliczyli...". Nic to nam nie mówi.

Osobiście wolałbym zainwestować wolne środki na giełdzie albo w jakiś ekosystem (kryptowaluty) np. Cosmos i w podstawę jego tj. Atom lub dość świeży altcoin z tego ecosystemu EVMOS.


RE: Polskie świderki podbiją DUbaj? - sipaszi - 28-07-2022 08:02

(28-07-2022 06:49)itmaster napisał(a):  A czemu nie sprzedają po prostu akcji spółki, a nie jakieś tokeny?

myślę, że mniej formalności + tokeny brzmią bardziej nowocześnie

up
wolna wola, totalnie nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać bo nie mam na to czasu. daje szybkie update jak coś się zmieni i tyle Smile


RE: Polskie świderki podbiją DUbaj? - maxiu170 - 29-07-2022 10:58

Ja tam odpuszczam. Z Polskich projektów to tylko BIGSB w portfelu, ale tutaj przy nim też nie jestem pewien XD


RE: Polskie świderki podbiją DUbaj? - sipaszi - 29-07-2022 12:21

(29-07-2022 10:58)maxiu170 napisał(a):  Ja tam odpuszczam. Z Polskich projektów to tylko BIGSB w portfelu, ale tutaj przy nim też nie jestem pewien XD

a z zagranicznych?