Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Kanał z pełnometrażowymi filmami bez roszczeń - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: SocialMedia (/Forum-SocialMedia-451)
+--- Dział: YouTube (/Forum-YouTube-454)
+--- Wątek: Kanał z pełnometrażowymi filmami bez roszczeń (/Temat-Kanal-z-pelnometrazowymi-filmami-bez-roszczen-174062)



Kanał z pełnometrażowymi filmami bez roszczeń - wrzod121 - 10-05-2022 13:20

Hej.
Mam rozwijający się kanał na youtube, na który umieszczam na ogół stare, zapomniane przez świat filmy, na ogół do których nich nie rzuca żadnych roszczeń w sprawie praw autorskich. Mam zatem jedno kluczowe pytanie - czy przyjmując, że nabiłbym wszystkie wymagania na nim do monetyzacji, to przyjęliby go do programu partnerskiego, wskutek czego mógłbym zarabiać, czy jednak nie zaakceptowaliby czegoś takiego?


RE: Kanał z pełnometrażowymi filmami bez roszczeń - itmaster - 10-05-2022 13:25

A co masz na myśli że nikt nie ma do nich roszczeń autorskich? Są w domenie publicznej?


RE: Kanał z pełnometrażowymi filmami bez roszczeń - wrzod121 - 10-05-2022 15:55

Tak, albo też ogółem powstały w latach gdzie w danym kraju rządziła komuna i szybko zostały zapomniane przez świat, a każdy, kto miał coś z nim wspólnego już nie żyje lub pojedyncze przypadki dobijają do setnych urodzin.


RE: Kanał z pełnometrażowymi filmami bez roszczeń - itmaster - 10-05-2022 16:01

Jeśli chodzi o materiały w domenie publicznej, to można na nich zarabiać na YT:

Cytat:W domenie publicznej dostępne są tylko materiały, do których prawa autorskie wygasły, zostały utracone lub przestały obowiązywać. Jeśli udowodnisz, że treści znajdujące się w Twoim filmie należą do domeny publicznej, możesz na nich zarabiać.

Tutaj więcej - https://support.google.com/youtube/answer/2490020?hl=pl#zippy=%2Cużywam-treści-należących-do-domeny-publicznej


RE: Kanał z pełnometrażowymi filmami bez roszczeń - Shimeon - 10-05-2022 22:31

Ciekawe. Ale ty udostępniasz cały materiał (nie jego fragmenty) i to w dodatku nie swojego autorstwa. Big Grin