Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Problem dane osobowe - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Problem dane osobowe (/Temat-Problem-dane-osobowe-173791)

Strony: 1 2


Problem dane osobowe - Demoon - 13-03-2022 06:25

Mam bota który pobiera dane z różnych serwisów społecznościowych i wrzucam je potem na moją stronkę
Niestety wpadły tam też jakieś dane osobowe i teraz odezwała się do mnie policja o moje dane jako administratora oraz dane osoby która to wrzuciła na moją stronę, bo to naruszenie jakichś paragrafów
Jak z tego wybrnąć i co mi grozi ?
Czy napisać im prawdę że bot pobrał i dać im źródło, może zostawią mnie w spokoju i zaczną ścigać gościa co faktycznie to upublicznił?
Da się jakoś skostruować regulamin żeby za nic nie odpowiadać, w końcu takie google też pewnie nieraz pobierze jakieś dane osobowe?


RE: Problem dane osobowe - xdax1 - 13-03-2022 12:36

Podali jakie paragrafy niby złamałeś?


RE: Problem dane osobowe - Demoon - 13-03-2022 12:59

(13-03-2022 12:36)xdax1 napisał(a):  Podali jakie paragrafy niby złamałeś?
ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r art. 51


RE: Problem dane osobowe - boksowany - 15-03-2022 03:37

TU KŁANIA SIE RODO !

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)


takim programem łatwo wpakuejsz sie w poważna kara. Zapraszam do lektury

Rekordowa kara dla administratora za naruszenie ochrony danych


RE: Problem dane osobowe - Demoon - 15-03-2022 11:00

Ciekawe ile grozi osobie prywatnej bo ja nawet działaności nie mam


RE: Problem dane osobowe - karuzel - 15-03-2022 12:35

Bardzo dobrze. To tak, jakbyś komuś ukradł pieniądze i jeszcze głupkowato się pytał, co ci grozi. Tutaj wchodzi również w grę kodeks karny, co wiąże się z nieuniknioną odpowiedzialnością karną.
Co ci grozi? Wszystko zależy od tego, jak długo gromadziłeś te dane, jakie dane wrażliwe pozyskiwałeś, w jakim celu, komu je udostępniałeś i jak one później były wykorzystywane. Mogły przecież służyć przestępcom do dokonywania wszelkiego rodzaju przestępstw (np. oszustwa).
Najlepiej niezwłocznie skontaktować się z kancelarią specjalizującą się w tego rodzaju sprawach.


RE: Problem dane osobowe - rachman - 16-03-2022 18:58

Nie ważne kto upublicznił ani w jaki sposób zbierasz dane. Twoim obowiązkiem jest - dla spokoju d... - by zadbać o spełnienie przepisów. Niestety takie realia.
Zbierasz dane, przetwarzasz/przechowujesz to musisz pewne rzeczy spełniać np. mieć politykę prywatności itd. Stwórz taką i raczej z radcą gadać, a nie po forach. Tu już za późno na czekanie czy ktoś da konkrety nie znając całości sytuacji.


RE: Problem dane osobowe - Demoon - 16-03-2022 21:25

Jakąś eporade wykupiłem to zauważyli że policja podała nieaktualną ustawę z 1997, teraz jest na nowa z rodo, no ale napisali żebym odpisał całą sytuację a w razie rozprawy żebym się bronił nieumyślnością, nie wiem czy to dobry pomysł , skoro to taka amatorka że niekatualne ustawy podadzą, może jak nic nie odpisze to zamkną sprawę, chyba że gdzieś wyżej podadzą.


RE: Problem dane osobowe - boksowany - 17-03-2022 01:42

Na domiar złego nie zapominajmy o "acta" i "acta2" , czyli trzeba uwazac co sie pisze i robi w internecie bo inwiglowane są strony


RE: Problem dane osobowe - Demoon - 18-03-2022 16:33

Coś tam napisałem że dane zostały pobrane automatycznie przez aplikację i podałem źródło i dostałem odpowiedź , chyba nie zrozumieli i mi napisali żebym doprecyzował w jaki sposób się to odbywa i jeszcze się pytają czy treści można na mojej stronie umieszczać anonimowo czy trzeba mieć konto, to może napiszę że anonimowo i nie mam danych, to może zamkną sprawę, że sprawca nieodnaleziony itp.
Chyba że przekażą sprawę do jakiegoś policyjnego informatyka i on już się skapnie o co chodzi i będzie ze fałszywe zeznania składałem...