Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zgubiłem faktury zakupu co teraz ? . Firma na ryczałcie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Zgubiłem faktury zakupu co teraz ? . Firma na ryczałcie (/Temat-Zgubilem-faktury-zakupu-co-teraz-Firma-na-ryczalcie-173766)



Zgubiłem faktury zakupu co teraz ? . Firma na ryczałcie - Sashimo - 05-03-2022 20:23

Co mam zrobić jeśli zgubiłem faktury za towar ? Ogólnie nie odliczam VAT bo jestem na ryczałcie więc czy są mi one potrzebne ?


RE: Zgubiłem faktury zakupu co teraz ? . Firma na ryczałcie - OneMax - 05-03-2022 22:08

Zgłoś się po duplikat.


RE: Zgubiłem faktury zakupu co teraz ? . Firma na ryczałcie - mysc - 05-03-2022 23:01

Bycie na ryczałcie i VAT to dwie różne sprawy. Jeśli jesteś na ryczałcie, ale jesteś VATowcem, możesz odliczyć VAT z faktur za towar. Ryczałt to podatek dochodowy, vat to vat - dwa odrębne podatki.

Tak jak napisał OneMax - powinieneś się zgłosić do sprzedawcy, aby wystawił Ci duplikat zgubionej faktury Wink


RE: Zgubiłem faktury zakupu co teraz ? . Firma na ryczałcie - Sashimo - 06-03-2022 00:04

jestem tylko na ryczałcie. a potrzebne mi te faktury jak tego nie odliczam ?


RE: Zgubiłem faktury zakupu co teraz ? . Firma na ryczałcie - rAzEET - 06-03-2022 12:51

Teoretycznie nie potrzebne bo po co skoro VAT'u nie odliczysz. Mimo wszystko lepiej je mieć w razie kontroli aby mieć jak udowodnić zakup towaru.


RE: Zgubiłem faktury zakupu co teraz ? . Firma na ryczałcie - Admin - 07-03-2022 08:45

(06-03-2022 12:51)rAzEET napisał(a):  Teoretycznie nie potrzebne bo po co skoro VAT'u nie odliczysz. Mimo wszystko lepiej je mieć w razie kontroli aby mieć jak udowodnić zakup towaru.

Ale farmazony Big Grin przy założeniu że nie zalicza tego jako koszt firmy to po co miałby trzymać dla skarbówki? w żadnym przypadku ich to nie będzie obchodzić, a jak jest Vatowcem to Vat bez problemu może odliczać.

(06-03-2022 00:04)Sashimo napisał(a):  jestem tylko na ryczałcie. a potrzebne mi te faktury jak tego nie odliczam ?

Nie odliczasz podatku dochodowego, natomiast jak jesteś Vatowcem to VAT możesz odliczać cały - 23%.


RE: Zgubiłem faktury zakupu co teraz ? . Firma na ryczałcie - Sashimo - 07-03-2022 10:21

No właśnie mnie też zastanawia to czy muszę je mieć bo w poprzednim roku rozliczeniowym chciałem je dać ksiegowej to powiedziała mi że nie są one jej potrzebne bo i tak się z nich nie rozliczam ale powiedziała żeby je sobie schować


RE: Zgubiłem faktury zakupu co teraz ? . Firma na ryczałcie - Admin - 07-03-2022 11:21

jak nie masz ich w kosztach to na podpałkę możesz wykorzystać.