Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Kłopotliwa indeksacja - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pytania i Problemy dotyczące SEO (/Forum-Pytania-i-Problemy-dotyczace-SEO-400)
+--- Wątek: Kłopotliwa indeksacja (/Temat-Klopotliwa-indeksacja-173640)

Strony: 1 2 3 4


Kłopotliwa indeksacja - metalklo - 07-02-2022 20:30

Od jakiegoś czasu rozwijam witrynę w tematyce filmy online/vod. Zbudowalem spore zaplecze linków (2.5k) w kilka dni, stworzyłem artykuły pod filmy zgodnie z SEO i problem jest następujący. Praktycznie żadna z moich podstron nie jest zaindeksowana. Nie mając backlinków udało mi się chwycić 10 keywordsów które delikatnie brneły do przodu i ... nagle znikły. Teraz praktycznie żadna z moich podstron nie jest zaindeksowana. Historia keywordsów które były urywa się na początku lutego. Mam podgraną świeżutką mapę, robots.txt zezwala na crawl. Co u licha jest nie tak.


RE: Kłopotliwa indeksacja - OneMax - 07-02-2022 20:36

Duplicate content może? Sprawdź czy wszystko ok w GSC.


RE: Kłopotliwa indeksacja - metalklo - 07-02-2022 21:00

[Obrazek: Zrzut-ekranu-2022-02-07-204811.png]

GSC pokazuje mi coś takiego jak na zdjęciu. Czyli możliwe ze coś się odwaliło.

Odnośćnie GSC to trochę się w tym gubie. Mapa witryny wgrana i wykryło tyle stron ile nalezy w GSC. Wchodze w "Stan" - 43 zaindeksowane shit podstrony (w moim przypadku strony dla aktorów, rezyserow etc). Wartosciowe strony czyli filmy w ogóle nie sa wziete pod uwage, tak jakby nie istniały.


[Obrazek: Zrzut-ekranu-2022-02-07-205311.png]

Już naprawdę nie mam do tego cierpliwości.


RE: Kłopotliwa indeksacja - itmaster - 07-02-2022 21:42

No właśnie nie ma na pewno duplicate content, jak OneMax pisze?

Może przesadziłeś z linkowaniem z zaplecza, za szybko i za dużo od razu.


RE: Kłopotliwa indeksacja - Oskarqq - 07-02-2022 22:04

Jest kilka możliwości. Świeżutka domena i nawaliłeś spam linków, w końcu 2,5k xD - możliwa kara, możesz w GSC sprawdzić czy nie dostałeś ręcznej kary.

Google ma od paru miesięcy ogromne problemy z indeksacją, więc z drugiej strony może nie być żadnych powodów do zmartwień, tym bardziej, że mają cały serwis do przecrawlowania.


RE: Kłopotliwa indeksacja - metalklo - 08-02-2022 07:20

Owszem w GSC na pierwszy luty jest pokazane jakas tam adnotacja. Sęk w tym, że linkować zacząłem tak naprawde po tej dacie. Duplicate content hmm.. niby tak - korzystam z bardzo popularnego motywu na Wordpressie, który ma podłączone API scrapujące opisy filmów itd. Z tym, że recznie zrobiłem ponad 50 opisów spokojnie, a o dziwo własnie te strony nie są indeksowane (a są najbardziej wartościowe).

Drugie pytanie, czemu stronki wylatują z indeksu, nie wiem - po jednym dniu. Patrzę na wykres i pojawia się pozycja w postaci pojedynczej kropki jednego dnia.

Zanim zacząłem linkować chwyciłem 7 keywordsów. Tak pokazuje Ahrefs. Większość z nich nie jest aktywnych co sprawdziłem ręcznie.

Ostanie pytanie - po wpisaniu site:nazwa.strony , powinno pokazać mi WSZYSTKIE zaindeksowane strony? Jeśli tak to o japier*le.


RE: Kłopotliwa indeksacja - OneMax - 08-02-2022 08:19

" Drugie pytanie, czemu stronki wylatują z indeksu, nie wiem - po jednym dniu. Patrzę na wykres i pojawia się pozycja w postaci pojedynczej kropki jednego dnia."
To jest normalne zjawisko na świeżej domenie.

Może warto trochę poczekać i obserwować, na moich stronach ostatnio też wszystko wariuje w Serpach. Cierpliwość i nie przesadzaj z linkami Smile


RE: Kłopotliwa indeksacja - Oskarqq - 08-02-2022 08:52

Dokładnie jak OneMax napisał, na spokojnie, jest to świeża domena, więc jest to naturalne, że są wahania i z biegiem czasu powinno się wszystko normować. Jeśli byłby problem z duplicate content, to w obrębie domeny, bo Google w większości przypadków nie karze za treści z innych stron Smile


RE: Kłopotliwa indeksacja - metalklo - 08-02-2022 09:19

Content tak jak mówie mam swój (na tych stronach na których mi zalezy), a reszta jest zescrapowana z imdb czy tam z filmbweba Big Grin Wiec nie szukałbym od strony. No nic - dam stronie trochę czasu i zwolnie z linkami Big Grin 8 milionow na + w rankingu ahrefs w 3 dni to dosc duzo xd


RE: Kłopotliwa indeksacja - itmaster - 08-02-2022 11:00

(08-02-2022 08:52)Oskarqq napisał(a):  ...bo Google w większości przypadków nie karze za treści z innych stron Smile

Ale w pozycjach w wyszukiwarce już uwzględnia.