Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak zwiększyć sprzedaż na sklepie Allegro? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Jak zwiększyć sprzedaż na sklepie Allegro? (/Temat-Jak-zwiekszyc-sprzedaz-na-sklepie-Allegro-173501)

Strony: 1 2


Jak zwiększyć sprzedaż na sklepie Allegro? - vacalele - 20-01-2022 17:55

Witam wszystkich forumowiczów!

Prowadzę dwa sklepy na Allegro. Pierwszy sklep oferuje przedmioty od A do Z w stanie nowym, powystawowym, używanym oraz uszkodzonym (te zazwyczaj lądują na licytacji). Na drugim sklepie sprzedaje tylko elektronikę w stanie nowym, fabrycznie zapakowanym. Grudzień pod względem sprzedaży był naprawdę na wysokim poziomie. Obecnie obrót spadł o jakieś +/- 50%. Moje pytania są więc następujące:

- Jak zwiększyć sprzedaż na sklepie Allegro?
- Co zrobić aby moje sklepy na Allegro trafiały do większego grona odbiorców?

Chciałbym zwiększyć sprzedaż, ale nie korzystając z narzędzi promowania bezpośrednio od Allegro. Posiadam środki potrzebne do zwiększenia sprzedaży, lecz nie za bardzo wiem jak je wykorzystać. Jak dotrzeć do większej liczby klientów? Gdzie i w jaki sposób reklamować sklepy?

Może macie jakieś sprawdzone sposoby albo pomysły? Za każdą odpowiedź z góry szczerze dziękuję Smile


RE: Jak zwiększyć sprzedaż na sklepie Allegro? - mahuzz - 20-01-2022 20:21

- poprzez promowanie
- jw.


produkty muszą być na górze wyszukiwania i muszą być szukane. wiec warto zadbać o dobre tytuły.
im więcej zamówień tym lepiej. Jak je podbić? właśnie przez promowanie na allegro.

Nie wydaje mi się, że prowadzenie sklepu na allegro i promowanie go innymi metodami (poza allegro) ma jakiś sens i się specjalnie opłaca.


RE: Jak zwiększyć sprzedaż na sklepie Allegro? - vacalele - 20-01-2022 20:30

(20-01-2022 20:21)mahuzz napisał(a):  - poprzez promowanie
- jw.


produkty muszą być na górze wyszukiwania i muszą być szukane. wiec warto zadbać o dobre tytuły.
im więcej zamówień tym lepiej. Jak je podbić? właśnie przez promowanie na allegro.

Nie wydaje mi się, że prowadzenie sklepu na allegro i promowanie go innymi metodami (poza allegro) ma jakiś sens i się specjalnie opłaca.

Korzystałem z opcji promowania od Allegro i powiem Ci, że nie daje to oczekiwanego efektu. Cennik mają nieadekwatny do oferty według mnie i szukam innych sposobów, które mogą dać lepsze rezultaty ale bardzo dziękuje za radę Smile


RE: Jak zwiększyć sprzedaż na sklepie Allegro? - Shimeon - 21-01-2022 10:00

Możesz też nawiązać współpracę z kimś z forum, a następnie płacić takiej osobie za każdego nowo pozyskiwanego klienta.


RE: Jak zwiększyć sprzedaż na sklepie Allegro? - vacalele - 21-01-2022 10:21

(21-01-2022 10:00)Shimeon napisał(a):  Możesz też nawiązać współpracę z kimś z forum, a następnie płacić takiej osobie za każdego nowo pozyskiwanego klienta.

Możesz szerzej to rozwinąć? Na jakiej zasadzie miałaby polegać taka współpraca? Wiesz może do kogo mógłbym się zwrócić?


RE: Jak zwiększyć sprzedaż na sklepie Allegro? - PremAccHack - 21-01-2022 10:26

Na Allegro najważniejsza jest cena. Albo idziesz w ilość 1000-2000 aukcji, albo idziesz w cenę i ilość sprzedanych produktów.

Jak nie jesteś konkurencyjny to jak chcesz zdobyć klientów?


RE: Jak zwiększyć sprzedaż na sklepie Allegro? - vacalele - 21-01-2022 10:43

(21-01-2022 10:26)PremAccHack napisał(a):  Na Allegro najważniejsza jest cena. Albo idziesz w ilość 1000-2000 aukcji, albo idziesz w cenę i ilość sprzedanych produktów.

Jak nie jesteś konkurencyjny to jak chcesz zdobyć klientów?

Na jednym koncie posiadam ponad 2000 aukcji i ceny zawsze ustawiam konkurencyjne czyli niższe od obecnie najniższej ceny sprzedawanego produktu (zależność ceny od stanu produktu). Moje oferty chciałbym kierować również do osób które nie korzystają z Allegro, a może akurat komuś coś by się spodobało. Wygodne jest to, że nowe osoby mogą kupować bez rejestracji w serwisie, co jest dużym plusem.


RE: Jak zwiększyć sprzedaż na sklepie Allegro? - domi11997 - 21-01-2022 10:43

Ja poszedłbym w inną stronę. Pewnie konkurencja ma ten sam lub podobny produkt. Kupiłbym tu na forum ilość kupujących i opinii aby zwiększyć wiarygodnosc i zaufanie vel zadowolenie klientów.

(21-01-2022 10:43)vacalele napisał(a):  
(21-01-2022 10:26)PremAccHack napisał(a):  Na Allegro najważniejsza jest cena. Albo idziesz w ilość 1000-2000 aukcji, albo idziesz w cenę i ilość sprzedanych produktów.

Jak nie jesteś konkurencyjny to jak chcesz zdobyć klientów?

Na jednym koncie posiadam ponad 2000 aukcji i ceny zawsze ustawiam konkurencyjne czyli niższe od obecnie najniższej ceny sprzedawanego produktu (zależność ceny od stanu produktu). Moje oferty chciałbym kierować również do osób które nie korzystają z Allegro, a może akurat komuś coś by się spodobało. Wygodne jest to, że nowe osoby mogą kupować bez rejestracji w serwisie, co jest dużym plusem.

I to jest to o czym wspomniałem poniżej. Ja osobiście nie kupuje na allegro, ale moja żona jest allegrokupoholiczka jeśli to tak nazwać. Zawsze, ale to zawsze kieruje się opiniami i ilością kupujących. Ponadto pozostaje Ci marketing szeptany, wręcz sugerowany na forach FB itp. rusz głową!


RE: Jak zwiększyć sprzedaż na sklepie Allegro? - vacalele - 21-01-2022 12:06

(21-01-2022 10:43)domi11997 napisał(a):  Ja poszedłbym w inną stronę. Pewnie konkurencja ma ten sam lub podobny produkt. Kupiłbym tu na forum ilość kupujących i opinii aby zwiększyć wiarygodnosc i zaufanie vel zadowolenie klientów.

(21-01-2022 10:43)vacalele napisał(a):  
(21-01-2022 10:26)PremAccHack napisał(a):  Na Allegro najważniejsza jest cena. Albo idziesz w ilość 1000-2000 aukcji, albo idziesz w cenę i ilość sprzedanych produktów.

Jak nie jesteś konkurencyjny to jak chcesz zdobyć klientów?

Na jednym koncie posiadam ponad 2000 aukcji i ceny zawsze ustawiam konkurencyjne czyli niższe od obecnie najniższej ceny sprzedawanego produktu (zależność ceny od stanu produktu). Moje oferty chciałbym kierować również do osób które nie korzystają z Allegro, a może akurat komuś coś by się spodobało. Wygodne jest to, że nowe osoby mogą kupować bez rejestracji w serwisie, co jest dużym plusem.

I to jest to o czym wspomniałem poniżej. Ja osobiście nie kupuje na allegro, ale moja żona jest allegrokupoholiczka jeśli to tak nazwać. Zawsze, ale to zawsze kieruje się opiniami i ilością kupujących. Ponadto pozostaje Ci marketing szeptany, wręcz sugerowany na forach FB itp. rusz głową!

Jak kupić ilość kupujących, bo opinie to rozumiem. Jesteś w stanie kogoś polecić, kto sprzedaje takie usługi? Odnośnie marketingu szeptanego to myślałem o tym już, tylko nie wiem od czego zacząć.


RE: Jak zwiększyć sprzedaż na sklepie Allegro? - domi11997 - 21-01-2022 21:39

Przejrzyj dział kupię. Robili już to tutaj na forum.
Uderzy kupowali produkt (teoretycznie) po tym wystawiali opinie. Masz 2 w jednym. I podbite kupna i opinie zarazem.
Odnośnie marketingu szeptanego to już temat rzeka. Musisz się doszkolić. Przejrzyj YouTube, z pewnością Cię nakierują.