Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Odnawialne źródła energii - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Odnawialne źródła energii (/Temat-Odnawialne-zrodla-energii-173364)



Odnawialne źródła energii - trader90 - 03-01-2022 11:06

Cześć.
Nie widziałem żeby ktoś poruszył ten temat więc zrobię to ja Smile
Pomyślałem że jesteśmy "skazani" na zieloną energię a na dobrą sprawę w PL dopiero się to rozwija pod tym kontem. Czy jest jakaś możliwość inwestowania w taką energię na zasadzie wpłacam sobie powiedzmy 5% moich zarobków co miesiąc firmie X która buduje i zarządza farmami czy to wiatraków czy to fotowoltaiki a ja otrzymuję jakiś tam % z sumy którą wpłaciłem? Szukałem w google ale nic takiego nie znalazłem. Jedyne info jakie znalazłem to inwestycje na rynku w akcje takich firm bądź zrobienie własnej farmy co w mojej okolicy i przy moich zarobkach jest nie opłacalne i nie realne tym bardziej że nie mam wystarczająco dużo ziemi pod to Sad Liczę na jakąś fajną dyskusję Smile


RE: Odnawialne źródła energii - itmaster - 03-01-2022 12:07

Temat bardzo ciekawy, bo i przyszłościowy.

Chociaż jeśli chodzi o inwestycję, to raczej wchodzi w grę tylko zakup udziałów lub akcji w spółce budującej wiatraki lub farmy pv.

Poza możliwością kupna akcji spółek giełdowych (tak jak wspomniałeś), które się tym zajmują, spotkałem się z emisjami spółek na wczesnym etapie działania, czyli mieli projekt i zbierali kasę na budowę. Chodzi oczywiście o crowdfunding udziałowy.

Np.
https://emisja.ozerentier.pl
https://farmyfotowoltaiki.pl

Tylko wiadomo, spółka na wczesnym etapie rozwoju - większe ryzyko. Ale i większy zysk jeśli się uda.

Spotkałem się jeszcze z firmą Pracownia Finansowa (jestem nawet zapisany na ich newsletter)
https://www.pracownia-finansowa.pl

i można u nich zainwestować w budowane farmy wiatrowe (pv ostatnio również), ale próg wejścia jest dużo wyższy niż w crowdfundingu udziałowym, bo min. 50k zł więc to nie dla każdego. No i nigdy nie przeglądałem firmy pod kątem bezpieczeństwa, choć jeśli tyle lat istnieją, to raczej firma legit.

Zobacz sobie jakie aktualnie mają otwarte inwestycje np. w farmę wiatrową 2MW jest

Cytat:Prognozowana stopa zwrotu 17,3% (rocznie)

Ładnie to wygląda na papierze.


RE: Odnawialne źródła energii - trader90 - 03-01-2022 23:30

Dzięki za konkretną odpowiedź Smile
W ozerentier chiałem wejść ale niestety się spóźniłem na emisję, ot taka zwykła gafa z mojej strony. W najbliższym czasie poszukam kolejnych tego typu inwestycji.

Pracownia finansowa wygląda całkiem dobrze jak na moje oko. Niestety na chwilę obecną nie są to inwestycje na mój portfel bo jak wspomniałeś są to kwoty 50k+. Link zapisuję i przyglądnę się im w odpowiednim czasie.

Co do akcji. Czy jesteś w stanie nakierować mnie na zbadanie jakiś konkretnych spółek? Może to być słuszne posunięcie w tym momencie z mojej strony. Mile widziane są takie które wypłacają dywidendy Smile


RE: Odnawialne źródła energii - karuzel - 04-01-2022 07:26

@trader90
Cyt.,,Oto lista spółek z GPW i NewConnect z ekspozycją na szeroko pojętą branże OZE, Fotowoltaikę i transformację energetyczną.

Lista spółek linki:

01Cyberaton
Apator
APS Energia
Atrem
Berg holding
Biomass Energy Project
Columbus Energy
DB Energy
EKOBOX
Ekopol Górnośląski Holding
Elektrotim
ELQ
Elzab
Figene Capital
Foto Volt Eco Energia
G-energy
Grodno
Investeco
MDI Energia
ML System
Novavis
OZE Capital
PGF Polska Grupa Fotowoltaiczna
Photon Energy
Relpol
Remor Solar Polska
Solar Innovation
Sonel
Sundragon
Sunex
Suntech
Tech Invest Group (Erato Energy Alternatywna Spółka Inwestycyjna)
Termo2Power
TIM
Unimot
Votum
Vigo System
ZPUE"


Na NewConnect nie pchałbym się na twoim miejscu.


RE: Odnawialne źródła energii - itmaster - 04-01-2022 08:32

Dobrą listę zapodał karuzel. Co prawda na liście są najróżniejsze spółki do tych co montują panele, jak i te co je produkują.
Np. taki Columbus poza tym, że montuje panele ludziom na dachach, to jeszcze rozbudowuje swoje własne farmy pv.
ML System z czego pamiętam wynalazło i produkuje (chyba jako pierwsi na świecie) szyby takie z normalną przeziernością, które produkują jednocześnie prąd. Na giełdę ma wchodzić inna polska firma Saule Technologie, które bierze się za produkcje panele nowszej generacji od krzemowych, chodzi o technologię perowskitów.
Także są ciekawe spółki w tej branży. I również uważam ją jako atrakcyjną, wystarczy popatrzeć ile w EU i Polsce wyda się hasju na OZE, także wiadomo jakie spółki będą tego beneficjentem.


RE: Odnawialne źródła energii - pawelh - 18-07-2022 02:13

Columbus Energy to ciekawy przykład spadającej gwiazdy NewConnect