Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pomysł na biznes - świeczki - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Pomysły na biznes (/Forum-Pomysly-na-biznes-444)
+--- Wątek: Pomysł na biznes - świeczki (/Temat-Pomysl-na-biznes-swieczki-173341)



Pomysł na biznes - świeczki - cokieee - 31-12-2021 14:28

Hej,

Ponad rok temu wpadłem na pomysł, aby robić świeczki i je sprzedawać. W między czasie mój projekt trochę ewoluował. Zmieniła się lekko koncepcja ale wartości pozostały nienaruszone. Moje świeczki są
- z wosku sojowego
- ręcznie robione
- unikatowe

Dlaczego nie ruszyłem z moim projektem? Boje się porażki. Nie wiem za bardzo od czego zacząć i czy jestem na tym etapie, że mogę w to wejść, też nie wiem czy to się opłaca. Dużym minusem mojego projektu jest, to że jest pracochłonny. Etapy produkcji jednej świecy
- Wymieszanie gipsu wraz z barwnikiem
- wlanie go do formy
- czekanie 24 godzin aż wszystko zwiąże
- polerowanie świecznika
- lakierowanie
- przyklejenie knota
- wlanie wosku z zapachem
- odczekanie aż wosk zwiąże
- pakowanie

Zatem uważam, że koszt jednej świecy nie powinien być niższy niż 80zł. Koszt produkcji jednej świecy to 22,79. Dodam, że mam już nazwę, logo, jestem fotografem i myślałem żeby robić sesję influ w zamian za promocję świeczek (znam paru na start).

Chętnie przeczytam co sądzicie o moim pomyśle.

Podglądowe zdjęcie świecy.
[Obrazek: 269936629_453385333187249_64624027860213...e=61F49DD7]


RE: Pomysł na biznes - świeczki - Shimeon - 01-01-2022 00:45

Ja bym z chęcią zamówił od Ciebie taką świecę. Pytanie tylko za ile? Big Grin


RE: Pomysł na biznes - świeczki - Krakersik - 01-01-2022 09:10

bardzo ladna swieczka Wink


RE: Pomysł na biznes - świeczki - itmaster - 01-01-2022 09:49

Ciekawy pomysł. Przy takiej marży to zainwestowałbym więcej kasy i wyprodukował większą ilość. Jeśli nie sprzedasz za 80 zł, to nawet jeśli za połowę tego, to nie będziesz stratny.

Ps. co to za rodzaj knota?


RE: Pomysł na biznes - świeczki - cokieee - 01-01-2022 11:07

(01-01-2022 00:45)Shimeon napisał(a):  Ja bym z chęcią zamówił od Ciebie taką świecę. Pytanie tylko za ile? Big Grin

Myślałem o 80 złotych za świeczuchęSmile z darmową wysyłką (uważam, że to dobry ruch żeby wysyłka była darmowa)

(01-01-2022 09:49)itmaster napisał(a):  Ciekawy pomysł. Przy takiej marży to zainwestowałbym więcej kasy i wyprodukował większą ilość. Jeśli nawet nie sprzedaż za 80 zł, to nawet jeśli za połowę tego, to nie będziesz stratny.

Ps. co to za rodzaj knota?

Właśnie mam trochę gotówki odłożonej. w sumie może i racja, najwyżej stracę trochę czasu i nerwów, a kto wie może się uda. Myślałem też o sprzedaży na etsy, tam dużo osób za granicy kupuje takie rękodzieła. Dla osoby z Polski 80zł za świeczkę to jednak dużo.

rodzaj knota to po prostu knot drewnianySmile


RE: Pomysł na biznes - świeczki - TakieŻycie - 01-01-2022 18:23

Masz rację 80zl za świeczkę w Polsce to dużo ale to samo można powiedzieć o ubraniach drogich marek, drogich restauracjach itp świeczka jest warta tyle ile ktoś jest w stanie ci za nią dać a jeśli według Ciebie cena 80zl jest odpowiednia trzeba zrobić tak żeby potencjalny klient widziąc ta świeczkę mimo ceny pomyślał sobie "muszę taka mieć" i czytając ten post i próbując ci pomóc szukałem w swojej głowie czegoś co mogło by mnie skłonić do takiego zakupu za 80 zł no i mam 2 pomysły:

A) Skoro robione są przez Ciebie od podstaw mógłbyś dać klientowi możliwość złożenia własnej świeczki wprowadzając odpowiednie menu na stronie przy składaniu zamówienia jak wybór wosku, knotu, kolorystyki, zapachu czy jakiegoś graweru ludzie którzy dużo płacą lubia mieć możliwości i wybór.

B) Tworzyć je według własnego uznania ale np z nieco niższa cena ale dodatkowo płatna dostawa ludzie w pierwszej kolejności będą patrzyc na cenę świeczki a dopiero w drugiej na dostawę pozatym dodając do tego ofertę że np przy 3 swieczkach dostawa jest za darmo automatycznie zasugerujesz im kupno więcej niż jednej sztuki i dasz im jakiś argument dlaczego bardziej im się to opłaca.


No i kilka pomysłów na dodatki żeby ten produkt był wart swojej ceny :
-Grawer albo napis z wosku (takie świece często mogą być wybierane na prezent świąteczny, urodzinowy itp więc warto dac możliwość klientowi przekazania czegoś na tej świecy potencjalnej sobie którą taki prezent dostanie może być nawet 10 znaków a już zrobi to ogromna robotę).
-Zapach (Duży wybór, ciekawe nazwy i intensywne aromaty też na pewno mogły by przykuć oko klienta )
-Podziekowanie za zakup albo jakiś certyfikat jakości dołączony do zakupu co z tego że ten certyfikat sam sobie byś nadal ale ważne że coś by było wystarczyła by jakaś ładna kartka z jakimś krótkim ładnym opisem materiałów z których została wykonana, Z ręcznym podpisem osoby która ja wykonywala ewentualnie jakaś pieczątka no mając już gotowy wzór to będzie kilka sekund pracy więcej a klient płacąc tyle za świeczkę czuje się dopieszczony czuje bardziej tą jakość, że to produkt Premium, ręcznie wykonany, z najlepszych składników itp płacąc większą sumę za coś przyziemnego takie coś będzie cieszyć.


Mam nadzieję że jakoś pomogę pozdrawiam Wink


RE: Pomysł na biznes - świeczki - malena - 20-01-2022 11:40

Na rękodziele w Polsce nie zarobisz..
Wiem, bo sama sprzedaje szydełkowe maskotki.
To jest taki dodatkowy zarobek ☺️
Na kiermaszach ludzie robią wielkie oczy, że taka cena.. Ale bez problemu kupują te z metką ☺️
W Sieci podobnie.
Ja po roku mam swoje stałe klientki, które wiedzą, że takiej maskotki nie robi się w godzinę?