Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Scraping FB - czy to możliwe? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Boty i Programy (/Forum-Boty-i-Programy-357)
+--- Wątek: Scraping FB - czy to możliwe? (/Temat-Scraping-FB-czy-to-mozliwe-173292)



Scraping FB - czy to możliwe? - wwwujek - 24-12-2021 17:14

Skoro na moim FanPage widzę osoby, które lubią, mogę zaprosić do znajomych, napisać do Nich, to być może jest jakaś opcja automatyzacji? Chciałbym nawiązać relacje z lubiącymi mój FP, wysyłając wiadomość do wszystkich, a może uda się pobrac/scrapować ich email lub telefon?

Ktoś może pomóc? To możliwe?


RE: Scraping FB - czy to możliwe? - mahuzz - 25-12-2021 11:59

e-mail/telefon może być problem, jeśli nie mają go np. w bio.
reszta na spokojnie do zautomatyzowania


RE: Scraping FB - czy to możliwe? - wwwujek - 28-12-2021 21:51

(25-12-2021 11:59)mahuzz napisał(a):  e-mail/telefon może być problem, jeśli nie mają go np. w bio.
reszta na spokojnie do zautomatyzowania

Jak to sprawdzić? Raczej w bio nikt nie ma. Pewnie głębiej trzeba. Mi by zalezało, by chociaż z mojego FanPage zebrać.


RE: Scraping FB - czy to możliwe? - mahuzz - 29-12-2021 11:30

(28-12-2021 21:51)wwwujek napisał(a):  
(25-12-2021 11:59)mahuzz napisał(a):  e-mail/telefon może być problem, jeśli nie mają go np. w bio.
reszta na spokojnie do zautomatyzowania

Jak to sprawdzić? Raczej w bio nikt nie ma. Pewnie głębiej trzeba. Mi by zalezało, by chociaż z mojego FanPage zebrać.

@[wwwujek]

Cytat:Chciałbym nawiązać relacje z lubiącymi mój FP, wysyłając wiadomość do wszystkich
Jakbyś zrobił to na FB to kilka takich samych wiadomości i pewnie ban.

Jeśli chodzi o maile - sprawdź, czy jak wchodzisz do kogoś na profil to gdziekolwiek znajdziesz email przypisany do tego konta. Jeśli nie - to taki bot scrapujący też go nie znajdzie. Kiedyś były jakieś tricki z wyciąganiem maili "facebookowych" (z domeną fb) - ale chyba już nie działa.

Mówię z tego co spoglądałem jakiś czas temu - nie działam tam więc ciężko mi też potwierdzić, jak to wygląda konkretnie na ten moment. Smile


RE: Scraping FB - czy to możliwe? - Hopekk94 - 30-12-2021 03:47

na fb mamy mejle zazwyczaj zmienione ze niby Fejbukowe ( a na prawde inne) Teoretycznie mozna je ściągac, ale czy przychodzą normalne wiadomosci na takie mejle (powiedzmy niby interia a zmieniony na fb) to tego nie wiem. Jak sie dowiesz to warto bys napisal w tym temacie Smile