Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak docierać do odbiorców z innych krajów niż Polska na shortsach. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: SocialMedia (/Forum-SocialMedia-451)
+--- Dział: YouTube (/Forum-YouTube-454)
+--- Wątek: Jak docierać do odbiorców z innych krajów niż Polska na shortsach. (/Temat-Jak-docierac-do-odbiorcow-z-innych-krajow-niz-Polska-na-shortsach-173221)



Jak docierać do odbiorców z innych krajów niż Polska na shortsach. - Maxkipl - 12-12-2021 14:45

Cześć, od jakiegoś czasu nagrywam shortsy i mimo, że tytuł, opis czy tagi są po angielsku, to widzowie są w 99% z Polski, jak zrobić, aby te shortsy pokazywały się lepiej też w innych krajach? Zmiana lokalizacji na USA nie pomogła.


RE: Jak docierać do odbiorców z innych krajów niż Polska na shortsach. - Shimeon - 12-12-2021 17:19

(12-12-2021 14:45)Maxkipl napisał(a):  Zmiana lokalizacji na USA nie pomogła.

Zmień jeszcze raz lokalizację na USA oraz ustaw język domyślny na stronie na English U.S. Powinno zadziałać.


RE: Jak docierać do odbiorców z innych krajów niż Polska na shortsach. - Maxkipl - 12-12-2021 18:25

(12-12-2021 17:19)Shimeon napisał(a):  
(12-12-2021 14:45)Maxkipl napisał(a):  Zmiana lokalizacji na USA nie pomogła.

Zmień jeszcze raz lokalizację na USA oraz ustaw język domyślny na stronie na English U.S. Powinno zadziałać.
Chodzi tobie o to, tak?

[Obrazek: dwdw.png]
Bo ja wcześniej tylko zmieniłem lokalizacje tylko tutaj i nie zadziałało:

[Obrazek: ccdd.png]


RE: Jak docierać do odbiorców z innych krajów niż Polska na shortsach. - Shimeon - 12-12-2021 19:35

Zrób tak wszędzie i sprawdź czy zadziała.


RE: Jak docierać do odbiorców z innych krajów niż Polska na shortsach. - Maxkipl - 15-12-2021 15:15

Dalej nie działa i shortsy są wyświetlane tylko w Polsce.


RE: Jak docierać do odbiorców z innych krajów niż Polska na shortsach. - Shimeon - 15-12-2021 16:51

W takim razie dodaj tłumaczenie do każdego filmu z osobna. W sensie zmień domyślny tytuł oraz opis na język polski, a potem ustaw jeszcze dodatkowy język (english us) dla wszystkich przesłanych filmów.


RE: Jak docierać do odbiorców z innych krajów niż Polska na shortsach. - Maxkipl - 15-12-2021 21:24

Dobra, zmieniłem jeszcze domyślny język napisów na english US, bo o to Ci chodzi? Tytułu zmienić nie mogę, bo jest nazwa własna i numer, a opisu nie mam.


RE: Jak docierać do odbiorców z innych krajów niż Polska na shortsach. - Shimeon - 16-12-2021 12:04

(15-12-2021 21:24)Maxkipl napisał(a):  Dobra, zmieniłem jeszcze domyślny język napisów na english US, bo o to Ci chodzi? Tytułu zmienić nie mogę, bo jest nazwa własna i numer, a opisu nie mam.

Ale nic ci przecież nie zaszkodzi dodać takiego tłumaczenia. Robisz tak:

1. Wchodzisz w edycję filmu.
2. Przechodzisz do sekcji Język i certyfikacja napisów.
3. W rubryce Język filmu ustawiasz na j. polski.
4. Następnie klikasz w odnośnik w zdaniu Aby zarządzać innymi językami, przejdź do napisów.
5. Dalej klikasz "Dodaj język".
6. Zaznaczasz opcję angielski (Stany Zjednoczone).
7. Teraz pod napisem Tytuł i opis klikasz ponownie Dodaj.
8. Uzupełniasz metadane i zatwierdzasz przyciskiem Opublikuj.


RE: Jak docierać do odbiorców z innych krajów niż Polska na shortsach. - Maxkipl - 18-12-2021 02:22

(16-12-2021 12:04)Shimeon napisał(a):  
(15-12-2021 21:24)Maxkipl napisał(a):  Dobra, zmieniłem jeszcze domyślny język napisów na english US, bo o to Ci chodzi? Tytułu zmienić nie mogę, bo jest nazwa własna i numer, a opisu nie mam.

Ale nic ci przecież nie zaszkodzi dodać takiego tłumaczenia. Robisz tak:

1. Wchodzisz w edycję filmu.
2. Przechodzisz do sekcji Język i certyfikacja napisów.
3. W rubryce Język filmu ustawiasz na j. polski.
4. Następnie klikasz w odnośnik w zdaniu Aby zarządzać innymi językami, przejdź do napisów.
5. Dalej klikasz "Dodaj język".
6. Zaznaczasz opcję angielski (Stany Zjednoczone).
7. Teraz pod napisem Tytuł i opis klikasz ponownie Dodaj.
8. Uzupełniasz metadane i zatwierdzasz przyciskiem Opublikuj.
Tak robić indywidualnie do każdego filmiku? Nie wiem czy to pomoże, ale jeden z shortsów właśnie przed chwilą zaczął nabijać porządne wyświetlenia, do tej pory miały one nie więcej niż 2k ogółem, a ten nowy zrobił już 6k w 1,5h. Za 2 dni będą statystyki i napiszę, czy rzeczywiście już jest git.


RE: Jak docierać do odbiorców z innych krajów niż Polska na shortsach. - Maxkipl - 19-12-2021 21:46

(16-12-2021 12:04)Shimeon napisał(a):  
(15-12-2021 21:24)Maxkipl napisał(a):  Dobra, zmieniłem jeszcze domyślny język napisów na english US, bo o to Ci chodzi? Tytułu zmienić nie mogę, bo jest nazwa własna i numer, a opisu nie mam.

Ale nic ci przecież nie zaszkodzi dodać takiego tłumaczenia. Robisz tak:

1. Wchodzisz w edycję filmu.
2. Przechodzisz do sekcji Język i certyfikacja napisów.
3. W rubryce Język filmu ustawiasz na j. polski.
4. Następnie klikasz w odnośnik w zdaniu Aby zarządzać innymi językami, przejdź do napisów.
5. Dalej klikasz "Dodaj język".
6. Zaznaczasz opcję angielski (Stany Zjednoczone).
7. Teraz pod napisem Tytuł i opis klikasz ponownie Dodaj.
8. Uzupełniasz metadane i zatwierdzasz przyciskiem Opublikuj.

Tak, miałem widzów, ale z Indii, a nie z USA. W sumie to i tak lepiej niż tylko z Polski, większy wolumen.